IMT

Cuj, bar je IMT jednostavan za dijagnostiku, ako nisu gumice na usponskoj cjevi, procackaj razvodnik kroz poklopcic sa strane ako ni tad ne drzi otvaraj ga...
 
Ne znam sta da ti odgovorim na ovo... Imam poznanstava u Srbiji (Vojvodini) i mimo foruma. Kolega koji je ovdje imao 5106 i 5136 se preselio u Inđiju i tamo odvezao 5106 a 5136 prodao suraku u HR, koji sad radi s dva 5136. Mnogi drugi koji su nekad imali brene s turbom ili bez SVI zivi mi preporucaju da idem u MD komerc u Zemun. Znam da je ovaj isao u noci sa subote na nedelju kod njega po djelove za brenin mjenjac i svi su prezadovoljni. Jednog ovdje sam zvao koji je radio remont na svojoj breni prije koju godinu nesto slicno kao ja sad pa je rekao da se ne zezam sa starim zupcanicima da u Zemunu ima covjek dobru robu i da nema problema nikakvih da je on isto od njega uzimao sve sto je trebalo a rade ljudi dosta tezu zemlju nego ja i to 80kj tako da mislim da mi ne vrijedi dalje traziti nista.

Imam dosta kontakata i za nove i za polovne djelove samo ne znam sta da radim. Naj prije trebaju sve raskopati (servis je u OGROMNOJ guzvi) i kad se napravi spisak djelova sta sve tocno treba krece se u nabavku.

Forum mi daje kontradiktorne informacije; najprije se hvale zupcanici iz male privrede da bi mi sad pricali da trazim stare jer su kvalitetniji...



Znam da je IMT kopija MF sa dodanom 4. i 5. brzinom i ako sta pravi probleme na tim "malim" mjenjacima to su bas ta 4. i 5. i 549 je na glasu da iskace iz 4. na nizbrdici pa tako i moj... Imam ja vremena, rodbine i prijatelja po Vojvodini dosta i imam gdje i prespavati ali procitaj sto sam gore napisao Maticu i mislim da ce dobar dio moje odluke biti jasan. Samo cekam da mi javi za konusno-tanjurasti. Rekao je da MOZDA moze nabaviti 6/34 ali suti vec 3 dana a ne volim biti previse dosadan, nisam takav a mozda bih trebao i biti.




Inace, danas je stigao onaj K/T par sto je nasao ocev prijatelj. Zbilja sve novo i zapakovano (konzervirano) i onu gumenu smjesu, kako kod nas kazu "smolu". nisam ga htio otpakiravati posto jos niej sigurno da li sam kupac ili nisam, cekam da mi se javi par ljudi iz Srbije (ukljucujuc i gosp. Uremovica iz Zemuna) da vidim posto je to kod vas, jer ovo ovdje je dosta skupo al ako se moze proci povoljnije kad vec idem tamo, sto da ne?

Ovo boldovano, poradi 558 bez problema i KT par traje dok je i sofera:haha: Salim se, srecno sa opravkom:ppozdrav:
 
Bobo,taj 5106 sto je dosao u indjiju je jako lep i ocuvan al ne valja ni za kiselu vodu,u breg ide jedva sa jednom zmajevkom,a na taj breg 7ica ide sa dve..i puno ga stedi..
 
Dobro ako je zavrseno sa pumpama,jel moze neki komentar na prethodno moje pitanje zasto hidraulik moze da popusta?
Niti jedan Imt ne drzi podignute prikljucke, pogotovo one teze, beskonacno dugo svima PADA pre ili kasnije kad se ugasi motor. Sve dok podize brzo, radi regulacija vuce i ne padaju prikljucci na leru nista ne diraj eventualno novo ulje i gumice na cev da se zamene, i onda samo gassss!
 
Bobo,taj 5106 sto je dosao u indjiju je jako lep i ocuvan al ne valja ni za kiselu vodu,u breg ide jedva sa jednom zmajevkom,a na taj breg 7ica ide sa dve..i puno ga stedi..

Svaki 5106 je tako trom. Kolega ga je kupio s najlonom na sicu sto se kaze. Covjek kupio sebi, umro i zena prodavala samo da se otplati kredit. Taj covjek NIKAD nije stedio NI JEDAN traktor koji posjeduje, tebi se nesto cini ili ne mislimo na istog covjeka. Radio sam s njegovim 5136 par puta i kad sam vukao sjetvospremac, stajao je na desnim stepenicama i samo mi nagazio nogu i dreknuo: "Il pun gas il nikako". Zmaja 142RM je imao lijepog kao slika ovdje, u kukuruzu ga je terao 2. pun varijator, heder ubrzan do ludila a kombajn samo tutnji (postavljao sam par videa jer mi mnogi nisu vjerovali da moze). GAS, GAS i samo GAS. Dok su radili s 2 560 nove linije da vidis kako se strnjak tanjura, gadno gledati a lijepo slusati ;) Svake druge godine remontovani motori na traktore a ove koje skida remontuje i drzi za rezervu. Moguce je da se s vremenom smirio al ne vjerujem, sad ne mora po djelove ici 300km, jos mu je lakse odrzavati ;)

Brenu 5106 ne voli nitko pa je tako i on rekao da jedva ceka da motor dotraje da ju razbusi na 101mm i da digne punjenje na PVP. To onda bude "kao" 120ks ali bez turba. No kad se preselio tamo kaze da 5106 bez ikakvih problema vuce 3 glave plug u 1. direktnoj tako da najvjerovatnije nece dirati nista...


Bojceticu: Vidio bi ja taj 558 sto po ovim brdima i cukama radi 80 jutara zemlje a volio bih vidjeti i sofera koji ce s njim ovdje toliko odraditi. Kod nas vrijede malo drugacija pravila. Ne sporim da je 558 dobar traktor al ovdje mu je maksimum nekih 30kj bez hidro volana ili 50kj s hidro volanom ;) Lako je na njivama dugackim 200 i vise metara raditi s njime...
 
Ne smeta meni to padanje na polugama,no ce mi smetati letos kada vucem prikolicu za kombajnom,tj u prikolici kipam i onda prikolica treba da stoji 10-15.min,tako polupodignuta dok musterije dzakiraju,a ona ce popustiti pogotovu pod teretom za mozda minut.Da je nekim kolcem podupirem sramota.
 
Video juce kod jednog kolege 12.4 28 gume na fergusonu.
A ja imam 11.2 28. Sta bi se dobilo kada bi stavio te 12.4 28? Verovatno bi bio malo brzi? Ali kako bi radio u njivi sa većim gumama?
 
mnogo ih ima na fergusonu te gume, pa brzi je malo al ako vec koristis fergu za medjurednu obradu bolje su ti sto uze gume

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Video juce kod jednog kolege 12.4 28 gume na fergusonu.
A ja imam 11.2 28. Sta bi se dobilo kada bi stavio te 12.4 28? Verovatno bi bio malo brzi? Ali kako bi radio u njivi sa većim gumama?

Imam ja takve gume na traktoru, tako mi stigao fabrički. Uglavnom ne znam koliko dobijaš sa njima ali je bitno da se ništa ne gubi npr na snazi...(a i "na oko" je lepši)
 
Sa 12 ticama ferga sve poslove bolje radi mi imamo 12 tice odkad je traktora, tako doso a i kasnije mu stavili opet. Mislim da se mnogo vise dobije nego gubi.
 
Evo da i ja potvrdim iskustva sa gumama 12.4/28 ja ih na fergi imam preko 20 godina Traktor je dosta sposobniji manje i proklizuje a nema nikakvih problema s diferencijalom. Nikad više 11.2 nebi stavio.Za prskanje i špartanje ne smetaju šire su 2 cm od jedaneski.
 
Ove starije proizvodnje su bile šire pa su djelovale usukane odnosno ispupčene u sredini.Sad je Galaksi na traktoru one stoje normalno na felgama.Ja i drugar smo mjerili njegove jedanestice nove i moje dvanestice razlika je po dva cm u širini i dva u visini.
 
Kakve veze ima medjuredna obrada, mi godinama špartamo kukuruz sa IMT 539 i 12.4 gumama? Staviću snimak špartanja od prije par dana čim stignem pa vidite i sami. Razmak izmedju redova je 70cm, tu mogu da stanu i 14.9 gume bez problema, kod mene u selu ljudi špartaju i sa Ursus 355 i 360, Rakovica R60 i 65 a oni imaju 14.9 gume pa nikakvih problema.
 
Nazad
Vrh