IMT

Onda nesto ne valja sa vasim tanjiracama.Kod mene na v tanjiraci su njihovi lezajevi,odradjivala je po 600 kj godisnje bez jednog crkavanja lezaja sto je po meni dobro.Sa ostalim njihovim lezajima nemam iskustva.
 
Ja bi taj par kupio za 300 evra bez obzira da li ces naci nesto drugo.Da sam ja trgovac ne bi ga dao ispod 500 evra.Moj je pre 11godina za 5210 kostao 1200 evra,i po meni vredi svaki dinar ulozen u njega.
 
Onda nesto ne valja sa vasim tanjiracama.Kod mene na v tanjiraci su njihovi lezajevi,odradjivala je po 600 kj godisnje bez jednog crkavanja lezaja sto je po meni dobro.Sa ostalim njihovim lezajima nemam iskustva.

Drugi svi lezajevi rade godinama Z&S crkne jako brzo... Ne znam sta da kazem ali jako losa iskustva imam s njihovim lezajevima, moguce da mi se zalomilo ali jedno vrijeme nije bilo drugih nego samo takvi i morao sam ih kupovati i na maloj tanjuraci 20 diskova su crkavali samo tako... Sad ima raznih proizvodjaca i svi rade ali Z&S ja vise kupiti necu...

Ja bi taj par kupio za 300 evra bez obzira da li ces naci nesto drugo.Da sam ja trgovac ne bi ga dao ispod 500 evra.Moj je pre 11godina za 5210 kostao 1200 evra,i po meni vredi svaki dinar ulozen u njega.

Kazem, ako ne nadjem nista drugo, ovaj me ceka nije problem. Mislim da necu toliko dugo drzati traktor kod sebe da bude potrebna jos jedna zamjena tog para zupcanika. Ako i dodje do takve havarije, ugradit cu Konusno/tanjurasti od 577 i vratiti mjenjac da ne bude usporen i prodajem traktor. ne mislim davati 300€ za zupcanike koji ce mi nekad MOZDA trebati a sve je manje musterija kome ih mogu prodati dalje... Na 5136 se ugradjuje K/T par s 3 zuba vise na tanjurastom i taj traktor vuce 3 glave plug kud god treba u 1. direktnoj i ako je sofer normalan to traje jaaaako dugo bez kvarova. 5106 je druga prica...
 
Da li recimo kod dobrog(loseg) motora na imt traktoru ima uopste pare(koliko i kakve) na iberlaufu kad je motor na radnoj temperaturi i smel na iberlauf povremeno i kap ulja da se slije u toku rada?
Da li nam i koliko samo stanje motora moze pokazati ova "crevka"?
 
Hm,mislio sam da malo mora biti pare i kod dobrog motora,onako kad se gleda iz ugla gde upire sunce ima malo pare dok je motor na radnoj temp. inace se neda primetiti,prodavac tvrdi da je traktor malo radio pa zato ovde pitam
 
Mora da bude malo kad gledas tako iz nekog ugla da se vidi. Ipak je to odusak. Isto i vazduh da duvka jer klipovi idu gore-dole, ali ne sme da duva kao kompresor. Sve je to normalno.
 
Tako je, za tu cjenu tko treba uredan strojo, ne treba traziti dalje.

Pricali ivanz i ja nekidan i kaze mi da trazi tako dobar pouzdan jaci stroj, ja mu kazem da braca Spajic prodaju 5210 i da za te pare nema sanse da nadje ista bolje...
 
koliko je bilo novca????

uh, većž sam spomenuo za 7000€ prije 2-3 godine otišao full uredan 5170.....ostala mi jedna slika samo od njega......jedini je problem, možda ako nekome to smeta, što je čovijek baš umro u tom traktoru, na njivi.....
 
Prodat je traktor.I novi vlasnik prati forum,pa zna sta je sve traktor kod mene radio svih ovih godina.
 
Danas sam imao problem sa rotacionom pumpom te me zanima kakav je kvar i kako se resava kad prilikom verglanja nece upalit a kad malo udarim po onom poklopcu na pmpi tad upali,primetio sam da mi se ugasi kad naglo smanjim gas.Kazu mi da ima neka polugica koja ume da se zaglavi,takodje mi je danas povukao malo i zraka jer sam zaboravio pogledat u rezervoar a kazaljka koja pokazuje nivo goriva nije tacna.Da li se sta moglo trenutno zeznut u pumpi zbog toga iako je prilikom ozracivanja sistema cini mi se bilo i malo vode,verovatno je to povuklo sa dna rezervoara.
Kolika je donja granica goriva do koje traktor jos uvek moze ici,cini mi se da iako u rezervoaru ima 10 litara i nesto vise traktor(577) staje dok kod 539 znalo mi se jednom desiti da kad dodjem kuci i pogledam u rezervoar on suv samo u filterima sto je jos ostalo znaci moze se racunat do zadnje litre
 
Radi toga ti ode pumpa roto nesmije ostat bez nafte jer se podmazuje .
Zato većinom i odui loša nafta.
 
Pa dobro jos uvek se nezna da li je "otisla",sta je sa tim nekim kuckanjem prilikom cega upali,kazu mi da ima neka polugica koja se kao ne vrati kad se ugasi traktor,o cemu se tacno radi
 
Nazad
Vrh