IMT

Danas kupio lezajeve, sve oprano, nauljeno, sastavljeno i luft je i dalje prisutan *ebenom tocku. Ne koliko je bilo ali blago kuckanje se cuje i osjeti kad zaljuljam traktor.
Lezajevi 162KM
Semering 16KM
Litar 90ke 4.50KM
9uls.jpg


dwpglv.jpg
 
tako sam i ja kod mene na 558 , stegao sve lepo novi lezajevi trkaci itd i ima lufta kad ga guram bocno - lupa. stezao sam dote mere dok se nije pocelo teze okretati. Pise li gde koliko kg se steze ?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Zatego ga toliko da se jedva okretalo. Sklopim sve i cim sam tocak nabacio, zaljuljam onako na panju kad cvakce. Gonicu ga ovako dok se ne raspane. Doslo mi da ga zapalim.

PS: Nisam toliki laik, zatezo, kucko, okretno i sve moguce operacije da to sve nalegne i sta ja znam i opet luft. Lezajevi sisli do kraja, casice isto tako. Jedno na sta sumnjam je zazor izmedju nosaca trkaca i kratke polu osovine ovako na prazno kad nataknem. Kad sam to sve stego momacki sve je to nestalo do montaze.
 
Ima lufta u nutovima gde ulazi poluosovina u nosac satelita u rduktoru obicno se razloka ako se ne stegne na vreme i tako se vozi posle dzaba stezanje i novi lezaj uvek ce biti kuckanja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao problem sa 567 linijska pumpa da zaglavi i ostane pod turažom pokusao sam sa savetima kolega sa foruma i dobro je a naj bolje se pokazalo sa dodatkom ulja u gorivo . Sad nema da zaglavi gas pod većim obrtajima možda malo više dimi ali to je znak da radi :osmeh: . I ulje na točenje SAE 30 2 litra na rezervoar i vozi Miško .
 
Kod remonta bos pumpe bi bilo zgodno biti prisutan i gledati sta se ugradjuje inace malo naspanuje elemente i vozi uzme 200e u pet minuta . Ako ne pristaje na to da budete pored njgai u zakaznom terminu zasigurno nesto mulja . :ppozdrav:
 
Pa sto brze vergla veci je pritisak u cilindru i lakse pali. kod mene na 558 je anlaser od zmaj kombajna remontovan dobro vergla al nece . prvo ne dimi nista dok vergla pa polako pocinje povecavati dim i tek onda pocinje malo po malo hvatati pa upali. pumpa sigurno cao zdravo

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Reko ti moj tata , da promenis Transfer pumpu .

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
tako sam i ja kod mene na 558 , stegao sve lepo novi lezajevi trkaci itd i ima lufta kad ga guram bocno - lupa. stezao sam dote mere dok se nije pocelo teze okretati. Pise li gde koliko kg se steze ?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Ja sam zimus sredio oba tocka na 560, posto se pojavilo malo lufta.Napravio sam obje one matice sto stezu kuciste satelita za polu osovinu, jer su fabricke lose rijesene. Sada nema lufta uopste kada se zaljulja traktor za tocak.

- - - - - - - - - -

Landini ciji si semering stavio, ovdje Inis-ov 10,5 km.
 
A je al uvjek on malo napravi mjesta za čudo na 560 skoro ni kapi a na 577 ima lufta.
Na skipu taman skinuli vec kajla ispala.
Nije baš nešto rješen taj reduktor.

- - - - - - - - - -

Meni na 533 posle reparacije pumpe tj posle nekih 250 sati rada, malko izbacuje naftu na onu cevcicu za visak. To nije radio pre opravke pumpe viskog pritiska, a posle je pocelo malko, sada kao malko vise. Traktor ide odlicno i potrosnja je oko 2.6-2.7l/rh, sto je u redu za taj traktor. Vise me nervira sto to curka tu, nego sto smeta... Ima li neko sugestiju kako to otkloniti?

Tako i meni znao a nije ti prije jer je imao sigurno slabiji pritisak i još što je glupo kod tog motora oduški na diznama cijel motor zamasti.i
 
Sova, ne znam ciji je semering jer ga prodaju bez kutije ili bilo cega. Upoznat sam sa cijenom ali mi je ova radnja 6km od kuce pa tako da mi se za koju marku ne isplati ic u Doboj ili negdje dalje, a kamoli da tupim i da mi kaze da nema na stanju.
Jel kod tebe bilo lufta izmedju nosaca trkaca i kratke poluosovine, tj na onim nutovima?
 
Jedan lezaj se nalazi na kraju poluosovine a drugi na nosacu satelita, kada se nosac satelita navuce na nutove poluosovine i zategne matica treba da cini jednu celinu bilo kakav nedozvoljeni zazor izmedju spoja poluosovine i nosaca satelita proizvodice lupkanje, naravno lupkace i kad je labava matica ali tada u lezajevima
 
Poslednja izmena:
Sova, ne znam ciji je semering jer ga prodaju bez kutije ili bilo cega. Upoznat sam sa cijenom ali mi je ova radnja 6km od kuce pa tako da mi se za koju marku ne isplati ic u Doboj ili negdje dalje, a kamoli da tupim i da mi kaze da nema na stanju.
Jel kod tebe bilo lufta izmedju nosaca trkaca i kratke poluosovine, tj na onim nutovima?
Jednostavno je trebalo dotegnuti maticu, valjda lezajevi malo izgube vremenom, e matica mi se ne svidja oslabljena je iznutra onim silnim utorima za kajlu, upravo za dotezanje. Tako da sam pravio nove matice bez utora, stegnem je koliko treba, obiljezim mjesto za utor, odvrnem je i onda mi majstor ustosuje utor, pa je onda definitivno montiram. Za sljedece dotezanje ide isti sistem i ponovo nova matica.Inace sve radio kod prijatelja, u opremljenoj tokarskoj radionici, ponesem sve zajedno i polako, samu maticu napravi za 10 minuta, a nista i ne placam.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Traktor je posle toga pripremio za krompir pola hektara, podrljao 2x 8ha i jedno 40-50km transporta, i lufta vise nema kada se zaljulja na tockovima.
 
Mislis, radijalnog?Ne.

- - - - - - - - - -


Sta ti ovo pise na avataru? ''umjetnost trolovanja je veoma jednostavna....??
 
Jedna ili obe? Ja imam jednu ali nisam siguran da li je od pomenutog tipa ili je od novog tipa koji ima redovan hidraulik i ona 2 profilisana lima koji spajaju ''treger'' i samu polugu. Izmericu sutra duzinu od sredine do sredine jabucice a i ti uradi isto pa napisi ovde da uporedimo.
 
Nazad
Vrh