IMT

Bez odlaska majstoru moze da zameni krilca i profilisani prsten i regulator pritiska na pvp(rotaciona) i da doda malo punjenja ali mislim da punjenje u ovom slucaju nece mnogo pomoci.
 
Meni dime ko lokomotive i 558 i 549 , dizne sam nosio na provsru i ok su.
558 teze pali hladan a vruc na zub . 549 kontra hladan na zub a vruc treba 4-5 sec verglati
oba imaju rotacione pumpe
Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Kad hladan teze pali uglavnom najvise fali kompresije.
I Posle generalne ( nisam pumpu radio) teze je palio hladan tako da to oko kompresije otpada.na leru bas dimi na vecem gasu ne, nema snage na manjim obrtajima. jedino punjenje ako nije dovoljno na manjim obrtajima. remontovacu je ove godine pa cu videti

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Moj 560 (rotaciona) je tesko palio u bilo kojim uslovima a na slepanje u cent. Remontovo alnaser i sad pali kad god, samo dobre baterije.
 
Pa sto brze vergla veci je pritisak u cilindru i lakse pali. kod mene na 558 je anlaser od zmaj kombajna remontovan dobro vergla al nece . prvo ne dimi nista dok vergla pa polako pocinje povecavati dim i tek onda pocinje malo po malo hvatati pa upali. pumpa sigurno cao zdravo

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ako je kompresija ok a treba remontovati pumpu iz licnog iskustva savetujem da kupis novu i izbegnes sve muke sa majstorima samo je zasrafis povezes cevi i iznenadis se kad upali iz prve
 
Razbacivao vestak pomocu bratovog 533. Zavrsio, stao i ugasio ga da se opere rasipac ali nisam spustao rucicu hidraulika. Medjutim, dugo je tako stojalo pa je sam spustio do zemlje. I tako sednem opet da ga preparkiram i upalim ga - hidraulik se podigao vise nego sto je bio ostavljem i fljas - pukne staklo. Onako ljut ugasim i spusim rucicu kad rasipac stoji negde na oko pola metra od zemlje, spustim rucicu do kraja - nista. Pokupio razbijeno staklo a i morao sam da skidadm i ram i opet upalim a on tek onda spusti do kraja. Posle je radilo normalno. Sta se tu desilo?
 
Kod nas reparacije bosch pumpe i dizna 200 eura ja cu nositi.
560 pali super sve ide nakon dva sata rada težeg slabije prima gas a pali ko mina
 
Meni na 533 posle reparacije pumpe tj posle nekih 250 sati rada, malko izbacuje naftu na onu cevcicu za visak. To nije radio pre opravke pumpe viskog pritiska, a posle je pocelo malko, sada kao malko vise. Traktor ide odlicno i potrosnja je oko 2.6-2.7l/rh, sto je u redu za taj traktor. Vise me nervira sto to curka tu, nego sto smeta... Ima li neko sugestiju kako to otkloniti?
 
Nazad
Vrh