IMT

Ovaj kod mene je iz prve ugradnje,i dosta je trajao.Samo mi se ne svidja sto nema svetlo za nocni rad,mogu da mu ubacim ali je pitanje kolko ce se videti jer je pozadina brojki od mesinga.
Teleoptikov obrtomer za Torpeda fabricki ima rupu predvidjenu za sijalicu. Verovatno i okolo ima neko kao socivo koje rasipa osvetjenje.Mozda bi od njega moglo da se ubudzi.
 
577 kako radi sediste? Koliko rece ono da si ga platio? Kako uopste ovako dohvatis ručice hidraulika? Jesi razmisljao da ih prepravis na sajle i da produziš ručicu menjača
 
Ja trazio prije par dana nije ni jedan bio. Svidjaju mi se ovi traktori.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
577 kako radi sediste? Koliko rece ono da si ga platio? Kako uopste ovako dohvatis ručice hidraulika? Jesi razmisljao da ih prepravis na sajle i da produziš ručicu menjača

Sjedište je super, drugi traktor.
E sad spustit cu ga malo jer sam kratak staro je bilo 20 cm a ovo je 37 .
Bar za deset cm mora dolje .
Jer kad ga napumpam digne se podosta .
Da je na poklopcu bilo bi ok al je na nosaču pa ću njega prepraviti.
150 eura me došao sic džaba ako bude mogo uzeo bi i na 539 jedan.
 
Ovo kipanje kod nas rade po dvoristima kad ti dovezu drva , samo postavi cjepanice ispred gume i navuce cezu (prikolicu) koja se izvrne drva a prikolica se sama vrati na gume kad drva spadnu.
 
Kod nas ih ima par s ovakvim napravama:

o6z3af.jpg


bhkuiq.jpg


Pa to na kraju izgleda ovako:
i6ia06.jpg
 
Blizanci


I jedan kiper


Ovi blizanci su traktori od jednog mog drugara.Desni sa plavom bojom feluga je noviji kupljen prošle godine negdje u hrvatskoj godište oko 2000-te ekstra očuvan.Čovjek je tražio da bude ova linija nije htio novije prošao čitavu regiju dok ga je našao.Lijevi je desetak godina kod njega interesantno da čovjek ima samo dva identična traktor da mu ne treba jači bavi se stočarstvom teren brdovit Podgrmeč.
 
Po nekoj logici za naše uslove ovdje treba imati manji traktor za lakše radove pošto su parcele sitnije i priključci manji kao 549.Za teže radove neki od 60-70 konja siliranje berba oranje rotobrnača itd u njegovom slučaju oba duplaci jer je brdovito.Ima snimak na yutubu kako drugar vuče đubar sa ovim 549DV samo se pati da je traktor jači nebi bilo problema.Obično kod nas ko više radi ima najčešće zetora duplaka od 6245 do 7745 rjeđe nekog kineza ili imt od 60 ili 70 ks i nekog imt od 539 542 549 sa njima.
 
Problem je sto ovdje kao i na klatecoj poteznici sav teret prikolice nose 4 sarafa dolje u kucistu diferencijala. Kod poluautomatske kuke je sav teret na onim kosnicima sto spajaju kriz i kuku te na samom krizu. Sarafi u kucistu diferencijala samo trpe kad se krece s mjesta ili kad se zaustavlja, kosnici cak podnose i dio bocnih sila.

Automatska kuka moze posluziti ali za neke velike terete i pretovare nije naj sretnije rjesenje.


Da se razumijemo, pricam o IMT automatskoj kuki. Ova sa snimka ima drugacije brave i teret je rasporedjen i na sarafe koji spajaju trube s kucistem diferencijala, mnogo jace rjesenje od IMT automatske kuke.
 
Nazad
Vrh