IMT






Nego jedno konkretno pitanje, nasao sam manji jednosmerni cilindar povoljno, pa bih ga ugradio na 533 na jedno rame da mu malo pojacam dizanje, pitanje - ako ga povezem na izvod za kipu, da lice mi ii dalje ostati isto kontrolisanje visine poluga kao i bez njega?
 
Poslednja izmena:
dal je moguce na 539 i 560 ugraditi razvodnik za spoljnu hidrauliku bez kockice, da bude nezavisan u odnosu na poluge, da rade poluge i hidro topling u isto vreme
 
dal je moguce na 539 i 560 ugraditi razvodnik za spoljnu hidrauliku bez kockice, da bude nezavisan u odnosu na poluge, da rade poluge i hidro topling u isto vreme
sta sad ti pitas tacno, dal moze da se ubaci spoljna hidraulika ili hidro-toplink koji ce da radi neovisno o polugama?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
ako zelis da bude nezavisan sa polugama obavezni su pomocna pumpa i razvodnik

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 





Nego jedno konkretno pitanje, nasao sam manji jednosmerni cilindar povoljno, pa bih ga ugradio na 533 na jedno rame da mu malo pojacam dizanje, pitanje - ako ga povezem na izvod za kipu, da lice mi ii dalje ostati isto kontrolisanje visine poluga kao i bez njega?



Nevidim neku svrhu pojacavanja hidraulike na 533....ako je uredna hidraulika za taj traktor ima i previse podizne snage....Ja sam sa svojim nosio rolo bale...
Cim je podignem prednji kraj je pola metra u vazduhu i cova od 90 kila se okaci sprijeda da ju samo prenesem 5 metar do prikolice.
 
Pitanje u vezi termostata, na 533 nemam nikakav a ubacio bi. Imam neki od Yuga 45 teleoptik 835.2 83/7.5... Interesuje me da li on pase na 533 i na koliko otvara, ubacivao sam ga u vrucu vodu i funkcionise, samo ne znam na koliko otvara jer nemem mjerac preko 60 stepeni, samo cini mi se da kasno otvara, nakon sto je otvorio brzo je prokuvala voda, i yanima me da li se on moze mozda nastimati da malo ranije otvara, ima neki sarafic na vrhu
 
Postavljen termostat, otvara na oko 80C, Dryi temperaturu oko 75-80. Ja zadovoljan, trebao sam to i prije uraditi. Jedino ne znam kako ce se ljeti ponasati na +30 40
 
Da li se isplati uzeti motor od vojnog TAMa 80. Motor se dobija komplet sa anaserom, alternatorom, bukvalno se ceo vadi iz kamiona i tako prodaje. Nikada otvaran, sa veoma malo predjenih kilometara. Uz motor se dobijaju svi papiri od prvog dana, tako da ga je moguce uvesti u saobracajnu. Cena 500e.
 
Kod nas je takva cjena za motore iz ciganskih tamica kojima se ne zna ni proslost ni odrzavanje a bome ni kilometri...

To je dosta povoljno ako je sve napisano istina, samo naci traktorski ili kombajnski karter je kod nas ravno cudu ali po Srbiji vjerujem da je redovno dobavljiva roba.
 
Da li se isplati uzeti motor od vojnog TAMa 80. Motor se dobija komplet sa anaserom, alternatorom, bukvalno se ceo vadi iz kamiona i tako prodaje. Nikada otvaran, sa veoma malo predjenih kilometara. Uz motor se dobijaju svi papiri od prvog dana, tako da ga je moguce uvesti u saobracajnu. Cena 500e.


Ako je za traktor, nemoj racunati na alnaser i alternator jer je na tamu bila 24 v instalacija a ti na traktor nemas gdje ugraditi 2 akumulatora. Inace cijena je ok
 
Landini, ne znam da li ste ironični ili šta je u pitanju?
Ujak je završio zanat u Valjevskom Remontu, ako je neko čuo za to i gledao je kod komšije takav isti motor koji mu je stigao pre neki dan, kaže da je motor perfektan. Nisam uopšte upoznat sa cenama tog motora, nije me nikada zanimalo, a vidim da su po netu dosta veće cene od ove. Motore prodaje jedan otpad kod nas, imaju valjda neki ugovor sa vojskom i uzimaju sve budzašto. Može da se upali i proba. Dobijaju se svi papiri na uvid, tako da ćemo i tu proveriti šta i kako piše. Imamo par kombinacija sa njim, a deluje mi kao mnogo bolja opcija nego uložiti u generalnu m34 motora.
 
mi smo u traktor stavili kamionski motor. i nije mi to bas nest. pojavljuju se velike vibracije na nekim obrtajima. al nismo dirali ni pvp, a i karter je pasao
 
Nazad
Vrh