IMT

Treba zbog mulcera,kaci se sa 4 izlaza za hidrauliku..a jel moze da se dobije snaga bez menjanj motora,ovaj je dobar,nista mu ne fali osim tih 10ak ks:)
 
to ne pije vode ako ima mnogo da radi sa dobrim opterecenjem...
najbolje sto kaze, uzmes 577, i nema da nece.
 
To sa turbinom ne zvuci lose..ma moze i ova snaga sto je sad,nego mu je to donja granica..po preporuci pise od 60-80ks snaga traktora..ja mislio da se poveca samo malo ako je moguce..vaznije mi je da napravim ova 4 izlaza za hidrauliku..
 
sto se tice izvoda poslusaj Bobu, a ako ne znas kako izgledaju pomocna pumpa i razvodnik idi do nekog ko ima 577 i nek ti pokaze, super stvar..

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока
 
Može, naravno. Za početak promijeniti zupčanik anlasera (i sve ostale potrošne komponente kad se već rastura).

Ako je vijenac na zamajcu previše oštećen sa jedne strane pomaže okretanje istog ili zamjena ako je već ranije okrenut, ali je jebada što mora traktor na pola da se rastura.


Promijenut danas zupcanik na alnaseru....moj je bio sa 11 zuba a majstor nije imao takav al je ugradio neki od 10 zuba i nema nikih problema...fergo odlicno pai...to zadovoljstvo kostalo 20 evrica
 
Pozdrav
Dali neko zna koji lezajevi i semering ide na vodenu pumpu IMT 5106 .
Prilicno se klati propeler kad se pomera rukom, neznam koliko ce jos izdrzati pa bolje da zamenim na vreme.
 
Nisam dosad "petljao" oko neke vece popravke dal motora dal menjaca pa shodno tome i nemam ama bas nikakvog iskustva kako pojedini sklopovi pomenutog i funkcionisu a sve ovo pisem da bih pokusao utvrdit odakle moze da potice zvuk zujanja (siguran sam da je u menjacu) i da li je za kakvu intervenciju-majstorsku.Dok je hladan ne primecuje se bas toliko ali kad malo duze radim traktorom onda se vec da primetiti malo jace zujanje i cini mi se da je najjace u trecoj brzini.Pokusavao sam dok je traktor u voznji u trecoj brzini i kad izbacim iz brzine a gas ostavim na isti obrtajima cuje se i dalje isti zvuk nema znaci veze bio ili ne u brzini a sve se radi o IMT 577 kupljen nov (2003) sad ima nekih cca. 1000 rc.Razmsljam dal se mozda to jace zujanje ne pojavljuje od druk lezaja jer cuo sam da i on ponekad zna da "zuji" ali opet nekako neverujem.Odakle inace potice taj zvuk jaceg zujanja ako je iz menjaca i da li sta moze ublaziti zamena ulja u menjacu (traktol M-80) ili je nesto ozbiljnije u pitanju.Moguce i da neki od limova mozda stvara buku ali dosad nisam uspio utvrdit koji
 
Kada se menja dihtung ventil dekle imt 560 da li pored novog dihtunga ide silikona ili nesto?
A druga stvar koje gusce ulje,tj oznaka ulja da se sipa u motor da manje trosi,baca mi na semeringu radilice do korpe i lamele,u onom zvonu?
 
Dihtung po pravilu ako je od plute ne ide silikon. Ako je od prespana ili klingerita, bolje staviti silikon jer je kvalitet danasnjih dihtunga ocajan (bar oni koje sam ja koristio).
E sad ulje moze 20W 50, ali nece puno popraviti situaciju. Najbolje promeniti semering ili pletenicu, sta vec ide ne znam :ppozdrav:.
 
[video]https://youtu.be/BzOxNhoHuFs[/video]

Branje sa 560, u prvoj sporoj zbog snimanja, ide drugom ali jedva, jer u odnosu na fergusona, 560 ide oko 0,5-0,6km/h brze, za iste obrtaje kardana, pa treba pripaziti da nenabije klipove na komusace koji dobar kukuruz nestignu progutati, sa fergusonom ide bolje, ili treba ubrzati berac
 
[video]https://youtu.be/BzOxNhoHuFs[/video]

Branje sa 560, u prvoj sporoj zbog snimanja, ide drugom ali jedva, jer u odnosu na fergusona, 560 ide oko 0,5-0,6km/h brze, za iste obrtaje kardana, pa treba pripaziti da nenabije klipove na komusace koji dobar kukuruz nestignu progutati, sa fergusonom ide bolje, ili treba ubrzati berac

Imao sam isti takav berac 542 ga je vukao od 2. Do 5. spore zavisi od kukuruza. Jednom prilikom smo ga samo kacili za 560 da nesto dovrsimo jer je 542 stao pred kraj. 560 nema obrtaje kardana za njega . Drugom kad ides jako tesko uspeva da savlada masu. Berac je bio u fabrickoj izvedbi, nista nije bilo prepravljano. Kada je kupljen sedamdeset i neke godine deda je imao mf 35 sa 4 brzine bez reduktora. Vukao ga je prvom i islo je jako sporo, a drugom berac nije uspevao da savlada masu i ako su tad kukuruzi sejani na 30 cm. Zato je i kupio 542 zbog petostepenog menjaca.
 
560 koji ima spori kardan sigurno je problem,stavi se direktna osovina od starog tipa i samo gas bez problema a i valjalo bi ubrzati berac,bar to svi danas rade.
 
Nazad
Vrh