IMT

pa da. Koliko citah po raznim forumima staje 250l vode. sipao sam samo u levi tocak jer samo on preklizava u oranju , u desni nema potrebe a i ventil mi je ko kamionski sa druge strane pa ni ne mogu sipati, morao bih unutrasnju menjati.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
2MLk9XM.jpg


JnX1qKC.jpg
 
Po nekoj logici,ako se preko ovih namjenskih ventila za punjenje guma vodom,voda ubacuje a zrak potiskuje/izbacuje iz gume,onda se guma vjerovatni i prazni samo na suprotan nacin,znaci vazduh ubacujemo a voda izlazi? Aj sad strucnjaci neka potvrde ili demantuju ove moje navode
 
okrenem tocak da ventil stoji na dole i tako ce iscuriti 80% vode , opet naduvam gumu vazduhom i gurnem cevcicu ili crevo neko do dna gume i pritisak ce kroz njega izbaciti ostatak . ne verujem da cu moci sve i kap izvuci zato cu nasuti litru antifriza u gumu i resen problem, mada i ne moram . kad zavrsi oranje traktor se tek pali oko prvog aprila kad vise nema minusa. kontam mozda pola litre do litru necu moci izvuci

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ideja na mjestu... No svi zivi kazu kad jednom probes tegove na zadnjim tockovima da se tesko od njih odvajas. Traktor postaje PUNO sposobniji i stabilniji. S time iskustva nemam al vjerujem da je tako.
 
Par postova unazad vidim da je bilo reci o pomocnoj hidraulicnj pumpi,Takvu imam i ja na 577 i one dve rucice sa leve strane koje meni sluze kad berem beracom, jednu za kipanje a drugu za podizanje onih "raketa" (kako ih vec ko zove) e razlog zbog cega sve ovo pisem je taj da kad podignem malo te rakete-tarup neko vreme drzi i postepeno pusta zbog cega mi se to desava?
Koliko sam video crevo koje vodi do onog klipa za podizanje ne pusta nigde pa me zanima znal neko gde trazit dalje uzrok ovog nazov kvara,da li moze biti sta do onog razvodnika(one dve rucice) zato sto imam osjecaj da se jedna(bas ta) tesko pomera,mozda bih je trebao skinut pa procistit ili sta vec iako nikad nisam to otvarao pa me strah da ne napravim jos gore a sad mi svaki dan treba traktor
 
jesi li koristio neki vakum da prvo izvučeš skroz vazduh iz gume ili si samo punio?
Cev sa kojom sam sipao u gumu je uza od ventila mozda 1mm tako da istovremeno voda ulazi a vazduh izlazi napolje. Nikakve komplikacije najlakse naduvati gumu i tanko crevo ugurati kroz ventil pritisak vazduha ce izbaciti svu vodu napolje .Cev sam odsekao od multiventila od plinske boce

Sutra cu mozda probati orati pa javljam utiske. Ne mogu vise smara me blokada a bez nje ne mogu orati bukvalno slajfuje traktor u mestu ili ako i ide vise slajfuje nego sto ide

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Marko lako se čisti komanda razvodnika.Ručicu sa sve šoljom drži jedan šraf m6.Odvrneš ga i skineš ručicu jer se u šolji zadržavaju voda i prljavština pa hoće da glavi.
 
Nazad
Vrh