IMT

Eto,Lisnik,Matic,ja i mnogi sa ovog foruma mogu nesto novo da nauce u temi Djurine kucne carolije.

Samo mi nije jasno u cemu je fazon kupovine Unico filtera da nebi curila nafta:sta:Sigurno sa Frad filterima procuri.
 
Kad ovo napisem opet ce biti da previse filozofiram...

Narode dragi, da ste makar prelistali upute od bilo kojeg IMT traktora (u danasnje vrijeme ih ima skinuti s interneta i nije ih tesko pronaci) vidjeli bi da se filter montira u kuciste suh. Na vrhu kucista filtera postoji saraf za odzracivanje filtera koji se odvrce kljucem 14. Odvrnite taj saraf, pumpajte na AC pumpu dok ne isterate zrak iz filtera i zavrnite saraf nazad (ima i podloznu platnu pa pripazite da ju ne izgubite). Ponovite postupak i na drugom filteru i problem rijesen.

Na starijim traktorima je bilo potrebno odzracivati i pumpu visokog pritiska a na novijima na kojima je drugi filter vislji od same pumpe nema potrebe posto zrak ide na najvisu tocku.

Cisce, jednostavnije, efikasnije. Nikakve iber turaze, nikakvo tocenje nafte u filter...
 
Bobo,nisi upravu:osmeh:,bolje je staviti filter sa gumicom u donju casicu i u to sipati naftu,levom rukom drzati filter sa sve casom koja Extra dihtuje na filter kad stoji onako slobodno a desnom dvolitrom loz ulja sipati pomenuti derivat u filter.Garantujem da ta dvolitra moze stati u jedan filter nafte(ulozak).Znaci zamena filtera 4 kile nafte.
 
Bobo to je u redu i mislim da većina ljudi koji se iole razumu u luftiranje sistema goriva zna koji šraf za čega služi.Špric je napravio nesporazum.
 
Cjeli nesporazum je nastao, koliko ja vidim, oko toga da li se filter goriva montira "prazan" ili "pun". Svatko tko je taj filter mjenjao makar jednom zna da je nemoguce nasuti naftu u njega i namontirati ga a da se ne zasere pola traktora i samog sebe...
 
Od kada Golf dvojka ima filter goriva sa taložnom čašicom?
a mozes sklopit filter pa kroz otvor za ozraku nasut spricom naftu. ko sto se radi na g2 dizel. taloznik se ne spominje u drugoj recenici. mozda tacku nisi vidio pa si mislio da je sve jedna recenica. :osmeh:
 
Kad ste vec kod filtera. Da li je moguce da motor zariba ako se ne naspe ulje u flter, prilikom zamene? Cuo sam neku pricu u komsiluku, i zvucala mi je malo nelogicno.
Govorim o filteru ulja, naravno, da ne dodje do zabune. :ppozdrav:
 
Ulje može da se sipa samo u filtere koji da kažem vise a nisu svuda takvi filteri.Može da se stvori vazdušni džep pa da ulje ne ide u filter i uopšte na indikator ali to se retko dešava.Može da se desi da i sam filter ne valja pa motor izgubi pritisak ulja.
 
Pa svakako mu nije 'zdravo' da radi neko vreme bez ulja, tako da je svakako pametnije sipati ulje u filter.
E sad, dali ce bas zaribati za tih 15-20 sekundi dok se ne uspostavi pritisak u magistrali..
 
Filteri su zamisljeni da se montiraju suhi. Dal za gorivo, motorno ili hidraulicno ulje, totalno nebitno.

Na mom 5106 filter se zavrce "naopako" a na kombajnu se zavrce "vodoravno" tako da i hocu, nema sanse da ga natocim i da ga zavrnem. Te price sto komsiluk prica su neutemeljene i to je netko izmislio bez veze.

Kad se filter montira pozeljno je samo prst umociti u frisko ulje i dobro namazati gumicu na njemu da ga je lakse zavrnuti a i skinuti prilikom iduce zemjene ulja.
 
Kako naopako se zavrce filter?

Ovako:
2qwd2ly.jpg
 
Radi se o Rakovici 76. Pa, to, i meni je ta prica bila neuverljiva. Ovo sto Bobo pise je iz uputstva za rukovanje i odrzavanje. Tako i mi radimo, a metalni zvuk ,,dok ne povce ulje'' ne traje ni 10 sekundi.
 
Ja sam 558 skroz bez ulja upalio, i oterao u šupu što je trajalo nekih 2-3 minuta i ništa mu ne fali.... A to malo što nema odma u filteru nije niša i ne može da bude traktoru ništa...
 
Nazad
Vrh