IMT

IMT-589 dobra je to masina,sluzice to dobro,nema tu sta da se mnogo prica ako je kako treba.A sta je sa komsijinim prikljuccima,koliko sam upucen taj traktor moze da vuce velike prikljucke,3 brazde ili setvospremac 3 metra,nije valjda komsija samo traktor imao.

- - - - - - - - - -

Koliko je taj traktor sa tom starom prednjom vucom okretan u odnosu na brata 588?
 
moze i jedno i drugo. al je pozeljno kad mijenjas da naspes filter koliko moze stat u njeg. i postavis. i kad ih zamijenis oba onda jedan po jedan sa ac pumpom ozracis i palis. nek traktor bude vruc kad budes mijenjo i cim upalis daj gas u pod ako negdje ostane malo zraka da proguta. ja tako praktikujem.
 
Jel ima neko 560-565-577 bez prednje vuce da prodaje,tj da znate komsiju,prijatelja koji prodaje. Bitno je da je novi tip,legalni papiri i u dobrom stanju.
 
Evo konacno dobio i ugradio SM klipove sa karikama u kompletu,i ne mogu da odolim a ne dam komentar o kvalitetu.Jeste nisu kopija po svemu sto sam mogao da primetim ali ljudi bolcni u klipu se vadi prstima,znaci ide toliko lako da ga sa jedne strane guras prstom i takodje se uvlaci,da sam radio i biksne u malim pesnicama garant bi se bolcni okretao u klipu umesto u biksni.Tako da nisam zadovoljan kvalitetom i kajem se sto nisam ubacio bar klipove Petar Drapsin a za karike nebitno koje bi odabrao,a da i sto se karike tice kada sam jednu ubacio u hilznu spijun prolazi 0.20,i to mislim da je previse,a inace hilzne su odradjene na tacnu meru 91.48.
20160131_144650.jpg
[/URL] free photo hosting[/IMG]
 
Vecina ovih iz male privrede radi sa maximalnim tolerancijama tako da u vecini slucajeva razrada i nije neophodna!Jedna masinska radionica u mojem komsiluku je imala taj obicaj da tako radi generalne na traktorima iz zadruge Sava Kovacevic i naravno svake 2 god traktori na generalnu dok njihovi majstori nisu rastavili motor koji je tek bio generalisan i premerili sve delove i onda je bilo hvatnja za gusu!Jbg da bi sebe zastitili nama puca preko kicme njina uvidjavnost!
 
Ja mislim da 0.2mm zazora na karikama nije previse, smatram da je to optimalno.
Kada sam proslog proleca radio LDA450 motor, kupio sam sve indijske delove cisto od zezanja, jer je sve zajedno kostalo oko 5000 din. Karike su bile potpuno sastavljene i ja sam ih doterao na oko 0.15(klip je 85).
Fabricka preporuka je:
1.prva karika 0.22..
2.druga karika 0.17
3.treca i cetvrta karika 0.12
 
mene više muči što bolcna ide lagano, tu treba biti čvrsti dosjed, jer da se u radu nebi okretala u klipu, umjesto u čahuri klipnjače, i samim time tu dobila lufta i poslije se čuje lupanje, pa opet rastavljanje....baš me zanima koliko lufta ima moj stari traktor, ja bacam okladu oko 1,5 do 2mm na spoju karika.....
 
mene više muči što bolcna ide lagano, tu treba biti čvrsti dosjed, jer da se u radu nebi okretala u klipu, umjesto u čahuri klipnjače, i samim time tu dobila lufta i poslije se čuje lupanje, pa opet rastavljanje....baš me zanima koliko lufta ima moj stari traktor, ja bacam okladu oko 1,5 do 2mm na spoju karika.....

Na starim IMR motorima sam ja imao prilike vidjeti na svoje oci, koji su puno radili i bili odavno "zreli" za generalnu da karike hoce pucati na komadice i ti komadici se krenu okomito zaglavljivati u kanalu i tako strugati stubline. Desilo se i na mom 539 i na komsijinom 539. Kod mene je klip poceo progorjevati bas na mjestu gdje je karika popucala i majstor kaze da je to bas zbog velike " rupe" koju je karika trebala popunjavati.

Ja sam svoje klipove od 539 sacuvao, planirao sam praviti pepeljare od njih al nitko u kuci vise ne pusi i jbg. Komsija mislim da jos uvijek ima svoje ako ih nije pobacao, da ti poslikam ako hoces?

Nisam majstor ali eto desilo se na dva traktora u krugu 100m jedan od drugog...
 
kad su mi prije par godina otišle čahure na klipnjačama, onda sam stavio i nove karike, nesmijem pisati sa koliko lufta sa ih sastavio gore, poslije toga je taj ferguson radio sve operacije, jer nije bilo drugog traktora, znači nove karike, čahure na klipnjačama, obrađena radilica sa novim ležajevima, i semerinzima, te komplet sve brtve i reglaža dizni.....jer nije bilo novca na pravu generalku, a prolupao je na čahurama u zatvaranju zimske brazde u 3mj, i onda do početka 4mj sam sve rastavio i napravio, da mogu napraviti pripremu i sjetvu......uh, kad se toga sjetim, sve nabrzinu, al sam bio sretan kada je upalio, ko da sam kupio novi traktor, i osjetilo se da ima više snage, poslije nije ništa rađeno na njemu, a takav je odradio preko 2000-2500 sati, i što mogu više očekivati od njega......da će opet na proljeće zakačiti olt PSK 4 reda i sve posijati, to je njegov posao, tako da su to jako zahvalni traktori i toleriraju nam što nemamo novca, pa ga tjeramo dok se neraspadne, i opet nakon popravka sa jeftinim djelovima, ide godinama......tko ima fergusona, ja vjerujem da će se složiti da mu je donio najviše novca, i da su podignuli mnoga gospodarstva.......
 
Kolega,ja precutao nisam hteo postaviti isto pitanje jel bi islo teorijsko ubedjivanje,svasta ovde ima da se procita pa preskacem:osmeh:

Kako nasuti u suplju casu vodu a da ne iscuri:haha:

moze i jedno i drugo. al je pozeljno kad mijenjas da naspes filter koliko moze stat u njeg. i postavis. i kad ih zamijenis oba onda jedan po jedan sa ac pumpom ozracis i palis. nek traktor bude vruc kad budes mijenjo i cim upalis daj gas u pod ako negdje ostane malo zraka da proguta. ja tako praktikujem.
 
To sa spricem je isto kao i sa AC pumpom,u cemu je razlika,samo sto je sa spricem zanimljivije.

U citiranju iznad je napisano da je pozeljno da se nalije filter pa onda postavi,zanimljiva koncepcija rada kod supljih filtera:osmeh:
 
jbg kolega. nsm ni ja lud toliko. kupim unico filtere i donja casica/poklopac sa novom gumicom drzi naftu dovoljno dok ne stegnes sve. a mozes sklopit filter pa spricom kroz otvor za ozraku filtera usut naftu. tako sam radio 10 godina na golfu dvojci.

svi mi mozemo pametovat al je tesko bit covjek i pokusat pomoc nekome a ne ismijavat nekoga sto je upotrijebio pogresan termin.
 
jbg kolega. nsm ni ja lud toliko. kupim unico filtere i donja casica/poklopac sa novom gumicom drzi naftu dovoljno dok ne stegnes sve. a mozes sklopit filter pa spricom kroz otvor za ozraku filtera usut naftu. tako sam radio 10 godina na golfu dvojci.

svi mi mozemo pametovat al je tesko bit covjek i pokusat pomoc nekome a ne ismijavat nekoga sto je upotrijebio pogresan termin.
Izvodljivo je ovo prvo tako sam uradio par kapi nafte je pustio dok sam prisrafio filter na nosac moze i spric ali ovako je brze,hvala landini na pomoci::super::.
 
Nazad
Vrh