IMT

grijesis kolega. to je od oka stimanje. pravo stimanje se vrsi mjerenjem od zamajca do vrha pracni(dvokrakih poluga). i ja sam jedne prilike stimo od oka i radilo je. ali je bio problem za drugi stepen kvacila da radi kako treba. ja imam uputsvo za 558 i 560. tako da to treba detaljno procitat i tek onda pristupiti poslu. zahvat je slecedi. ovo prepisujem iz uputstva kako treba da se radi.

namestiti specijalni mjerni alat na sklop spojnice i provjeriti podesenost svake dvokrake poluge. mjerni alat daje rastojanje izmedju podesavajuce granicne zavrtke i segmentnog odstojnika na zamajc od 68mm za 558 odnosno 83mm za 560.

ovo je samo za vucnu lamelu. znaci mjeris rastojanje od supljine u zamajcu gdje se utice spojnica do vrha pracni(vijaka sa kontra maticom) sad sve zavisi za koji traktor treba. nije isto kod svakog. ako je jedan od ova dva, kolega je dobio svoj odgovor. ako je od nekog drugog traktora, najbolje je da pogleda uputstvo i procita koje je rastojanje u pitanju.


evo i tom mjernog alata. ovo ne bi bilo lose napravit kod tokara da ovaj sesir sto nalijeze na pracne bude na pomijeranje i samim tim bi odgovaro na vise vrsta traktora. ovo je usput i alat za centriranje lamela pri sklapanju.
xNPh6sU.jpg
 
Poslednja izmena:
Kaze da je ulozio u njega 7000e. Ta daska napred, pa vitlo. I ulozio je valjda u sam traktor nesto manje od hiljadarke. Prebaci kocnice na mehanicke, nesto je sredjivao oko prednje vuce, I jos neke sitnice. Bas me zanima koliko trazi sada. Sutra cu ga pitati.
 
Kaze da je ulozio u njega 7000e. Ta daska napred, pa vitlo. I ulozio je valjda u sam traktor nesto manje od hiljadarke. Prebaci kocnice na mehanicke, nesto je sredjivao oko prednje vuce, I jos neke sitnice. Bas me zanima koliko trazi sada. Sutra cu ga pitati.
koliko vidim, ovdje su i dalje hidraulicne kocnice, tj hidraulicna komanda. samo napasovane na felgu sa nekog kombija.
 
zrakni uputstvo kolega i vidi koje je rastojanje potrebno za 533 i tako ustimaj.
 
@Kremator, vijke uvrnes u pipke toliko da nazad ne izadju iz istih, tj da nazad budu ravni sa tijelom pipka i osiguras onom kontra_maticom.Glave vijaka moraju biti jednako udaljene, od recimo lamele, to vjerovatno znas.
Lamelu stelujes na tom vijku m8 (13 kljuc) sto se vidi u lijevom gornjem uglu na slici i ima takodje kontra_maticu kao osigurac. Zavuces kraj glave vijka ventiler (listic za stelovanje ventila) i ostavi dimenziju od 1,5mm.i to je to, sa tim da i njih imas 3 komada postavljenih u krug na 120 stepeni.

Kod mene je to bilo bar 4mm. Kad spomenu ventile, trebace mi upustvo i za to :osmeh:, hocu da ih prestelujem kad sam vec porasturao ovoliko.
 
Jesi li ti siguran da tebi ne glavi druk lager?! pa šta ih je obrijalo ovako onda. Ja bih ga ipak zamenio. I nekako mi ove polugice deluju mnogo blizu srca lamele ili mi se samo čini sa slike
 
grijesis kolega. to je od oka stimanje. pravo stimanje se vrsi mjerenjem od zamajca do vrha pracni(dvokrakih poluga). i ja sam jedne prilike stimo od oka i radilo je. ali je bio problem za drugi stepen kvacila da radi kako treba. ja imam uputsvo za 558 i 560. tako da to treba detaljno procitat i tek onda pristupiti poslu. zahvat je slecedi. ovo prepisujem iz uputstva kako treba da se radi.

namestiti specijalni mjerni alat na sklop spojnice i provjeriti podesenost svake dvokrake poluge. mjerni alat daje rastojanje izmedju podesavajuce granicne zavrtke i segmentnog odstojnika na zamajc od 68mm za 558 odnosno 83mm za 560.

ovo je samo za vucnu lamelu. znaci mjeris rastojanje od supljine u zamajcu gdje se utice spojnica do vrha pracni(vijaka sa kontra maticom) sad sve zavisi za koji traktor treba. nije isto kod svakog. ako je jedan od ova dva, kolega je dobio svoj odgovor. ako je od nekog drugog traktora, najbolje je da pogleda uputstvo i procita koje je rastojanje u pitanju.


evo i tom mjernog alata. ovo ne bi bilo lose napravit kod tokara da ovaj sesir sto nalijeze na pracne bude na pomijeranje i samim tim bi odgovaro na vise vrsta traktora. ovo je usput i alat za centriranje lamela pri sklapanju.
xNPh6sU.jpg


Ali koje bibile dimezije tog alata? Ne bi ga onda bio problem napraviti
 
Brena juče stala u sred njive, otišli planetarci u levom točku. Iz brazde nigde ni makac. Pristupilo se poslu na licu mesta, skinulu trubu i povadili planetarce i poluosovinu i onda sve vratili nazad da bi mogli da ga odšlepamo kući... U četvrtak sledi dalja opravka...

dW7N4VS.jpg


T5gy3M2.jpg
 
1_tmb_49965561_Fotografija3023.jpg
1_tmb_131727401_Fotografija3020.jpg
1_tmb_90562590_Fotografija3021.jpg
1_tmb_289800296_Fotografija3022.jpg


- - - - - - - - - -

Neznam dali ce tekst u drugi post ili zajedno ali nema veze. Evo obecanih slika, kada budem nesto radio sa njim snimicu kako izgleda u radu, sada imam kratak snimak kako radi u mestu ali to jos neznam da postavim.
 
Nazad
Vrh