IMT

Taj mjenjac se mogao dobiti i na "srednjoj" tipi 577 i breni samo sto to nitko ziv nije htio nadoplatiti isto kao i 12+12 mjenjac na breni koji je jos skuplji od ovog... Ovo je potpuno sinhronizirani mjenjac kakav su zadnjih godina nudili na 577 P OL
 
Taj menjac je potpuno sinhronizovan, i mogao se i pre dobiti samo sto mi svi gledamo da nas izadje sto manje para. Inace je milina za saltanje, imao surak takav menjac na IMT2090.
 
Poznanik iz sela radi sa IMT577 stari tip bez DV i rotodrljačom od 2.5m sa klinima bez problema, baš mnogo zemlje obradjuju i to dosta nezgodnih i brdovitih parcela. Imao sam prilike više puta izbliza da gledam kako radi i traktoru nije teško, naprijed je stavio gomilu nekih tegova i ide to godinama tako. 560 je jak na kardanu ali mu je kardan dosta spor, milsim da mora da radi na gotovo 2000 obrtaja da bi imao 540 na kardanu. Bilo bi dobro kad bi mogao da promijeniš brzine na RD tj. da je podesiš da radi malo brže jer mnogo bolje sitni tako, naravno pod uslovom da tvoja RD ima brzine, obično se samo zamijene mjesta zupčanicima.
ovo ti pisem samo za 560 jer za njega znam 100% imas 3 brzine kardana. naravno ne mozes to saltat nego kako na kojem traktoru.
standradno vratilo -- na 1000 obrtaja motora - 320 kardana, 1685 motora - 540 kardana i 2250 motora - 720 kardana
sporo vratilo -- na 1000 obrtaja motora - 250 kardana, 1680 motora - 420 kardana i 2250 motora - 560 kardana
brzo vratilo -- na 1000 obrtaja motora - 470 kardana, 1688 motora - 790 kardana i 2250 motora - 1060 kardana
ovo su rasporedi uzeti iz radionickog uputstva.

- - - - - - - - - -

5000 evrića http://www.olx.ba/artikal/19735840/traktor-imt-560-577/

- - - - - - - - - -

Može li on raditi sa roto brnačom 210cm.Mislim koje opcije kardana ima.Ima ih jeftini možda bi i kupio jednog.Mislim na imt 560 obični bez dv.
moze ako ne mislis da drljas dublje od 10cm. ja sam pokuso, kod mene je standardni kardan, mogu ti reci da preko te dubine, traktoru nije svejedno. dimovi ga obuzimaju samo tako. pricam za tezu zemlju a praulju tare kako hoces, cak i na maks dubini al u toj zemlji rotodrljaca nema sta da trazi jer najlosija tanjiraca je smrvi u prasinu.
sve zavisi koja je rotodrljaca u pitanju i koja brzina kardana na toj 560.
 
Slazem se da je glupost,al natovariti na traktor 2,5 tone tereta i jos vuci dve prikolice uz breg ,ipak je kvalitet materijala.Sadasnji traktori od 60 konja o tom mogu samu da sanjaju.
 
Slazem se da je glupost,al natovariti na traktor 2,5 tone tereta i jos vuci dve prikolice uz breg ,ipak je kvalitet materijala.Sadasnji traktori od 60 konja o tom mogu samu da sanjaju.

Kolega, ja sam poznat da velicam IMT al ti ga, brate, PRETERA...

Pa ti da vidis kako u mom kraju tovare na ursuse ( i "male" i "velike"), krizao bi se lijevom i desnom rukom... Ovo sa snimka brega vidjelo nije a prikolice su takve da je sav teret na njihovim osovinama jer su osovine postavljene tako da je svaka prikolica "u vagi"...

Slazemo se da je ovo pretjeran teret ali ovo ne dokazuje "kvalitet" traktora i materijala...
 
Kolega, ja sam poznat da velicam IMT al ti ga, brate, PRETERA...

Pa ti da vidis kako u mom kraju tovare na ursuse ( i "male" i "velike"), krizao bi se lijevom i desnom rukom... Ovo sa snimka brega vidjelo nije a prikolice su takve da je sav teret na njihovim osovinama jer su osovine postavljene tako da je svaka prikolica "u vagi"...

Slazemo se da je ovo pretjeran teret ali ovo ne dokazuje "kvalitet" traktora i materijala...
Svaka im chast.....Sta tovare u tvom kraju!?...Snimi pa postavi da vidimo!

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
bobo pise o tovarenju na male ursuse i spominje neko svoje brdo koje mi nismo nikad vidjeli a nigdje snimka,slike.
 
Preskupo je to, sve preko 15k maraka za IMT je previse, za te pare se moze kupiti traktor koji ima speru prednje vuce, 540/1000 obrtaja kardana i boljom kabinom.

Ovaj tip sto prodaje traktor mi je trazio 250 maraka za pohrdjalu remenicu od kupilice panonija, a cijela kupilica se moze naci za 500- 600 maraka.
 
Nazad
Vrh