Imt 506 - motokultivator

IMT 506 je odlican izbor motokultivatora. Mi ga imamo od 87e. Jako dugo je sam radio puno poslova, spartao 5,5kj kukuruza, dovlacio sav kukuruz sa te povrsine i kukuruzovinu. Kosio je redovno 10ak kj livade svake godine, cesto i vise. Nismo ga stedeli nikad. Kad bi poceo nabrajati sta je sve radio nebi mi verovali.

Sada su njegov posao preuzeli traktori, on godisnje pokosi mozda 2kj ukupno, sto vocnjaka sto livade, i to je to. Ali i dan danas pali iz prve i deri samo. Kvarovi za sve ove godine su bili sledeci: Oslabio magnet paljenja (cesta boljka kod njega, tri pola oslabe skroz i jedan ostane samo malo namagnetisan, i nepali), menjani su semeninzi na radilici posto je poceo trositi ulje iz menjaca i to je to. Cak ni karike nisu menjane, a ne neki vitalniji delovi masine.

Kod IMTa 506 treba gledati da ima Bing 18 SLH karburator, mnogo je bolji od Ikova koji se takodje ugradjivao na njih, Ikov je sklon prelivanju i vise "zeza". Normalna pojava je da oslabi magnet od paljenja, imao sam par slucajeva (ne samo na nasem kultivatoru), jako jednostavna i laka popravka. On fabricki ima 6v 10w magnet, Iskrin za crno paljenje. Nabavi se od tomosa magnet 6v 17w, ima ih dosta jeftino, odnese se strugaru da izvadi "srce" magneta da se moze motnirati na nosac od IMTa i teraj, vise nikad nece biti problema sa paljenjem. Sve u svemu jeftino odrzavanje, lake popravke, i veoma pouzdana masina.
 
Nemam IMT 506,niti imam nameru da je ikad imam,ali ovaj post LTZ T- 40 mi se ucinio dosta zanimljivim jer objasnjava dosta toga oko cega se vrte kvarovi i rasprave oko nje.E sad ovde ima dosta vikendasa koji nisu vicni ni alatu ni mehanici,pa njima ostaje da svako malo zovu kojekakve majstore da im izvlace pare i dosta nerviranja,opet kazem ovo je samo moj utisak.
 
Veoma sam svestan da vecina ljudi kupi masinu i kada pocne da se kvari posle sati i sati rada bez adekvatnog odrzavanja objasnjavaju svoje probleme tako sto kazu da masina po sebi nije dobra.
Kao sto kaze LTZ t-40 svaki model ima svoju boljku posle odredjenog rada, moje pitanje je delimicno odgovorio sta se kod njega kvarili i takva iskustva bih zeleo da cujem kao i reci pohvle a i kritike.

Meni je ovaj model naj zanimljiviji jer ja sam kako Dejan kaze vikendas ali ne obicni ( znanje u mexanici tj. po struci texhnicar za rashladno termicke uredjaje) i zelim da se bavim poljoprivrednim radovima samo za svoje potrebe.

Voleo bih da cujem jos misljenja ljudi o ovom modelu iskustva a i predloge koji drugi model bi mozda bio bolji.

Da li neko zna kako su se pokazali Benassi BL 120 dizel. On mi je nekako naj slicniji imt 506. ( pored razlike u dizel/benz.)

Pozdrav

Vasilije
 
Da kažem da sam imao neko iskustvo sa IMT 506. Imamo ga jako dugo, uglavnom je služio za freziranje bašte i vinograda. Otac je dugo radio s njim i radio je besprekorno, na stranu što je otac bio auto a pre svega agro mehaničar. Onda je jednom prilikom stric pokvario svoj a pozajmio naš i da bi završio posao usled nedostatka dvotaktola sipao, tada samo običan benzin, i naravno spržio karike. Ali se otac, odlažući popravku, dovijao na razne načine da on i dalje funkcioniše. Na kraju smo odradili generalnu i što se tiče samog motora to je sve u redu. Problem je sada nastao što je pukao vučni lanac a to je muka promeniti. Tačnije dvaput se desilo, prvog puta je nastavljen a skoro je i zamenjen. Znam da se majstor namučio oko toga, čak je morao nešto da seče i vari šasiju, i onako kroz šalu mi nagovestio da ako se ponovo desi da ga zaobiđem. :osmeh:

Ne znam šta bih rekao da li sam za ili protiv IMT 506. Ima tu i dobrih i loših strana. Dobra je to što je lak za rukovanje, čak mislim i neprikosloven za ledinu za razliku od drugih koji imaju vučne točkove. Lakši za okretanje jer je kraći a sa druge strane sklon čestim kvarovima i po meni veliki potrošač. Ono što ja isfreziram sa 10 čak i 15 l mešavine sa komšijinom dizelašicom (čini mi se Paskal) potrošim jedva 4l dizela. Ali mi zato otkine ruke.

Takođe je problem i kad je meko, zna da se ukopava ali i za to ima rešenja. Ja još uvek sa svojim Imt 506 pravim kompromis, dokle god mi završava posao a to upravo izgleda ovako ( i nema ukopavanja :osmeh:):


2015-03-15-222917.jpg
2015-03-15-222951.jpg


Eto tako...

Pozdrav!
 
Reci mi ima li koristi od ovog točka naprijed.
Ja sam imao ideju da napravim ovakav točak koji će se okretati preko kardana i koji će vući naprijed kad se freza "ukopa", ali tu ima puno posla i nisam to realizovao.
Pomaže li u mekoj zemlji reci mi?
 
Druže, ne znam još. Tek pre par dana sam ga namontirao. Dugo sam tražio da ga kupim i tek sada uspeo. Još ga nisam isprobao, planiram da zadnju motičicu namomtiram veću nego što je standardna i da ona pored točka ne dozvoli frezi da se ukopava. Mada mislim da će se u mekoj zemlji svakako ukopavati. Meni je cilj da kada je suva zemlja, posebno kada su letnje vrućine pomoću točka i zadnje motičice uspem da isfreziram samo površinski sloj, tj. da usitnim zemlju na površini, zatvorim pukotine i podsecam korene korova a da ne idem duboko i izbacujem vlagu. Faktički, da radi kao freza sa pogonskim točkovima. E sad da li će to biti tako, videćemo.

Pozdrav!
 
Ok hvala ti.
Naprijed treba napraviti točak kao na 504, samo metalni i nema zime.
Vidis ja kad je mekana zemlja skidam onu "pačiju nogu" pozadi ostane samo šipka i tako mi je mnogo lakse raditi, nego kad ona zapinje i zaustavlja frezu. Samo podigneš šipku dosta da noževu udaraju u zemlju tijelom a ne oštrim djelom tako dosta manje tone.
Meni točak treba prilikom okopavanja krompire i zagrtanja kad ostavim na 4 kopača i vučem razgrtač baš je problem.
 
Drugari da li neko ima kandze za oranje imt 506 koje idu na tegove?

Kakva su iskustva pri oranju i da li ste busili sami rupe za srafljenje kandzi na tegove ( moji tegovi nemaju vec izbusene rupe ali imaju predefinisane zljebove da se izbusi) ?

Takodje da li neko ima kanze koje mu ne trebaju ( da se dogovorimo :osmeh: )?

Pozdrav

Vasilije
 
Narode, prvo da vas pozdravim....Nisam bio aktivan,iako pratim forum neko vreme...
Imam par pitanja vezano za moju nocnu moru zvanu IMT 506..
Uzeo sam je pre par godina, od preprodavca...prevaren u startu...
Upalila prvi dan kod mene, malo kapalo ulje...drugio dan mrtva..
Odneo kod jednog majstora, dao mu par stotina jura, nije resio problem...
Nakon toga, kod drugog, dao mu jos par stotina, on uradio kao generalnu, kod njega lepo radila..
Kada sam uzeo da freziram, malo radila, nakon toga grune turazu i ugasi se...
Rasturio sam karburator, mada je nov stavljen, sve produvao, isprao antirostom rezervoar, posle gorivom...slavinicu...sve cisto..
UPali kao mina, malo radi, turaza i gasenje...
Primetio sam malu rupicu na sirokom crevu do karburatora, zamotao izolir, ali nije pomoglo...
Ostalo da zamrnim to crevo, pa ako ne ide da opet teram kod "majstora"....:(
Ako iko ima ideju sta bih mogao jos da probam, molim vas da pomognete, jer me je 506 kostala kao 539, a i dalje ne radi kako treba...:/
Koje ulje ide u onaj filte vazduha,ispod rezervoara....?
Hvala unapred...
 
Narode, prvo da vas pozdravim....Nisam bio aktivan,iako pratim forum neko vreme...
Imam par pitanja vezano za moju nocnu moru zvanu IMT 506..
Uzeo sam je pre par godina, od preprodavca...prevaren u startu...
Upalila prvi dan kod mene, malo kapalo ulje...drugio dan mrtva..
Odneo kod jednog majstora, dao mu par stotina jura, nije resio problem...
Nakon toga, kod drugog, dao mu jos par stotina, on uradio kao generalnu, kod njega lepo radila..
Kada sam uzeo da freziram, malo radila, nakon toga grune turazu i ugasi se...
Rasturio sam karburator, mada je nov stavljen, sve produvao, isprao antirostom rezervoar, posle gorivom...slavinicu...sve cisto..
UPali kao mina, malo radi, turaza i gasenje...
Primetio sam malu rupicu na sirokom crevu do karburatora, zamotao izolir, ali nije pomoglo...
Ostalo da zamrnim to crevo, pa ako ne ide da opet teram kod "majstora"....:(
Ako iko ima ideju sta bih mogao jos da probam, molim vas da pomognete, jer me je 506 kostala kao 539, a i dalje ne radi kako treba...:/
Koje ulje ide u onaj filte vazduha,ispod rezervoara....?
Hvala unapred...
verovatno su ti "uvalili" Ikov (češki) karburator. njemu nema pomoći. moraš da ga zameniš, a to je bingov. pogledaj da li i šta piše na karburatoru, spolja.
 
Opis deluje kao da mu je dotok goriva sumljiv. Malo je cudno ako si sve odradio kao sto kazes, probaj staviti crevo u flasu i odvrni gorivo pa vidi kako curi. Sto se tice gumenog creva, mislim da su oba (od filtera do karburatora i od karburatora prema cilindru) oko 120din, toliko su bila kad sam ih zadnji put uzimao. Nije neka investicija za zameniti, a moze imati veliki znacaj. Dvotaktna masina je veoma osetljiva na "fals vazduh", rupica kao od igle moze lose uticati na rad motora.

Ulje u filter sam sipao uglavnom obicno motorno 15w40.

Sad sam procitao ponovo tvoju poruku, kazes da je karburator stavljen nov, zna se desiti kod novih karburatora, posebno male privrede, da nivo goriva u loncetu nije nastelovan kako treba, sto je verovatno problem kod tebe. Skini lonce (poklopac plovka) sa karburatora. Videces plovak, zadatak plovka je da kad se postigne odredjeni nivo goriva u loncetu gurne iglicu ka gore i samim tim zatvori dovod goriva, kako nebi doslo do prelivanja goriva. Plovak reaguje na tu iglicu preko limica na koji je on pricvrscen, a taj limic se oslanja na iglicu. Nivo goriva se steluje tako sto se taj limic zakrivljuje, odnosno time odredjujemo na kojem nivou plovka ce se zatvoriti dovod goriva. Uzmi i iskrivi malo plovak ka gore, znaci pogledaj gde se limic oslanja na iglicu, zatim uzmi i izmedju oslanjanja iglice i plovka saviji malo lim tako da plovak ode ka gore. Kad to uradis stavi crevo za gorivo i probaj vazduhom (duvaj ustima u crevo) i pomeraj plovak gore dole da vidis da li zatvara dovod. Onda sve sklopi i probaj.

Ako nije nastelovano kako treba, padne nivo goriva u loncetu ispod dizne i povuce vazduh (zato dobije odjenom visoku turazu, to mu dodje kao da si dodao gas), i ugasi se. Sacekas malo da nacuri, on opet upali kao mina i tako u krug...

Izvini ako sam malo nejasno napisao, nemam puno vremena sad za objasnjavanje, ako ti nije jasno rastavicu jedan karburator pa cu ti uslikati sta trebas raditi. To je dosta cest problem bio u mom okruzenju sa novim karburatorima (uglavnom sa Bing 18 od male privrede, i ako ti kazu da nije mala privreda veruj mi da jeste...)
 
LTZ, hvala na iscrpnom objasnjenu..
Upravo je to problem, BING karburator..
Plovak zatvara dotok goriva.
E sad, ja sam mislio da kaci lonce negde pa sam malo "odeljao" plovak skalperom...:)
NIje ni to pomoglo pa sam zakrivio limcic i kada sam zavrnuo napunjeno lonce satvarao je, dok je dopustao dotok u prazno...BIo sam jako srecan, jer sam mislio da sam resio problem...
Kada sam sutradan zakurblao frezu pocelo je da curi gorivo na izduvu....Pretpostavljam da ipak nije zatvorio, nego nalio gorivo u motor...
Probacu danas da freziram tako, ako vreme dozvoli, a onda cu da prestelujem plovak...
Inace, kod mene je problem i sa starim i prljavim rezervoarom...jednostavno se slavinica odmah zapusi. Zato sam izbacio onaj mali filter sa 4 rupice iz slavinice, a stavio gumicu da ne curi sa strane...Kupio filter i zakacio ga na crevo da bi cisto gorivo dolazilo u karburator...
Videcemo kako ce da ide...
Hvala jos jednom na pomoci..:)
 
Stelovanje plovka je vrlo prezizna stvar i mali pomak dosta promeni sve.Najlakse je kad pustis gorivo i prstom gurnes plovak da zatvori. To bi trebalo da bude zatvaranje na zadnjoj trecini hoda plovka ka gore. Ima negde u temi sistem za ciscenje metalnih rezervoara i to vrlo uspesno i to ce ti najverovatnije biti da ces morati odraditi.Ta prljavstina i korozija ce konstantno da prave probleme i plus sa smanjenim dotokom goriva moze dobiti i turazu motor a i podmazivanje slabije.
 
Ja sam nasuo pola litra antirosta i jednu casu navrtki, stafova , podloski i sl u rezervoar i vrteo....Posle isprao vodom i benzinom....Ima efekta,ali ne koliko sam ocekivao...Ako imate neki bolji nacin, bio bih zahvalan...
Ako ne bude sljakala freza, moracu ponovo da stelujem...Moze li da duvam u crevo, a da gorivo sipam direktno odozgo, gde dolazi igla gasa....Pa ako nivo zatvori plovak onda je ok?!
To mi deluje izvodljivo....
Nadam se da ce da radi danas,ako ne padne kisa..Javljam sutra sta je bilo...Hvala svima jos jednom...:ppozdrav::ppozdrav:
 
Druze, skini lonce od karburatora, stavi crevo od goriva i blago duvaj ustima kroz crevo. Prstom podizi plovak i vidi otpirlike gde zatvara, kao sto je rekao kolega, namesti tako da zatvara u poslednjoj trecini svog hoda ka gore.
 
Juce frezirao....Nije lose bilo,ako se u obzir uzme da je riljano bladnjavo (a zemlja je inace teska), pa su bile gromade koje je trebalo razbiti...A bilo je i dosta trave kojase motala oko nozeva...
Desavalo se da u toku rada, kao da je od opterecenja, freza dobijala turazu,ali se nije gasila...
Jel to moze da bude od veceg dotoka goriva, ili prosto od smese..Na pumpi sam nasao samo ono NIS-ovo ulje, za koje kazu da nije bas najbolje....?!
 
Ja imam 506 i nedavno mi se pojavio problem.Radi jedno pola sata ,dobije turazu i ugasi se .Valjda se nesto zagreje.Sacekam jedno vreme,ponovo upalim i ponovo radi jedno pola sata ,opet dobije turazu i ugasi se.Ja takodje imam ceski karburator,on je moja nocna mora ,na kraju cu morati da kupim BING.Dali se nekom ovo desavalo?
 
Ja sam imao slican problem i meni je majstor rekao da je morao da mi menja semering na radilici (i lezajeve) jer tuda je dobijao vazduh kada se motor ugrejao i zato je dobijao tu ludu turaciju.
Od kada je to promenio radi normalno.
I ja isto sam probao sve zivo oko karburatora (moj je Bing) ali nista nije pomoglo dok mi nije majstor promenio taj semering.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh