Imt 506 - motokultivator

Ja imam problema sa prljavštinom u karburatoru koji filter da ubacim šta preporučujete? Može li onaj od auta mali, da li će usporavati protok?

Da li neko slučajno zna koji napon je na onom izlazu za stuju na 506?
 
Upalio sam juče kultivator, ali preliva. Skinuo sam plovak, i prstom držao iglicu plovka, međutim i dalje curi gorivo, pa ću iglicu plovka prvo promeniti. Čini mi se da malo lako ide kurbla kad je povučem, a i opet mi je izbacio višak goriva na auspuh. Da li da otvaram klip da vidim da nije pukla karika?
 
Ne razumijem se puno ali ima ona mala "dizna" kako li se kaze koju plovak potiskuje u deklo karburatora sa jedne strane je špicasta, pokušaj da je okreneš.
Ja sam imao slličan slučaj kad sam čistio karburator okrenuo sam taj dio vjerovatno i dok ga majstor nije okreno imao sam iste "simptome"
 
To nije dizna nego iglica ili iglicasti ventil koji konusom otvara i zatvara gorivo u zavisnosti od nivoa i polozaja plovka. Iglica se mora zamenuti a postoji mogucnost da se razjeo konus gde iglica dihtuje pa ni nova nemoze da odradi posao.Iglicu prvo zameni i najbolje slikaj taj deo i plovak da vidim ima li mogucnosti stelovanja i zamene konusnog dela iglicastog ventila.Za sada nemoj dzaba rasklapati motor jer cim vise goriva ona visak izbacuje na auspuh i vrlo tesko upali.Ili to ili novi karburator je zakon.Sve se to vremenom malo po malo razglodje i uvek ubacuje vise benzina i vise trosi a time su i problemi uvek tu

- - - - - - - - - -

Meni se cini da ide neka ko smesa masti i ulja al nemogu se setiti naziva
 
Polutečna mast ima da se kupi na benziskim pumpama, u auto djelovima.
Ili uzmi ulje za mjenjač 90 i tovatnu mast 50/50 i dobro umiksaj vidićeš da će se sjediniti i uspi unutra.
 
Za sada sam zadovoljan potrošnjom, a večeras skidam ponovo karburator, pa ću slikati i postaviti slike. U Vršcu su delovi papreni, ap ću poručiti preko neta, zato sam mislio kad već poručujem iglu plovka da poručim i karike i dihtunge da zamenim...koštaće malo skuplje nego igla plovka kod nas :)
 
Ehh...kad ne okrenes iglicu plovka naopako zatvara gorivo...

Poslato sa mog HTC-a uz pomoć Tapatalk-a
 
Pozdrav svima,

U procesu sam kupovine IMT 506 LS i treba mi savet.

Sta je potrebno gledati pri kupovini ove masine tj. sta treba da prekontrolisem da bih bio siguran da kupujem koliko toliko ispravnu masinu.

Unapred Hvala

Pozdrav

Vasilije
 
Jesam. Okrenuo iglicu plovka kako treba i sada ne preliva...u subotu ću da ga isprobam, da uzorem nešto što mi je ostalo oko voćki...hvala svima na savetima :)
 
Pozdrav svima,

U procesu sam kupovine IMT 506 LS i treba mi savet.

Sta je potrebno gledati pri kupovini ove masine tj. sta treba da prekontrolisem da bih bio siguran da kupujem koliko toliko ispravnu masinu.

Unapred Hvala

Pozdrav

Vasilije

Po meni najbolje da gledas da ne kupis tu masinu. Time ces se spasiti buducih nerviranja.
Imas mnogo boljih masina iste namene..
 
Ako je neki svercer ili bilo ko ko se razume u njih on ce zamazati mnoge kvarcice da je vrlo tesko ista primetiti a to je masina sa sto mana. Sto rekli drzi vodu dok majstori odu. Ako bas hoces 506 preporucicu ti jednog coveka koji je cesto i u Rumi i prodaje mkt. Znam ga i dobar je majstor jer radi sve te sitnije mkt ,testere i kosacice i ima servis. Ali 506 bih izbegao na bilo koji nacin iskreno a ti kako hoces
 
IMT 506 ls koju ja hocu da pogledam nije od svercera vec od jednog penzionera ( inzinjera mexanike mozes zamisliti ) izgleda perfektno na slikama a nije farban. Kaze da ju je perfektno odrzavao od prvog dana, koristio samo da frezira bastu i odma u garazu i tako 20 god.

Razlog moje odluke za imt 506 je sto je jeftina , lako se nalaze delovi i majstori za istu.

Ako neko ima realan predlog sta uzeti umesto nje rado bih razmislio o zameni modela. Imajte u vidu da planiram da kosim manje od 0.5 hektara ( dokupio bi i 1.3m kosacicu ) i freziram oko 0.2 hektara baste.

Unapred hvala na svim savetima.

Pozdrav

Vasilije
 
Nazad
Vrh