Imt 506 - motokultivator

То је нормално. Хладан ваздух усисава. Не смета за рад. Што се тиче семеринга мора растављање мотора.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nemam gde da ga kupusam, a tako bih rado to uradio sam.... Malopre sam se cuo sa nekim majstorom iz Umke pa cu ga oterati da pogleda sta je i da uradi sta je potrebno. Javljam ishod.
 
Ako dimi BEO gust dim bas onako kao lokomotiva sto bi se reklo i vruc i hladan, malo vise kad je hladan ne 99 neegoje 100 % semerenig radilice u menjacu. Desava se ako dugo stoji par godina nije obavezno ali se desava. Poucen sam vlastitim iskustvom nazalost ai popraavaljam iste s vremena na vreme. Ako se zalece ima nestabilan rad a pod uslovom da je karb dobar i ne previse rastelovan i paljenje uredno to je spoljni semering iza magneta , cesto se previdi pa u trazenju kvara ko nezna malo popizdi i to blago receno. ipak tu to radne masine koje su namladje 15ak godina i navise. Za ovvaj unutrasnji semering mora se skinuti masina i otvoriti menjac skinuti kvacilo lamele itd i holsarafaom izvuci semering van. Ko nema iskustva bolje da prepusti rabotu nekom iskusnijem.
Dimljenje zbog prebogate smese nije toliko ocigledno i dim je siv, vise ima problema na odzivu na gas gusi se itd
 
Ulje u menjac ide 3 dcl sae80 ili 90 za menjace, po uputstvu bi trebalo bez nekih adtiva nemogu da se setim kojih ali znam kad god sam godinama unazad trazio takvo ulje od trgovaca sam dozivio samo blago teleci pogled. U nedostatku istiog ulja u bas bas nekim ludim situacijama moze da ide sae30 motorno ali sto krace moguce, viskozitet je otprijike isti ali svojstva bome nisu. znaci samo u fazonu nedaj boze.
Sa sae 80 mi lepse odvaja kvacilo u odnosu na sae 90 da iznesem moje utiske oko toga
A setih se EP aditivi su u pitanju
 
Имам огроман проблем са паљењем,платинама и свјећицама. Користм Босна супер јер других нема. Зна ли неко гдје има купити квалитетних дијелова и како су се показала рјешења са електронским паљењем.
 
Шта се дешава?
Свјећица не могу надодавати, платине свако мало црлавају. Уз то карбуратор поприличо зеза. Мотокултиватор је 1985 год, не могу да вјерујем да је толики проблем наштеловати један двотактни мотор да ради. Причао сам са сервисерима, људи генерално имају проблем што не могу доћи до квалитетних дијелова па имају јако много рекламација.
 
platine cesto crkavaju iz tri razloga
lose platine....kod nas bilo srb bih hr delova ima jako puno,mahom sve zadnja klasa sve kineski uvoz...jos uvek ima dobrih platina ali kostaju oko 3e sto naravno niko nece da kupi...radije ce kupiti od 1e komad....originalne iskrine platine se i dan danas proizvode doduse u turskoj i odlicnog su kvaliteta....
los kondenzator...vecina majstora promeni samo platine i teraj dalje....ako je na kondenzatoru sredina pocela da zuti vreme mu je da se menja...kondenzator mora 0,17mf....a vazi takodje kao i za platine losa roba...iskra pravi i nema greske
platine i kondenzator se uvek menjaju u paru
zastitni poklopac platina....ispod bobine treba da ima crni zastitni poklopac koji stiti platine od prasine koja se stvara tokom freziranja...kad poklopca nema prasina se navata na radilicu i polako brusi pertinax od platina..zazor se smanjuje i propucaju platine...

nije problem nastelovati 506,problem je sto majstori neznaju da nameste platine,rade sa losim delovima a o karburatorima da ne pricam
svaki se vadi na to da nevalja ti paljenje...stavicemo elektroniku.....stavljamo novi bing kinerski za 20e..ikov ne valja i tako u krug...stavi se sve novo a freza i dalje ne radi
a u stvari to platinsko paljenje je sasvim ok i uz mali remont radi kao prvog dana.takodje i karburator ikov je sasvim ok karburator,treba ga znati podesiti...kalibracija dizni,novo goriva i zavrsno stelovanje..istina jeste da ikov rasipa gorivo 506 vise trosi sa njim...ali sasvim se suludo stavljati bing set od 80tak eura na frezu koja uradi 5 sati godisnje

sone...rado cu ti poslati platine i kondenzator originalno i da se resis muka...posalji mi podatke u poruci i saljem.gratis naravno..​

 
Juče sam frezirao konačno, kod majstora su zamenjeni semerinzi na radilici i promenio je karike i klip mada meni i onaj klip i karike koje je izvadio izgledaju dobro. Mašina radi kao zver. Malo zadimi kad se tek upali što je i normalno ali kad se radi nema dima ni ostalih nuspojava
 
Имам огроман проблем са паљењем,платинама и свјећицама. Користм Босна супер јер других нема. Зна ли неко гдје има купити квалитетних дијелова и како су се показала рјешења са електронским паљењем.
Sto se tice elektronike , ja vec 5 godinu imam ubacenu onu sto ide umesto namotaja za svetlo. Nesecam se proizvodjaca ali sam siguran da je kutijicaa bila plavo zute boje a elektronka je crna. Kupljeno u aleksincu na pjaci za 900din. Vidim da sad malo cene porasle zasto pitaj boga. Apsolutno nikakvih problema nemam pali iz druge uvek leti zimi vruc hladan nebitno. Ja zadovoljan nit brige nit pameti dok necrkne.

Utisak oko platinskih..... sve ok dok se ne zaprasi, i pored poklopca desava se to. Delove nabavljam uvek od moto bike kac, oni su i uvoznici za sigurno 90% delova za sve te male masine za srbiju i svi se mahom snabdevaju od njih. Problem platinskih je uvek crknut kondenzator, a ne obrnuto. Zato sam i ubacio elektroniku. Jel i pored originalnih delova zna da traje 1 mesec ili 2 godine nema pravila. Kondenzator koji ima precat od iskre onaj kao zvezda je kinesko govno takodje i platine. Mora da ima pecat HIA od Hidria. Takve sam i kupovao. Imamo 506 od 1991god odrastao sam uz njega tako da znam kakve muke ona zna da da. i sve je mahom bilo zbog tog paljenja. Netrba bezati ni od jednog ni od drugog ali zbog losih delova i svih tih ceremonija oko platinskog paljenja dajem glas za elektroniku. Uslov je da bobina mora biti u top stanju ,ispravna

Inace 90% problema sa karburatorom potice od loseg paljenja i semeringa radilice na 2t motorima
 
Прошао сам супротно од вас са електроником. Док је било ново не може боље. После пар месеци почела игранка.
Вратио на платинско паљење.
Може се купити електроника али нико у продавници неће да да гаранцију. Барем ја још нисам наишао на таквог продавца.
 
Na svaki proizvod koju kupimo u radnji prodavnici delova i i bilo koje robe ako nije naznaceno ili napismeno napisano drugacije po zakonu koliko ja znam imamo 2 godine garancije , treba znati sve i cuvati racun i zavrnuti prodavaca za onu stvar . Dozivljeno i posavetovano u prodavnici auto delova od strane skolskog druga koji radi tamo , onako ispod tezge. znaci sve od filtera do spanera. O tome ja sad prvi pisem na forumu a mnogi neznaju.
To ide u poznavanje potrosackih prava i off topic pa necu dalje o tome.
Platine su dobre sto najavljulju problem - znaci radice sa pucanjem iz auspuha ili neuranotezen rad motora sa gasenjem istog itd. I to je prednost u odnosu na elektroniku jel ona kad crkne nema vise paljenja to joj je amin ili kad se ugrije motor samo se ugasi i opet nema vise paljenja. TJ nema najave kvara. Ima leka i zato ali na pp.
Ja stvarno nemam problema iz prve je sve , i jos ivek funkcionise sve ok i na imt 506 i na Brigss motoru od travo kosacice i na tomos t03 mopedu
 
Ne reklamiram nista samo prenosim svoje iskustvo
Nije sva ista na elektonika na gornje nvedenom postu vec svaka odgovarajuca za svaki motor posebno:
IMT 506: Eletronika umesto namotaja svetla...kupljeno na pijaci aleksinac
BRIGSS 8KS L HEAD 300ccm: Elektronika za motorne testere sa sa 1 izvodom.....pijaca aleksinac
TOMOS TO3 MOPED : Elektronika sa dva izvoda .....zato sto je belo paljenje..... opet pijaca aleksinac jel covek ne naplacuje ptt po delu a deklaracija stoji na svakoj kutiji moto bike. Nije sa kosova ili uvezeno iz bugarske ilegano ista ja znam
Uslov sam rekao da mora bobina biti ispravna
Sve su elektronike stavljene u zadnjih 5 god i rade i dan danas. evo danas freziran vinogad sa 506 po ko zna koji put i sve ok.
Da napomenen da se elektonika steluje stroboskopom
 
Poslednja izmena:
Svecicu nisam menjao na imt 506 10 god ocistim 3put godisnje od garezi jel mi karb namesen na malo bogatije tj tamno braun dodje i nemam problema
Imao sam i VEC elektroniku radi sve ok ali je preskupa pa sam je prodao dalje mislim 60e je preslano za parce namotaja i par tranzistora da tako kazem.......pa nek ga proizvodi i otac moj rodjeni...
 
Poslednja izmena:
Цди и бобина купљена код провереног продавца. Код другог продавца у продавници ми је рекао да за то нема гаранције. И да ми уважи гаранцију па да свако мало идем код њега да рекламирам. Не исплати се ни мени ни њему.
На препоруку продавца узмем платинско паљење и већ годинама нема проблема.
Свећица може да цркава од лошег карбуратора и ако се баш пржи. Знам сигурно. На једном култиватору који само фрезира свећица има барем 3 године. Док ова друга која све остало ради поједе 2-3 свећице годишње.
 
Svećica može na tim motorima stradavati i ako je paljenje ranije, pa trpi veća naprezanja. Retko se kada desi da se sa platinama baš optimalno podesi paljenje.
 
За који дан треба да ремонтујем карбуратор и комплетно паљење. Прошле године сам успео да пређем за једно преподне 42 км возећи сламу и ништа није било. Кад сам возио цигле и шут е ту сам мало претерао.
И да, 14-ице гуме ћу да пробам само за транспорт.
 
Nazad
Vrh