Imt 506 - motokultivator

Супер босна. Ако је у могућности исто бош или нгк. А то је ретко наћи.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Tako je, imam jednu SuperBosna, ali ne daje znake života. Tako sam dobio sve u kompletu ,pre par godina kada sam ga i kupio. Moram da cimam sajlu nekoliko puta ,kada ga palim,pa mislim da je vreme za menjanje svećice..
Hvala za hint. Samo mi reci koji broj da bude..10, 40, 80..?
 
4a41f7522f695d73b91770a80cf6830d.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Нажалост тако је. Шта имају. Немојте се чудити ако цркну после 10-ак сати рада. Узмите 2-3 супер босне. Нека траје по 2 године а неке ако саставе колико сам написао. Бош свећица је 20+ година и то ми је резерва. Имам пар комада и још раде.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pozdrav, rešio sam problem sa reduktorom i kvačilom, ali imam problem sa gasom pa ne znam jel karburator problem, naime kada recimo vucem prikolicu i vozim u drugoj, na trenutak kad mu držim jaci gas, počne sam da ga smanjuje, da li bi neko mogao predpostaviti u čemu može biti problem? Hvala svima
 
Види лер дизну. Или све превентивно измења у карбуратору око 500 динара изађе.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Problem je što to i jesam uradio, uzeo sam set za reparaciju i sve dizne su u njemu nove, jedino šiber nije nobi mada ne verujem da je do njega, na kom zarezu kad se broji od vrha igle treba da bude platna na njoj, rec je o ili koja služi za štelivanje smeše goriva i vazduha?
 
Имају четири зареза на игли, и стављао сам на први или други зарез од горе. Провери да се не враћа полуга од гаса сама од себе хоће да се деси од вибрација. И на крају ако се дешава под теретом и празан треба скинути главу и видети има ли рисова на стублини и да ли су карике потрошене.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Hitno potreban pomoć, u pitanju je imt 506, neće da upali, dam mu pun gas upali i radi na punom gasu, kad smanjim gas odma s3 gasi, zna li neko šta bi mogao biti problem?
 
Скини потезницу и ухвати вентилатор и магнет. Померај горе-доле види да ли има луфта.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Види варницу варницу као баца. Ако није ни то онда карбуратор.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Mislim da je karburator u pitanju, jer do sada mi je lepo radio i samo od jednom, primetio sam da ima neko trunje u crevu, moguće je da zapuši diznu
 
Имао сам такву зезанцију пар пута на различитим мтк. Једном су били проблем лежајеви и радилица је играла горе доле. Писао сам већ негде. Други пут пре 3 године је био у питању нов карбуратор за који су тврдили да је квалитет као бинг само неколико пута јефтинији.
Зачепили се ситни канали у њему. Ремонтовао стари карбуратор а овај оставио као резерву.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Evo da se javim i ja
Kupio 506 pa ima malo problema
Naime primetih da podosta dimi i da izbacuje crno ulje na auspuh. Da li mi se smeši semering radilice ili nešto drugo može biti uzrok. Sad ću promeniti ulje u motoru, kupio sam modriča hipenol sae 80w, jer mi je palo na pamet prvo to da uradim. Svaki savet je dobrodošao. Inače imt pali lako, radi ok, samo dimi kao da prašim komarce
Mislim da je traktol 80 sipan u njega a mislim da nije odgovarajuće.
 
Nazad
Vrh