IMR - Rakovica

Kosjerac je napisao(la):
Probaj stavi dve gumice, ako može, ako ne onda napravi kod strugara jednu podlošku pa je stavi ispod gumice do čaure da smanjiš taj luft da bi gumicu mogla da stisne ruka da bi dihtovala.
Ma necu da se zezam sa tim,sve novo i u pm...ne rasklapa mi se jos jednom...stavim i da traje. :bravo:
 
srdjane,prijateljski savet... prilikom vracanja osovine tj caure sa gumicama na mesto zna da se desi da se ostete gumice ako ih ne nauljis-podmazes. a mozda ni gumice nisu kvalitetne... od koje firme si kupio gumice?
 
Drugaru vec 4 puta puca poluosovina desna na rakovici 76. Uglavnom otkine 2-3 zuba i osteti veliki zupcanik na bocnom reduktoru. Lomovi mu se dese kada taktor nije opterecen, uglavnom voznja putem bez ikakvog prikljucka. Takav problem nema samo on vec nekoliko poznanika koji imaju isti traktor i svima puca desna poluosovina.Dali je moguce to staviti od nekog drugog traktora jacu poluosovinu ili od kvalitatnijeg materijala jer je vec svima dosadilo da to menjaju, a i nije zanemarljiva ni ::novac:: strana?

Pokusao je i sa poluosovinom od rakovice 60 jer su mu rekli da su ranije proizvodili kvalitetnije i zilavije ali je i ona isto zavrsila.
 
Rale 83@
Sto se bre najezis? Sta imas protiv rakovice?
Post je spojen: [time]1291158501[/time]
_________________________________________________
meyconi je napisao(la):
Drugaru vec 4 puta puca poluosovina desna na rakovici 76. Uglavnom otkine 2-3 zuba i osteti veliki zupcanik na bocnom reduktoru. Lomovi mu se dese kada taktor nije opterecen, uglavnom voznja putem bez ikakvog prikljucka. Takav problem nema samo on vec nekoliko poznanika koji imaju isti traktor i svima puca desna poluosovina.Dali je moguce to staviti od nekog drugog traktora jacu poluosovinu ili od kvalitatnijeg materijala jer je vec svima dosadilo da to menjaju, a i nije zanemarljiva ni ::novac:: strana?

Pokusao je i sa poluosovinom od rakovice 60 jer su mu rekli da su ranije proizvodili kvalitetnije i zilavije ali je i ona isto zavrsila.
Neki problem imas cim stalno puca, nije u pitanju materijal od koga izradjuju poluosovine.
Pogledaj dal ti se ne ukljucuje blokada sama ili kako su ti nastelovane kocnice, mozda ti neka kocnica stalno delje.
Kod mene su ljudi imali tih problema, ali samo kad bi im ostao blokirac ukljucen pri skretanju, ovako niuko nije
 
Rale 83 je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Ker koji laje, ne ujeda. (moze da vazi i za traktore :haha:)
Motda r75 nemoze sa 577 al R60 proguta 560 u oranju i tanjiranju :haha: :haha: Rajka trazi vozaca , a ne gazdu.
Borko kazi caletu da zgazi taj blokirac nemoj da muci traktor . Izvinite za :off_topic:

To si upravu, moras da budes majstor da radis sa rajkom, a cale ga drzi na blokiracu samo ga je pustio kad je krenuo u rikverc :D
 
Ta mante vi mene tog lajanja i rezanja. Ja nisam video jos ni jednu Rakovicu da 'lako' ore. Imam i ja jednu 65-cu pa sam iz dosade zakacio plug da bih uzorao nekoliko parcela od po 1/4kj. Malko joj nije bilo dobro i 3. sporom joj nije bilo po volji iako nisam orao dublje od 25cm sa plugom 610.14. Inace, i moja Rakovica 'rezi'... :haha:
 
Aaaaa @Bubu to joj mali plug trebaosi nekog fogela 3x35 ili 3x40 , ona ore sa 2x30 nemoze vise
Post je spojen: [time]1291200008[/time]
_________________________________________________
A kad vidi 3sporu :zli: :zli: joj majko napravi se vrtlog u rezervaru ko da tenkom ores , samo manji plug i 1 direkt , i brzina i potrosnja
 
Rale, orao sam laku zemlju na kojoj je bio jecam pa je posle jecma tanjirano i radjeno gruberom na 20-ak cm!
Potrosnju nisam ni gledao jer sam ukupno uzorao manje od 1kj...
 
Nazad
Vrh