IMR - Rakovica

milan90 je napisao(la):
Kod mene u selu covek kupio rakovicu 170ks,nisam ni znao da se prave tih velicina.kad budeo imao vremena uslikacu je. :cao:

koliko ja znam prijatelju takva rakovica se ne proizvodi i niti se proizvodila, danas je najveca 110DV a koliko znam pre je bila 135 sa meckinim motorom
 
ma to nije original motor i kod mene ima jedna takva ali to je ona od 135 ks ali stavljaju drugi motor :cao: :cao:
 
to sam video ali tamo nema cene nemogu se skinuti mene zanima trenutno kakvo je stanje ako neko zna nekako mi pale za oči
 
milan90 je napisao(la):
Kod mene u selu covek kupio rakovicu 170ks,nisam ni znao da se prave tih velicina.kad budeo imao vremena uslikacu je. :cao:
To su pojedini ubacivali jake motore kada im crkne originalni,ili zbog potrebe jaceg traktora,pa ono aj...ima i kod nas takva jedna meca 170 ks. :D
 
Kako se podešavaju spone na Rakovici da traktor ide pravo kad se pusti volan. Moja Rakovica 65 vuče u desnu stranu i stalno se mora korigovati volanom. Da li još nešto može uticati na to osim spona, jer spone nisu nikad dirane, dobro mi izgledaju a traktor jednako troši obe prednje gume (promenjeno 2 ili 3 para do sad i uvek su obe podjednako bile istrošene)?
 
jel ti pise po asvaltu , digni prednje tockove vidi da neblokira neki lezaj na njima , proveri da ne blokiraju kocnice , za pritisak u gumama necu da komentarisem .
prednji tockovi treba da su u minusu za oko 10mm al da je do podesavanja tockova traktor bi trebao da ti vuce ina drugu stranu, ugao ockova menjas preko one stangle sto ide popreko izmedju sponaa
ima levi i desni navoj
 
Ne razumem, kako misliš da li piše po asfaltu? Ne ostavljaju nikakav trag na asfaltu.Pritisak u gumama je isti a kočnice ne blokiraju. Mislim da ni ležajevi ne blokiraju ali mogu proveriti koliko lako se okreću točkovi kad su u vazduhu.
 
Rale 83 je napisao(la):
jel ti pise po asvaltu , digni prednje tockove vidi da neblokira neki lezaj na njima , proveri da ne blokiraju kocnice , za pritisak u gumama necu da komentarisem .
prednji tockovi treba da su u minusu za oko 10mm al da je do podesavanja tockova traktor bi trebao da ti vuce ina drugu stranu, ugao ockova menjas preko one stangle sto ide popreko izmedju sponaa
ima levi i desni navoj

Puno je 10mm. Ja sam na Rakovici nastelovao prednju stranu u minusu 2-4mm i mogu da pustim volan bez problema.
 
fabricko stelovanje je u minusu 6mm, imate upustvo ovde na forumu pa pogledajte.Kada se steluje trap tockovi moraju da budu u bazduhu tj nesmu biti napeti.
 
@skal
Cena R76 bez prednje vuce je 1045000 din a cenu DV-a proveri
u Milurovic-komerc-u Ugrinovci.Telefon 011/8409-528. :D
 
Ljudi, imam problem sa rucicama za hidrauliku na R65, naime do skoro su radile normalno i velika i mala a sada da bih digao vagire moram da dignem obe rucke skroz i jos da vrsim pritisak na polugu pozadi sedista, ima li ko iskustva sa ovim... gledao sam u knjizi koju sam dobio kada sam je kupio ali tu niceg nema konkretno sto mene boli.
HELP :bravo: :bravo: :bravo:
 
francuz je napisao(la):
Ljudi, imam problem sa rucicama za hidrauliku na R65, naime do skoro su radile normalno i velika i mala a sada da bih digao vagire moram da dignem obe rucke skroz i jos da vrsim pritisak na polugu pozadi sedista, ima li ko iskustva sa ovim... gledao sam u knjizi koju sam dobio kada sam je kupio ali tu niceg nema konkretno sto mene boli.
HELP :bravo: :bravo: :bravo:
odvrni malo sraf za stelovanje hidraulika.Kljuc broj 17 i trebalo bi da radi
 
kupio cev sa slavinicom za vodu jer mi je procurila prethodna i skinuo sva creva da ih zamenim i selne i da ne mislimo vise ni o tome
 
Drugari,da li neko mozda zna tacne mere mesinganih chaura kroz koju prolazi izlazna osovina od hidraulika na Rakovici 65?mislim na one dve chaure na koje ide jedna gumica spolja,a jedna iznutra-ide jedna na levom,a druga na desnom izlazu osovine...nadam se da ste skontali o chemu je rech-jer malo mi kvasi ulje na levoj chauri,i kada sam menjao prosli put,originalne gumice su bile uske,tako da sam stavio neke koje sam imao pri ruci,ali eto,nije dugo trajalo.a proizvodjac gumica preko telefona mi rece da su njegove gumice standard,pa mi nije jasno sta je u pitanju? :ppozdrav:
 
Kosjerac je napisao(la):
srdjan7 je napisao(la):
gumice standard,pa sta je u pitanju?
Loše gumice, pojedene mesingane čaure ili pojedena osovina. Mere tačne neznam, a možeš da izmeriš u prodavnici nove čaure, pa uporedi. Poz.
ali caure su kao nove,nisu usecene niti pojedene,a ni osovina...a one gumice kada namontiram-dodju nize od povrsine caure,a na osovinu se ni ne naslone...tj nema hermeticki spoj da drzi ulje.a za dimenzije pitam jer ako su i nove tih dimenzija,sta ce mi?to bi znacilo kupiti gumice od drugog proizvodjaca...
 
Probaj stavi dve gumice, ako može, ako ne onda napravi kod strugara jednu podlošku pa je stavi ispod gumice do čaure da smanjiš taj luft da bi gumicu mogla da stisne ruka da bi dihtovala.
 
Nazad
Vrh