IMR - Rakovica

Или неће у село да прода да би се причало како је јефтино продао или су га зајебали. Прошао тако Х пута. Дође неко из суседног села или мало даље, та машина је отишла са њим. За мање паре него што би ти продао. Требао да узмем један ауто за растурање, спремио 300€, он отишао за 200€.
Obavezno tako, u selu pre par godina prodat 540 za 1400e, sto se kaze solidno traktorce, ali otisao ko zna gde... ja bih ga uzeo ako treba da mu zakacim jedan prikljucak i samo taj posao da vrsi..
 
Ljudi, ovaj lim se mrda (čini mi se da nije bilo tako) i ispadaju neki opiljci, izgledaju kao trava kada se uplete, ali je metal u pitanju? Rakovica 65, prednji most, prednja vuča.
a0c784a53546fcd66f77e7c4569411e2.jpg
 
Gledao sam kod mene malo pre ali ne vidim sta ima unutra.
Bice da je tako neka zastita kao sto kolega rece.
Skini kardan i prirubnicu pa ces videti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, ako ima to kod mene...
Mostarska vuca?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne vidim ulje, vidiš sliku, ništa nisam brisao. Moram da sredim to, treba da orem 5-6 dana za neke trešnje...
Ako nema ulja onda je semering ok,a to znaci i da je lezaj dobar,tako da mislim da nemas nikakav problem sa diferencijalom,taj limcic je zastita semeringa,mozda je on ispao iz lezista pa trlja i pravi taj metalni opiljak ,mozda ti se namotalo parce zice oko kardana pa napravilo opiljak.Najsigutnije ti je da skines kardan i onda ce ti se sve samo kazati.Ako nema lufta u prirubnici onda je to sve ok...
 
Kasnis sa radovima kod mene je vec spremno
samo sto sam ja izbacio plug iz upotrebe za potrebe sadnje voca
b34ce75664075416f4070f9bb8f24aaa.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
Drustvo, ima neko ideju gde bih mogao da nadjem cilindar Rumunske prednje vuce za Rakovicu?
Nov, polovan, nije bitno...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pozdrav ljudi, molim vas za pomoc. Imam Rakovicu 65. Skinuo sam malcer kako bi hidraulukom na polugama vezao lanac i vadio neke stare vocne sadnice. Radilo je neko vreme i sad hidraulika nece da spusta. Prvo je htela kad stanem na poluge a sad blokira i vise ne spusta. Poluge stoje podignuto neravnomerno. Jedna je vise druga vidno nize podignuta. Zatim je u jednom trenutku se stvorio pritisak u rezervoaru za ulje, pocelo je da izlazi u vecoj meri. Jel imate ideju kako to da resim i sta bi mogao da bude problem. Molim vas za pomoc. Hvala
 
Možda je klipnjača koja podiže podiznu osovinu pukla ili je sama osovina najeb. Pozadi na kućištu hidraulike imaš poklopac, onaj gde kačiš topling. Ispusti ulje i skini taj poklopac i sve ćeš da vidiš. Kjuč 17 ili 19 ti treba da ga skineš. I da, pazi ima jedna navrtka u donjem delu ploče, malo je zavučena ali vidi se.
 
Možda je klipnjača koja podiže podiznu osovinu pukla ili je sama osovina najeb. Pozadi na kućištu hidraulike imaš poklopac, onaj gde kačiš topling. Ispusti ulje i skini taj poklopac i sve ćeš da vidiš. Kjuč 17 ili 19 ti treba da ga skineš. I da, pazi ima jedna navrtka u donjem delu ploče, malo je zavučena ali vidi se.
Hvala puno Sinisa na pomoci. Provericu za vikend. Nemam iskustva, kipio sam ga pre par meseci al bar da ustanovim sta je pre nego sto potrazim pomoc majstora.
 
Nazad
Vrh