IMR - Rakovica

Pozdrav ljudi.Kakvo je stanje sad sa nabavkom rez.delova za R 65,posto fabrika neradi?Da li imate neke kontakte pa da se raspitam?
 
Takodje remontovao tesanjsku i radi ko sat,tursku skinuo i bacio.Sve sto sam kupio tursko nije valjalo osim gaca:osmeh:ali je neverovatno koliko trgovci proguruju tursku robu kao Made in Indija,Italija,England.Fala bogu imam oci!!

- - - - - - - - - -

Bas pre nekoliko dana sam imao ponudu za sklopove za rakovicu 65,sve Perkins,ma lepota pogledati kako je upakovano,hologrami i cuda ali cena bila povoljna,malo ispreskacem ciku da vidimo odakle je to stiglo,kazem mu kako sam ja to ugradjivao i odlicni su,"kao"znam da su turski i slicno(lazem i ja) i tu cika otvori dusu i isprica da su iz turske sklopovi kao oni rade za perkins pa tako upakuju u perkins kutije,i neke gluposti bla,bla kao da sam spao s neba...
 
Rajka u punom iskoristenju

44e00a537d9f7829e7577fae21a564bc.jpg


Inace prskalica je 750l do cepa puna.
I trecu sezonu radi tako bez problema.

Poslato golubom pismonosom
 
Ljudi,imam za prodaju Rakovicu 65 u izvanrednom stanju,93 god.remontovana hidraulika komplet(sve novo)gume odlicne,motor takodje radjena puna generalna pre dve godine.Stvarno traktor bez mane i dinara ulaganja pa ako nekom treba eto..inače sam prvi vlasnik i traktor prodajem teškog srca jer znam kakav je.Ne zanimaju me nadkupci samo ljudi koji se bave poljoprivredom jer je to traktor za ,,naše ljude,,...
 
Evo kod mene novog belaja. Sklopio mjenjac sve radilo super kad skoro stajnjak vukli i izbaci iz prve brzine a ako se makar malo drzi pa prstom ne izbaci. Da li je moguce da onaj zupcanik sto sam promijenio nije dobar ili je greska sto nisam zamijenio onaj mali zupcanik od prve i rikverca zajedno sa ovim sad :/
 
Pa kolega sa one slike se ne vidi naj bolje u kakvom je stanju bio onaj gornji zupcanik sto seta 1-R...imas li koju bolju fotku,moguce da se ostetio a da nisi to primetio....izgleda da ti ne gine skidanje poklopca menjaca
 
Pa u losem stanje je bio a nemam bolje slike mislim da je do njega izgleda da necu samo poklopac morat skidat :( valja skinut opet provjerit da nije sta slucajno sto se da rijesit. Jel mogu ce i ovo okreno sam namjerno naopako taj zupcanik da bi mi bolje uzubljivo sa prvom tj sad ona strana sto je uzubljivala sa rikvercom uzubljuje sa prvom pa da zbog toga iskace?
 
Prenosim sto je kolega Lisnik napiso za imt i zetor mjenjac. Ako mozes zadrzat rukom vidi utvrdjivace ako ne mozes rukom da zadrzis da ne iskoci iz brzine otvaraj bez razmisljanja. :ppozdrav:
 
Moze se zadrzati rukom. A problem kod rakovice sto utvrdjivaci imaju funkciju samo na leru. Na onoj sipci sto kuglica zaglavi ima samo prorez za ler a planiram malo zarezat i za tu prvu brzinu pa sta mu bog dadne
 
Nazad
Vrh