IMR - Rakovica

Na rakovici 65 sam primetio da ima malo lufta u zadnjim točkovima kada je zaljuljam sa strane. Da li se i kako ovaj luft može sanirati?
 
Koja je sad ovo fora po oglasima da menjaju r65 za r60?
Mislim, cuo sam neke babske price da je 60 izdrzljivija od 65,da trpi veće opterećenje , da npr. ona ore i prvoj a 65 mora u trećoj sporoj itd. Nikad nisam proveravao to ali ne verujem da je zbog toga? Mozda je u arapima caka? :osmeh:
 
Koja je sad ovo fora po oglasima da menjaju r65 za r60?
Mislim, cuo sam neke babske price da je 60 izdrzljivija od 65,da trpi veće opterećenje , da npr. ona ore i prvoj a 65 mora u trećoj sporoj itd. Nikad nisam proveravao to ali ne verujem da je zbog toga? Mozda je u arapima caka? :osmeh:


Nijedna 60-tka nije izdrzljivija od 65-tice u bilo kom poslu provereno vise puta, a te zamene jedno zbog arapa mozda ako je 65-tica dosta losija pa da se zameni za ovu .
 
Gledao ovih dana oglase što se tiče Rakovica, moram da podelim utiske.
Ja ne znam sta ti ljudi misle.. Izbaci covek oglas imr 120 u odličnom stanju, sa novom kabinom, 94god itd. za 9000 e. Pre njega izbacen oglas 65dv 2000rs za 6500. Danas izbačena 76 za 8000, sve je to ok i kao vrhunac javlja se lik koji traži za 65 DV, 92 god 9000e. Kakav je sklop licnosti tog coveka da mi znati?! :haha:
 
Gledao ovih dana oglase što se tiče Rakovica, moram da podelim utiske.
Ja ne znam sta ti ljudi misle.. Izbaci covek oglas imr 120 u odličnom stanju, sa novom kabinom, 94god itd. za 9000 e. Pre njega izbacen oglas 65dv 2000rs za 6500. Danas izbačena 76 za 8000, sve je to ok i kao vrhunac javlja se lik koji traži za 65 DV, 92 god 9000e. Kakav je sklop licnosti tog coveka da mi znati?! :haha:
Realna cena za Rakovicu 65 bez hidraulicnog volana je 4000-5000e, ajde neka 5500 ako je bas bas ocuvana. R 76 malo vise. Ipak je malo jaci traktor. Ove velike su retke po oglasima, ali daleko od toga da su lose. A taj sto ceni 9000e, znas kad ce da je proda- Nikad. Cene su verovtno vise zbog trgovine sa arapima, ali i preprodavci svakodnevno prate oglase, pa cim iskoci nesto povoljno, odma kupuju, a ovi se vrte i po godinu dana, pa na kraju odustanu od prodaje:ppozdrav:
 
Ma gde je losa 120,135.. Dobijes traktor sa tom snagom za smesne pare, tezi je od ostalih rakovica, servo, dupla vuca, motor sa turbinom. Kazem ti da mi je smesno sta ljudi pokusavaju da uvale i za kakve pare. Mislim racunica je prosta za 9000e mozes da uzmes traktor od 120 konja i od 65, pa ti zakljuci sta je bolje :)
 
Skoro prodao zenin brat r65 2007 god 758 radnih sati, kabina ona luksuznija sa grijanjem, za 8000 evra. Uzeo svercer tu negdje iz Macve.
 
Kolege imam jedan problem...prepravljao sam hidrauliku na traktoru,r65 superka,pa sam usput promenio ulje i filter ulja hidraulike i sad kad sam upalio traktor zuji mi pumpa...e sad sumnjao sam na saf sa oduskom da je zapusio i oprao ga i sad se mozda manje cuje,inace radi normalno...sta moze da bude...
 
Dodao sam razvodnik sa tri sekcije ali tako da mi sad radi u isto vreme kad i poluge...bice slika
A razlika je veci rezervoar,veci precnik klipa-jaci hidraulik,dve rucice
 
Ajte kacite slike ili pisite sta kako da se spoji :D

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Moja je 65 S 96' godiste sa pumpom ispod sedista i spoljasnjim dovodom ulja od pumpe do glavnog razvodnika...
 
Ukratko to sam uradio bas onako kako sam ranije opisao...izmedju pumpe i glavnog razvodnika sam dodao pomocni razvodnik koji ima tri otvora P za dovod ulja pod pritiskom od pumpe P1 povratni vod iz pumpe i na njemu se ostvaruje isti pritisak kao i na ulazu i R vod kao povratni u rezervoar..sa P1 se vodi cev do glavnog razvodnika stim sto sam ja izbacio onaj petoletkin pomocni razvodnik za kipovanje i na onaj otvor sa strane stavio cev sa brzom spojkom,tako da mi samo taj prikljucak radi kada se okrene saf 17 od traktora ka vani ili poteznice kada je strelica na gore ili ka sredini traktora i upravlja se preko velike rucice na glavnom razvodniku,a pomocni razvodnik koji sam ugradio radi uvek bez obzira na polozaj strelice na gl.razvodniku...evo i slika pa vi pitajte sta vas interesuje...
IMG_20160216_165922.jpg
[/URL] [/IMG]

Inace morao sam da premestim rucicu za pto iza komandi hidraulike i prikljucak za vazduh za pikolicu...skidao sam prednji i zadnji poklopaca i celo kuciste hidraulike samo da bih ga oprao jer je bilo mnogo nekog gustog taloga na dnu...i sediste sam fiksirao za kuciste sa dva safa,nego malo mi je dotrajalo pa sam skinuo naslon da ga tapaciram...i tako posla kolko hoces

- - - - - - - - - -

Borko@ jesi ti radio nesto oko samog mehanizma na glavnom razvodniku?Reci mi moze li na tvojoj rakovici da se podignu poteznice od dna do vrha preko male rucice za kontrolu polozaja?
 
Nazad
Vrh