IMR - Rakovica

Danas sam bio do radnje da ga vratim. Oni se čude. Te krive remenice, te upalo nešto... trte mrte :) I na kraju vratili 740din koliko sam ga i platio. Sad vozim stari, a za optibelt sam čuo ali ne znam gde da kupim.

Takođe i ovaj semering što sam stavio je izgleda lošeg kvaliteta pa pomalo curi antifriz. Mislim, ne curi ali onako vlaži. Ja se još nadam da će da prilegne. Nešto mi mrsko odmah da rasklapam, pa da izbijam nove lagere, pa dihtung... Cela zahebancija zbog 300din. Rado bih ga platio 1000 ali da znam da će da radi.

ps.: Imam sreću s održavanjem Nive. Ima jedna radnja koja drži samo original delove i nikad nema problema. Kakav deo skinem, potpuno isti imaju. A za traktore i za Yugića je uvek lutrija. Mala privreda i Kinezi rade li rade...
 
Dare za optibelt http://www.coningdoo.co.rs/kontakt/ prodaja remenja(mislim da je oko 500din).Mogu da ti slikam kako izgleda na Imt u539.Sto se semeringa tice trebalo bi da slegne samo treba vreme.I drugi put da znas da kad god se menja semering kolo se obradjuje na strugu tj poravnjava se da bi odmah dihtovao.a ovako treba mu malo vremena dok slegne.:ppozdrav:
 
Pa znam ja za to ravnanje nego bilo je problem vreme. Traktor je trebao, a nošenje dela u grad na obradu i čekanje nije bilo opcija. Još sam i probio planirano vreme sklapanja zbog šrafova koji drže propeler, a koji su fabrički bili oštećeni.

Nadam se da će semering da legne jer stari uprkos velikom luftu u lagerima nije puštao. Tako da po toj logici površina naleganja je ispravna.
Ja sam sasvim slučajno primetio da je pumpa bila pri kraju. Primetio sam tako što sam rukom gurnuo remenicu i osetio da se klima, a kasnije sam na ler gasu čuo kako cvile ležaji. Sve ostalo je bilo OK, nije curio antifriz, nije dizao temperaturu...
 
Nesto jako zanimljivo,ovih dana sam probao rakovicu 76dv,nova sa karero prednjom vucom i sve je to lepo ali na njoj prednji tockovi daleko brze vrte od zadnjih,vidi se iz aviona.Zadnje gume su 14.9 28,prednje 7,50 20.
Nije usaglaseno,neznam kako je kod rajki sa mostarskom vucom.
 
Како то да се из авиона види, у ком случају, док иде у правцу, иду брже или спорије предњи точкови?
Код мене је 65ца, све је то исто и нисам уопште приметио. Сетвоспремачио, угарио, ево јуче тањирао угар, све са предњом вучом и једино када приметим проклизавање је када нагло из места пустим квачило или кад пун леви или десни волан буде.
 
Ovo sam zapazio kada je ukljucena prednja vuca(normalno)U pitanju je oranje(ugarivanje)ravna njiva laka zemlja,prednji tockovi mnogo brze okrecu od zadnjih,to ima da jede gume brzo...
 
Danas radio moju Rakovicu... Razdvajanje na dva dela zbog semeringa na radilici... Odlucio sam da bacim taj semering i kupio ponovo orginal pletenice komplet sa kucistem posto je staro kuciste od pletenica bilo baceno kad je stavljen semring.... Slikao sam kad sam vec sastavio praktor.. Nikad brze to nisam uradio za 4-5 sati bez imalo zurbe,sve sam samo mi cale pomogao da ga razdvojimo...

img2106.jpg


- - - - - - - - - -

Sad mi se javio jedan problem kad sam poceo da menjam prednji semering.. Nemogu da odvijem onaj sraf!!!!! Dal je on mozda kontra navoj??? Nemogu da blokiram toliko jako tu sajbnu da se ne okrece,kad ubacim traktor u brzinu krece polako napred koliko je jako zategnuto!!!! Nikad to nije skidano.. Nisam imao vise vremena da se sa time bakcem (smrklo se)... Gotovo sam 100% siguran da nemogu da zamenim semering dok ne razdvojim prednji trap napred!!! Sajbne nema mesta da se izvuce napred... Jel moze da se skine sajbna bez odvajanja kolevke trapa???? I da nije kontra navoj sraf???? Unapred hvala...
 
Kontra navoj nije, a imas na remenici rupe gde mozes da uglavis pajser i da razvijes, ovako u brzinu neces nikad.
A dali moze da se skine to ne znam, jer nikad nisam skidao, a da nije skinut motor sa traktora da se radi nesto ozbiljnije, otprilike da moze.
Neko ce se iskusniji javiti
 
Nesto jako zanimljivo,ovih dana sam probao rakovicu 76dv,nova sa karero prednjom vucom i sve je to lepo ali na njoj prednji tockovi daleko brze vrte od zadnjih,vidi se iz aviona.Zadnje gume su 14.9 28,prednje 7,50 20.
Nije usaglaseno,neznam kako je kod rajki sa mostarskom vucom.
Meni nekako logicno da prednji vrte brze jer su manji od zadnjih,a treba da predju isti put.Zamisli zadnji jednom dok napravi jedan pun krug koliko traktor predje,a koliko kad mali prednji napravi pun krug.:sta:
 
Danas radio moju Rakovicu... Razdvajanje na dva dela zbog semeringa na radilici... Odlucio sam da bacim taj semering i kupio ponovo orginal pletenice komplet sa kucistem posto je staro kuciste od pletenica bilo baceno kad je stavljen semring.... Slikao sam kad sam vec sastavio praktor.. Nikad brze to nisam uradio za 4-5 sati bez imalo zurbe,sve sam samo mi cale pomogao da ga razdvojimo...

img2106.jpg


- - - - - - - - - -

Sad mi se javio jedan problem kad sam poceo da menjam prednji semering.. Nemogu da odvijem onaj sraf!!!!! Dal je on mozda kontra navoj??? Nemogu da blokiram toliko jako tu sajbnu da se ne okrece,kad ubacim traktor u brzinu krece polako napred koliko je jako zategnuto!!!! Nikad to nije skidano.. Nisam imao vise vremena da se sa time bakcem (smrklo se)... Gotovo sam 100% siguran da nemogu da zamenim semering dok ne razdvojim prednji trap napred!!! Sajbne nema mesta da se izvuce napred... Jel moze da se skine sajbna bez odvajanja kolevke trapa???? I da nije kontra navoj sraf???? Unapred hvala...
Samo zapni muski Ciro...neces polomiti radilicu,ne boj se!!!
 
Nesto jako zanimljivo,ovih dana sam probao rakovicu 76dv,nova sa karero prednjom vucom i sve je to lepo ali na njoj prednji tockovi daleko brze vrte od zadnjih,vidi se iz aviona.Zadnje gume su 14.9 28,prednje 7,50 20.
Nije usaglaseno,neznam kako je kod rajki sa mostarskom vucom.
normalno je da vrte brze kad su manje,nista cudno
 
Danas zavrsio sa zamenom semeringa na radilici... Promenio sam i perdnji.. Nema teorije da se skine remenica bez odvajanja kolevke,svi me ubedjivali da moze ali uverih se da nema sanse... Mnogo fali mesta da moze sajbna da izadje,mora kolevka da se odvaja... A radilicu sam blokirao nazad na zamajcu.. Sve u svemu uradih veliki servis na Rakovici...


Sad mi malo ulje curi na rukavcima hidraulike... Zanima me da li tu ima neki semering pa je on crko ili curi zbog neceg drugog????
 
Znaci tu me semeringa??? Moracu sutra da pitam da li ima da se kupe te gumice....
 
Poslednja izmena:
Meni nekako logicno da prednji vrte brze jer su manji od zadnjih,a treba da predju isti put.Zamisli zadnji jednom dok napravi jedan pun krug koliko traktor predje,a koliko kad mali prednji napravi pun krug.:sta:

Није Мирко мислио на окретање точкова предњих и задњих тек тако већ када се активира предња вуча, предњи мост (предњи точкови) иду брже него што би требало, у односу на брзину трактора а не у односу на задње точкове, па стално проклизавају.
Између броја обртаја предњег и задњег моста има тачан преносни однос девинисан редуктором предње вуче а који је у директној вези са обимом точка трактора. Мирко претпоставља да тај преносни однос није добро дефинисан.
Предњи би морали увек за нијансу брже да се окрећу од теоретски дефинисаног односа јер под претпоставком да ће гуме на предњим точковима брже да се троше и да притом смање свој обим, може да дође до контра улоге предње вуче, да кочи а не да вуче.
Наравно, то не би смело баш јако очигледно (претерано) да буде.
 
Svaka cast Savle,jedini si shvatio poentu price.Mislio sam i ja da objasnjavam ali sam digao ruke od toga.Slabo ko to razume.
 
[QUOTEsavle] Citiram: AcA OPEL
Meni nekako logicno da prednji vrte brze jer su manji od zadnjih,a treba da predju isti put.Zamisli zadnji jednom dok napravi jedan pun krug koliko traktor predje,a koliko kad mali prednji napravi pun krug.
Није Мирко мислио на окретање точкова предњих и задњих тек тако већ када се активира предња вуча, предњи мост (предњи точкови) иду брже него што би требало, у односу на брзину трактора а не у односу на задње точкове, па стално проклизавају.
Између броја обртаја предњег и задњег моста има тачан преносни однос девинисан редуктором предње вуче а који је у директној вези са обимом точка трактора. Мирко претпоставља да тај преносни однос није добро дефинисан.
Предњи би морали увек за нијансу брже да се окрећу од теоретски дефинисаног односа јер под претпоставком да ће гуме на предњим точковима брже да се троше и да притом смање свој обим, може да дође до контра улоге предње вуче, да кочи а не да вуче.
Наравно, то не би смело баш јако очигледно (претерано) да буде.[/QUOTE]
Pa normalno je i kad je ukljucena i kad je iskljucena prednja vuca da se prednji,manji brze vrte i to nije nista cudno.Isto tako je normalno da prednji prelaze malo veci put od zadnjih sto kod njih stvara efekat proklizavanja,slajfovanja i to je jasna stvar i ne vidim onda u cemu je problem.:sta:Prednja vuca se i onako koristi gde zadnja nije dovoljna,znaci blato,sneg,tako da nista ne moze da sjebe.

- - - - - - - - - -

Citiram: AcA OPEL
Meni nekako logicno da prednji vrte brze jer su manji od zadnjih,a treba da predju isti put.Zamisli zadnji jednom dok napravi jedan pun krug koliko traktor predje,a koliko kad mali prednji napravi pun krug.
Није Мирко мислио на окретање точкова предњих и задњих тек тако већ када се активира предња вуча, предњи мост (предњи точкови) иду брже него што би требало, у односу на брзину трактора а не у односу на задње точкове, па стално проклизавају.
Између броја обртаја предњег и задњег моста има тачан преносни однос девинисан редуктором предње вуче а који је у директној вези са обимом точка трактора. Мирко претпоставља да тај преносни однос није добро дефинисан.
Предњи би морали увек за нијансу брже да се окрећу од теоретски дефинисаног односа јер под претпоставком да ће гуме на предњим точковима брже да се троше и да притом смање свој обим, може да дође до контра улоге предње вуче, да кочи а не да вуче.
Наравно, то не би смело баш јако очигледно (претерано) да буде.
Pa normalno je i kad je ukljucena i kad je iskljucena prednja vuca da se prednji,manji brze vrte i to nije nista cudno.Isto tako je normalno da prednji prelaze malo veci put od zadnjih sto kod njih stvara efekat proklizavanja,slajfovanja i to je jasna stvar i ne vidim onda u cemu je problem.:sta:Prednja vuca se i onako koristi gde zadnja nije dovoljna,znaci blato,sneg,tako da nista ne moze da sjebe.
 
Nazad
Vrh