IMR - Rakovica

Bitno da sam ja zadovoljan sa tim sto je ugradjeno, a svako ima pravo na svoje misljenje.
A vidjao sam npr. sta se desavalo sa klipovima gore navedenim, tako da nikada ne bih ugradio delove nasih proizvodjaca.
Moje misljenje ljudi!
 
Ne, ne komentarisem.
Malo mi ovo dodje mrsko '' Kazu ljudi, kupi domace, ima delova na svakoj trafici''.
Ima delova samo sto ima dosta i falsa.
Za ekstra dobar deo treba izdvojiti i dobar novac.
 
Nije problem izdvojiti i malo vise novca ali kad ti mozes da nadjes deo... ali tebi kad rikne deo na nekom zapadnjaku,ti imas da se najuris i nacekas da bi ga dobio ,a kad je sezona ti bas i nemas puno vremena da cekas
 
2u6zhu8.jpg
21l91f7.jpg
Danas bio komšija u dvorištu pa sam malo razgledao onu rakovicu iz 1969 god..2600 RH. Kočnice + ručna ,blokada .sve radi.Ima svoje orginal štop lampe .Žmigavce je kupio nove.Bila je napred i onaj znak kao paprika ali je skinup.Još sam se začudio da rakovica ima nazad iza toplinga neku polugicu sa točkićem i kada je stisneš ,plug se podigne.To bi se moglo podesiti da fino radi i da točak nije neophodan u oranju. Kabina je mehanika Orašje.
 
Sve rakovice imaju taj tockic kod novijih je uradjeno bez tog tockica ide direktno unutar ploce hidraulike ne ide vise preko onih poluga.. A to kad se nasteluje milina jedna,ali ja ipak vise volim sa tockom na svim traktorima spustim i ne mislim uopste...
 
Ma ko nevoli .Ali ovde se ore na one baksuzne dole ,i razore pa točak zeza ,zato su ovde traktori sa preciznim hidraulikom izuzetno cenjeni.
 
Neznam kako za koga recimo ja obozavam da orem sa 820 bas sto njegov plug ima tocak,a na rakovicin nemam tocak ali to kod mene izuzetno lepo radi cim zapne plug malo hidraulika istog trena cimne plug nagore...
 
Ovo sto Dinkic najavljuje je teska glupost,strasan je.Jeb... fabriku treba zemljiste IMT-a.Lupeta strasno,kakav Joni Dirigent,bitno je da je americki.Valjda samo amerikanci znaju da naprave motor,ostali su glupi.

A ova Rajka 65dv je kod mog kolege na prodaju,bas sam je zagledao i malo provozao,meni je totalni promasaj,hauba od poliestera.Inace ova serija je proizvedena u nekoliko komada ali nije zazivela jer nije imao ko da je kupi.Ovde bi svi sve kupovali,a ustvari niko nista.Ipak su u fabrici bili pametniji i proizvode ono sto siroko trziste trazi.
 
Ovo sto Dinkic najavljuje je teska glupost,strasan je.Jeb... fabriku treba zemljiste IMT-a.Lupeta strasno,kakav Joni Dirigent,bitno je da je americki.Valjda samo amerikanci znaju da naprave motor,ostali su glupi.

A ova Rajka 65dv je kod mog kolege na prodaju,bas sam je zagledao i malo provozao,meni je totalni promasaj,hauba od poliestera.Inace ova serija je proizvedena u nekoliko komada ali nije zazivela jer nije imao ko da je kupi.Ovde bi svi sve kupovali,a ustvari niko nista.Ipak su u fabrici bili pametniji i proizvode ono sto siroko trziste trazi.

Ili ono sto kupci mogu da priuste.
 
Ma to je kod mene u komsiluku kod kolege,probao sam taj traktor,kakav ZF,sve je na njemu "made in rakovica".
 
Nazad
Vrh