IMR - Rakovica

rakovica 60 ima pumpu u menjacu tako da ne moze ventil prioriteta ali moze druga pumpa kao i na imt
 
rakovica 60 ima pumpu u menjacu tako da ne moze ventil prioriteta ali moze druga pumpa kao i na imt
sto se tice te druge pumpe interesuje me dal ona ima sopstveni zupcanik il mora da se kaci(zupci) na kompresor posto sam spremio orbitrol i klip al mi se nebudzi pumpa od nekog auta ako nemora

- - - - - - - - - -

iskrenom da ti kazem nesecam se broja al znam da su veci od ferdzinih posto sam ih kupio za njega
koji broj lezaja pase na rukavu mesto onih podloski i kako reaguju, mislim radili bolje volan nego pre?
 
pumpa znam da pase od fapa 16 20 i mislim da treba prednji deo prikljucak na pumpi od imt560 a moze i cela pumpa od imt560 ili od r65 ali to je malo skuplje.a kaci se za zubcanik od kompresora
 
Mislio sam na rakovicu 65 kada sam pisao. Imate već na više mesta u više tema spominjano ugrađivanje hidrauličnog volana.
Čak i ja koji samo čitam već bih znao sam u pola noći da kažem šta treba za ugradnju i kako se ugrađuje na imt-rakovicu-mtz.
Al ajde...
Mora da se kači na zupčanik od kompresora ako misliš tu da je staviš ili da izbaciš kompresor pa samo nju uzupčiš ali opet sa iste strane sa koje stoji kod 560(565). Kod imt-a ide drugačija pumpa nego kod rakovice. Drugačiji nosač (anker ploča) a i jeftinija je od rakovicine. Razlika između originalne i fapove pumpe je u tome što je osovina fapove pumpe kraćei ne treba produžetak kao što se može videti kod 560 pa samim tim mislim da ne može da se uglavi tu (ne znam, nisam probavao).
Da ne dužim. Imate napisano već na forumu.
 
Данас ми био сервисер за редован други сервис на Рајки 65, а и сама рајка има толико радних сати 65. Поред осталог, заменио ми је и волан који је сав испуцао да се не зна на шта личи.
Толико о квалитету, када нису у стању један волан да направе шта ваља, шта онда очекивати од остатка.

Како рече раде сада за Етиопију, прошле године су послали тамо 300 трактора, а ове 600. А ти тамо су још бољи од ових наших, склопили су до сада 10-ак трактора (шаљу их расклопљене).
 
Meni su prvi servis radili na nekih 25 sati i pored redovnih štelovanja ventila, zamene ulja i filtera još su zamenili semering na radiici prednji i semering kardana prednje vuče, nije strašno. To je sve problem kvaliteta dobavljača njihovih ne same fabrike, kad počne motor, menjač ili hidraulik da crkava e onda će biti gadno.
 
Savle nećeš skoro sa'ranit rakovicin menjač a ni hidraulik. Motor možda ali i to ako malo paziš ti se neće desiti. A i šta se sekiraš,ima delova za motor koliko ti volja!
 
@fiat615 & sinisa1979

Људи, причамо о новом трактору. Ако је ново, не би требало ништа да рикне, па макар и те ситне ствари. Односно, тако нешто треба да се сведе на минимум, а не да постане учестала појава.
 
Nele pa to i jeste minimum grešaka! Ako si malo pratio temu mogao si pročitati da su sastavljani motori bez karika i sl. brljotine. Par semeringa u garantnom roku,po meni nije problem. Daleko od toga da opravdavam ili da nekog branim.... Slažem se da ne bi smelo biti grešaka i riknjavanje od banalnih do krupnih stvari,ali izgleda da je to postala svakodnevnica kod manje više svih proizvodjača.
 
U susednom selu covek kupio John deere od 90ks novog pa mu u garantnom roku dva puta menjali semeringe na prednjim polu osovinama i evo opet curi sve umazane prednje felne.. Sad neki semering i nije neka intervencija...
 
koliko po vama vrijedi rajke 65 1992g.p 22oor/h.Gastarbajter je uzeo i ima samo prikolicu od priključaka znači njive nije vidila i nabacio nove gume stare pojeo asvalt i stajanje

- - - - - - - - - -

sa kabinom
 
koliko po vama vrijedi rajke 65 1992g.p 22oor/h.Gastarbajter je uzeo i ima samo prikolicu od priključaka znači njive nije vidila i nabacio nove gume stare pojeo asvalt i stajanje

Kod me u selu ima ista Rakovica sa veoma malo radnih sati isto ljudi u inostranstvu ceni je 5000 evra... Vec duze vreme je prodaje niko nije ozbiljno zainteresovan,zbog cene valjda..
 
koliko po vama vrijedi rajke 65 1992g.p 22oor/h.Gastarbajter je uzeo i ima samo prikolicu od priključaka znači njive nije vidila i nabacio nove gume stare pojeo asvalt i stajanje

- - - - - - - - - -

sa kabinom
Ako ima hidraulicni volan, a trebalo bi da ima... Vredi 6000 sigurno. Ja sam za moju 95. godiste dobio 6200e.
 
@fiat615 & sinisa1979

Људи, причамо о новом трактору. Ако је ново, не би требало ништа да рикне, па макар и те ситне ствари. Односно, тако нешто треба да се сведе на минимум, а не да постане учестала појава.
T o sve stoji,ali ipak novi traktor od skoro 80 konja da platis 13 000 e sa duplom vucom +kabina 1500 e to je dzabe,tako da ako se i desi neka sitnica nije strasno. Najbitnije je da je motor,menjac i hidraulika u redu a ja se ni na jedno od toga nisam zalio ,traktor radi kao sat.
 
Samo, za John Deere traktore niko neće napraviti emisiju kako se kvari i kako ne valja, a kad naša beda, koja kraj s krajem jedva sastavlja (baš zbog takvih kao što je John Deere) nešto zabrlja odmah dvlje i kamenje po njoj.
Inače, sasvim je normalno da u periodu razrade mašine bude kvarova, najveća stopa kvarova i jeste u periodu razrade i nakon isteka veka trajanja mašine.
Tek kada se mašina razradi, zameni element ili sklop koji je ispao iz sistema onda počinje vreme eksploatacije u kome ne treba očekivati učestale kvarove.
Zato je baš taj period razrade bitan, a to se kod nas vrlo često ne poštuje pa posle kuku majko ovo ništa ne valja.
 
Bilo je kvarova i u srecna vremena na svim traktorima i to mnogo,samo sto smo mi kratkog pamcenja.

Rajka 92 god nema hidro volan,od 1993 standardna oprema.:osmeh:
 
Nazad
Vrh