Hidraulicna dizalica za dzambo vrece

Bilo bi i skroz dobro da je topling hidraulični...
Ja već neko vreme razlišljam da nabavim takav viljuškar jer mi prednji utovarivač nije sposoban da digne nešto preko 700kg,i još ako bi dodao viljuške,hm...i nema paralelogram pa je i nezgodan za te stvari...ovo kulturica...
 
Bilo bi i skroz dobro da je topling hidraulični...
Ja već neko vreme razlišljam da nabavim takav viljuškar jer mi prednji utovarivač nije sposoban da digne nešto preko 700kg,i još ako bi dodao viljuške,hm...i nema paralelogram pa je i nezgodan za te stvari...ovo kulturica...
Varas se.Mnogo bolje lakse kada je napred
 
Bilo bi i skroz dobro da je topling hidraulični...
Ja već neko vreme razlišljam da nabavim takav viljuškar jer mi prednji utovarivač nije sposoban da digne nešto preko 700kg,i još ako bi dodao viljuške,hm...i nema paralelogram pa je i nezgodan za te stvari...ovo kulturica...
Realno neman potrebe,jer ako radi dzambo vrece zakljucam poluge i namestim topling. Ako nesto i budem nosio po dvoristu tu mi ne treba stalno visoko dizanje. Pravi topling kosta kao i viljuskar.
 
I ja se nadam da ove god nabacim napred, do tada ce i ovaj zavrsavati posao. Nije nesto jak, ali ima lepu visinu, 7.5m.
b34952eee9e5497c67db257817399664.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
To je bilo najbrze resenje, zamenio matice sa onima sa prstenom, deci skinuo od ljuljaske karabinjere i produzio lanac da moze da ga viljuska uhvati a da ne otvaram stranice. U planu je da se na rasipac naprave drzaci kroz koje ce se gurnuti vile i da ga ne ubacujem u prikolicu nego da ga vozim na vilama. Ali ce izgleda kao i uvek privremeno resenje ostati stalno :)

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Edit: Ispisao ceo post misleci da viljuskar podignem iznad poteznice. Za rasipac nisam probao, malo su duze poluge na turcinu pa ne znam da li bi mogao da skrenem, a da ne udari prikolica u njega.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
I ja sam u ofsajdu, nisam uopste mislio na rasipac, nego viljuskar.
Ja cu tako da radim, dignem viljuskar i zakacim na donju poteznicu.
Nemam ni velike kilometraze ni neke velike terete i brzine da me kao teret gura,baca....imam 1-2 zmajevke po sezoni da razbacim i ici ce bez problema.
 
Hahah, onda da pisem ponovo. Ne mogu jer je kacenje na viljuskaru visoko od zemlje pa ne mogu visoko ni da ga podignem. Na 70% mi budu poluge da bih ga odvojio od zemlje. Iskoriscene su usice gde su bili cilindri za nagib, kroz rupe navarene osovine za kugle, tako mi je bilo najlakse.

Ja sam vise od dve god trazio kran sa stopama da nabacim na tandemku, zato sam je i kupio. Produzio bih rudu za tih pola metra i ujedno bi mi stope od krana sluzile da je podignem kada je puna. Uzeo bih i bez pumpe, samo produzio creva da ih zakacim na traktor kada pridjem. Mada su imali i sa benzinskim motorom za pogon. Ali sve neke starudije teske preko tone, ove noviji i laksi odu za dan. Izgleda da su aktuelni za sumske prikolice. Ne mislim na ove sa daljinskim komandama, nego 90ih god... I da na 5m dizu bar 700-800 kg. To je za jedan traktor i jednog coveka najbolje resenje. Kad sam resio da uzmem jos jedan veci traktor odustao sam od krana.

Ovako nesto
fb229bf3c43c434212edfc8f4ab98a79.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ne znam, slucajno nasao na netu jer sam tako hteo da pravim. Kranovi se krecu od 2500 pa do 4-5000e, sto mi vise odgovaralo od one hidraulicne ruke za dz. vrece, nisu ni one jeftine. A mogu da se zakunem da sam kod nekih turskih prikolica video ovo kao dodatnu opremu, kran i spiralu na hidromotor, i evo sad gledam i ne mogu da nadjem kod kojih. I sve mi se cini da je Caselli, ali nema na netu.

Edit: ove sa slike nasao na netu, firma dam-mont iz Stenjevca kod Despotovca, ali ko zna da li to rade jos uvek...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Клип од змаја комбајна за подизање адаптера, а за продужавање крана неки двосмерни од витла или вариатора вожње.
 
Da mu ne bude slab taj od adaptera za podizanje kad i ako uleti džambovka od 900+kg?
A onaj za produžavanje je kratkog hoda....
 
Па контам да би могло, колико је тежак адаптер од кукуруза? Јесте да их има два клипа али ни адаптер није лаган. На 161 шест реди су та два клипа дизала без проблема. Или од дворедног берача наћи клип он сигурно диже,а тога би требало бити по вашарима или код браће у Вајској.
 
Koje su prednosti i mane viljuškara i kuke? Cena? Čini mi se da su odprilike isti? Jel ima neko sliku onog nastavka što se stavlja na viljuškar da lakše kači vreće?
 
Bilo je na kp ta kuka sto se stavlja na viljuskar , za dzambo vrece.
Mnogoooo je lakse sa dzambo vrecama raditi, odmorio sam se od kada sa njima radim. Dzakovi samo ako mora
 
Па контам да би могло, колико је тежак адаптер од кукуруза? Јесте да их има два клипа али ни адаптер није лаган. На 161 шест реди су та два клипа дизала без проблема. Или од дворедног берача наћи клип он сигурно диже,а тога би требало бити по вашарима или код браће у Вајској.
A jes vala, kad diže 6 redni kukuruzni, valjda će podići i ovo. Samo treba malo veći ugao u odnosu na original i biće valjda dobro.
 
Nazad
Vrh