Hidraulicna dizalica za dzambo vrece

Iz Banatskog Novog Sela ima vuču. Bila 1500e.
 
Glupost sto retko koja ima za prikolicu pozadi. Ferocoop ima, Donderove nemaju.
Nije bas pouzdano kaciti prikolicu za ruku jer se desavalo kod nas da ruda potigne ruku i ona razbije zadnje staklo. Mnogo bolje je podici i zakaciti prikolicu za donju vucu. 2500e za ruku je previse ima turskih koje su odlicno uradjene sad za 1500e. Tata i ja smo nasu sami napravili izasla nas do jedno 300e, to su sve debeli materijali i moze da vari ko god hoce.
 
Vidi da te upute kod nekoga u okolini ko je kupio pa se informiši iz prve ruke, ne deluje loše.
 
Ja imam identičan kran samo u crvenoj boji, kupljen u agro Novak. Koliko vidim bukvalno su isti, uzmi ga slobodno.
 
Preko donjih moze , ako nemoze skines vile, okrenes naopako i onda moze . Ako treba dignuti preko gornjih stranica ,pa i kamionske prikolice ili kade ,ja to radim tako sto pripremim paletu kojoj isjecem kvadratnu rupu u sredini ,motorkom , stavim vrecu na tu paletu da joj dno sa cvorom dodje na tu rupu ,dignes ,naneses i onda odvezes vezicu i vreca iscuri
 
Ima dodatak za viljuskar da se kupi, da bi mogao da manipulise sa dzambo vrecama, bilo je u prodaji na kp, ja sam hteo da kupim posto smo vec imali viljuskar, ali posle smo kupili i tu ruku.
 
Zatvorena zmaj prikolica je visoka oko 2,2m. Otvorena gornja stranica je minus 50 cm znači 1,7m. Dzambo vreća od 500-600 kg u koje se uglavnom pakuje djubrivo se kače sa gornje strane za jednu ušku. Tako zakačena vreća je visoka od 1,6-2m.
 
Digne i hidraulik 50cm. Ima kolega ursuza neki 6ak i viljuskar pa poradi hmmm mozda i 500ha.
Svideo mi se viljuskar sto na njega vezemo korpu kad smo supu pravili, moze i palete da dize ... Ima siroku primenu.
 
NA,možda može ako okreneš vile,ali gledaj malo više da diće od 3 m,moj je 3,6 m ali kad okreneš vile ne možeš ga spustiti na zemlju.
Ja ga koristim več par g.Ima namenske prikolice tehnostroj i našice za te stvari.Seme gledam da bude u 500 kg džambovkama jel su od 1000 previše visoke.
U slučaju da ne može ima dodatak koji liči na slovo L ćirilično pa se navuče na vile i imaš na vrhu kuku i,dobiješ još visine po izboru.
generalno traktorski viljuškar sa obzirom na cenu polovnih je ekstra stvar za domaćnstvo.Lično bi dao malu prednost lifteru na njivu pre nego viljuškaru,praktičniji je zbog dizanja iz povoljnijih uglova nego viljuškar i dalje dobaci od viljuškara ako se sipa seme u mašinu,veštak.
 
Za sad nema para ni za viljuskar.
Ako nesto preko zime prodam nesto cu kupiti. Sad razmisljam lepo da pozajmim preko jeseni od nekog da vidim kako to ide sa viljuskarom. 😁😁
 
Nazad
Vrh