Herbicidi u suncokretu

30g za ove sa 750g/kg aktivne materije,znaci i Stockstar tu spada.Ali idi split aplikaciju ako imas vecih problema sa korovima ,mozes da prodjes onda bez ikakve stete po suncokret i sa malo vecom dozom od preporucene,primer prvi put 20g i drugi 15g.A lako se desi da je prvi put od 15-20g dovoljno i vise neces ni prskati,pogotovo ako prvi put koristis tu a.m na parceli.
 
Prvi put cu raditi tretman na zeleno u suncokretu. Prosle godine je bilo vise padavina pa su zemljisni odradili posao. Sad je palo posle setve 20l ali su herbicidi nesto slabo delovali, sirak od toplog vremena vec krenuo. Sirokolisnih ima vrlo slabo dosta ih je spremac unistio. Videcemo da li ce ici neka kopija expresa. A interesuje me za uskolisne da li da ih pustim sto duze da sto vise izrastu ili da to ubrzo oprskam ?? Suncokret je krenuo da isteruje drugi par listova
 
Mislim da ovamo gde uzimam ima Kletox i Flupisor sigurno za ostalo ne znam. I ja sam razmisljao o splitu nego nisam siguran koja doza sme. Da li bih mogao 2x 1l Kletox-a npr ako on ide 2l ili moze malo jaca doza
 
Kakav je Fuzilejd u split aplikaciji? Izašao je sirak bas onako lepo po suncokretu za prskanje, pa ne znam da li da probam da ga prskam u splitu posle djurdjevdana i oko 20.5 još jemanput ili da cekama pa tamo 10,15 maja sve od jednom....?
90f029515b45159d211e30adeed111f2.jpg
18591e55695e2f38f0599c74a43e4935.jpg
05a9c8654967c5aa1e3af803a4e7a96c.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
To i mene interesuje, imam jedan koji mi je pobegao, nisam stigao da ga isprskam sa totalom posle setve.
 
Jel Flupisor ili Kletox mogu u splitu ?? Vidim u uputstvima pise tretiranjenje na istoj povrsini 1 u toku godine
 
30g za ove sa 750g/kg aktivne materije,znaci i Stockstar tu spada.Ali idi split aplikaciju ako imas vecih problema sa korovima ,mozes da prodjes onda bez ikakve stete po suncokret i sa malo vecom dozom od preporucene,primer prvi put 20g i drugi 15g.A lako se desi da je prvi put od 15-20g dovoljno i vise neces ni prskati,pogotovo ako prvi put koristis tu a.m na parceli.
Koliko minimalno LE suncokret treba da ima lista i do koliko maksimalno kada se koristi herbicid Stockstar.
 
Nazad
Vrh