Herbicidi u suncokretu

Verovatno je ovo prvo razlog...kad god je pala kisa normalna posle prskanja zemljisnog bilo je efekta, ali ne da pokupi prasinu samo....tad je dzaba
 
Ako Mont+Terbis+Girasolin nije uradio posao bolje resenje ne verujem da imas. Za neuspesan rezultat navodim 3 stvari:
-Nedovoljna kolicina padavina posle prskanja.
-Slaba doza herbicida.
-Jako zakorovljena zemlja i korovi konstantno krenuli posle kisa.
Sa kojom dozom pomenuta tri herbicida daju najbolje rezultate
 
U ovoj kombinaciji sa po litar na Ha. Ja sam radio korekciju sa expres preparatima ali mi je to kocka ako preraste suncokret. Strnjike se prskaju totalom nakon pšenice a protiv korova u usevu ide sekator..kako se pokazao sindzentin preparat, zaboravio sam mu ime?

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Da nije dual gold? Ja jedne godine bila gratis hemija oprskao i pala kiša posle ,neki procenat otišao ali do jeseni šuma na kvadrat.
 
Gardoprim se zove. To i jeste pomešani terbis i mont uz neke protektante, tako da bi po reklami trebalo da je bolji jer se ne spira duboko u zemlju ako padne jača kiša i da nema fitotoksije...
Te hemije posle setve a pre nicanja svakako ne deluju na sve vrste korova ali dosta pomažu.
 
Ljudi,šta se preporučuje za prskanje na crno,ima li neka nova kombinacija ? Godinama prskam terbis,mont I povremeno ubacivao girasolin ali ove godine mi je totalno slabo odradio posao..menjao bih nesto ali je pitanje šta?

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
goal jako jak herbicid suncokret malo boluje ali zato njiva cista ni travke :)
 
Ja sam prosle godine prvi put isao sa Galigan-om, zamenom za Goal...posto sam imao situaciju istu da ti zemljisni Terbis, Mont i ostala cuda ne urade ama bas nista ili jako slabo...bilo kise ili ne. Galigan je oduvao, do spartanja je drzao bez trave...videcu sada posledice (ako ih bude bilo) u psenici.
 
Jel moze da bude problema sa Girasolinom za psenicu kasnije ?? I ja sam razmisljao da iskombinujem te aktivne materije. Pa ako treba neka kopija ekspresa kasnije
 
E ja prošle godine probao bez prskanja na crno, expres hibridi. Na čistim njivama nije bio problem sa travom, ali na nekim je ostalo toliko ambrozije da je to bilo strašno. Radjeno sa original ekspresom i flupisorom. Tako da me ta škola skupo koštala.

Zato ove godine prskanje na crno po propisu, a kasnije neka kopija expresa i ako treba šta za uskolisne.
 
Ja sam do sad isao 6dcl po jutru girasolina i toliko terbisa,e sad pise da i jednog i drugog moze vise,ja sam mislio da povecam na 0.8l,e sad ne znam da li sme.
 
Cini mi se da nece biti ove godine Girasolina... Od te aktivne materije cini mi se samo Racer ove godine.
Mi unazad par godina radimo kombinaciju Mont + Terbis + Racer, sve 1 lit/ha i pokazalo se vrlo dobrim.
Prosle godine smo umesto Racera stavljali i Proman od Belchima, nova aktivna materija, isto smo isli 1 lit/ha i mogu reci da je takodje dobar bio.
 
Kolege interesuje me mišljenje o herbicidu "PELICAN"(diflufenikan) ? Dali ga je neko koristio i kako se pokazao u zuzbijanju širokolistnih korova u suncokretu ? Jasam prošlih godina koristio za prskanje na crno Terbis i Girasolin a ove planiram da probam ovaj Pelican koji je druga aktivna materija pa me interesuje mišljenje.
http://www.stovet.rs/ratarstvo/suncokret/pesticidi/herbicidi/?prod_id=100000300519
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh