Herbicidi u strnim žitima

Koliko je potrebno Sekatoru da krene da radi posao? Imam problem za sad samo sa Hoću neću korovom. U utorak sam prskao i malopre sam obišao i ne vidi se nikakav pomak.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Treba mu toplo vreme. U toku sledeće nedelje kad ogreje sunce polako ćeš videti efekte. A ta trava je najslabije nešto što imaš i ne pravi baš neku štetu osim što kvari sliku.
 
Jel primetio neko da se veca doza kletoxa lose odrazava dogodine na psenicu?
Posto je kod mene bila u pitanju njiva koja je kupljena, a pre toga je jako lose radjena, nakon setve suncokreta, nema sta nije niklo, i isao sam prvo 0,5l/kj kletoxa da zaustavim sirak koji je nikao i trsku, ali posto nije skoro nista delovalo, nakon 2 nedelje sam isao punu dozu, 1,2l/kj, i tu se video uspeh. Po suncokretu nije bilo nikakvih posledica, i rod je bio dobar. Ali evo sad primecujem da je tu psenica losa, i samo na sredini njive gde je duplirano djubrenje, tu je dobra i ima lepu boju, kao i porast.
Verovatno je posledica doze kletoxa, jer nema sta drugo, na ostalim njivama nemam tih problema.
 
Nebi trebalo da je do kletoksa, sam si rekao da gde si duplirao đubrenje je bolja, znači trebao si jače pođubriti, da je hemija u pitanju verovatno ni ono što je duplirano đubrivom nebi bilo bolje.
 
Tu gde je duplirano, znaci da je dobilo od prve prihrane preko 200kg uree po kj. U jesen 100kg/kj map i 50kg/kj uree.
Sve njive su isto djubrene i radjene, osim te gde je jaca hemija, i jedino na njoj ima posledica, tako da je moje misljenje da je jedino do hemije.
 
Sta mislite, da li moze sutra ili prekosutra da se prska pšenica s obzirom na nesto nize noćne temperature?
 
Ako radis tretman herbicidom,trebao bi da sacekas bar 3 dana da bude lepo,da bi se psenica adaptirala i da herbicid ne nacini stetu.
 
Kod mene je odradjeno 30.03 i 31.03
(Acanto,cerone,metmark,lodin,citrin) razmisljam se da li u cvetanju idem sa Amistarom ili Excortom plus?:sta:
 
Da li je neko koristio furore u psenici? Pise da se koristi u repi, soji i suncokretu ali mi u apoteci rekose da moze i za psenicu zbog divljeg ovsa i kojekakvih uskolisnih....
 
Moze ali sa sekatorom, 0,7/ha. Mislim da je Marko iz KG koristio prosle god, ako se dobro secam...

Ja već dve godine radim 150ml/ha sekator i 0,6l/ha furore super i nema nigde divljeg ovsa. Lepo očisti pšenicu.

A pitanje za mindjušara. A šta da se prska ranije kad zbog suše i hladnog vremena nema nikakve trave u pšenicama? Ovi najopasniji korovi čekaju toplo vreme da izadju. Zar ne bi bila bačena hemija da je ranije prskano. U redu za regulatore i fungicide.
 
Nazad
Vrh