Herbicidi u strnim žitima

Ja kad kući sipam vodu (naspem 750l za 2minuta) stavim te praškaste u sito,pa ih mlaz rastopi i spere u rezervoar! Naspem tako do sita,pa sipam tečne,da u situ mogu isprati ambalažu(tad je uključen kardan i mešač) posle dospem vode,pa okvašivač!
Ako punim na njivi,onda iz cisterne ide slobodnim padom na trosmerni,pa prskalicom crpim u rezervoar,kad dođe na oko 200l,saspem sve špecije,dok sve saspem,već je na 600-700l,dodam okvašivač,uključujem mešač,perem ruke,palim cigaretlu :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Hvala na odgovorima! :ppozdrav:


Prskalica je malo mladja od mene :osmeh: proizvedena 1987.ili '85.godine.
Ako je mlađa od tebe,onda nemoraš uključivati kardan! Ja sam mislio da je starija od tebe :haha:
 
Fotografija-0199_zpsuyauhjjl.jpg

Danas odrađen tretman ful u koloru.Na nekim parcelama fungicid nije bio potreban ali je ipak odrađeno.
 
Nemarom iznjzinjera u apoteci, a mojim previdom imam ljulj u psenici.
Na jednom djelu parcele gdje je prije bila ledina je ljulj premasio psenicu za 20cm
Psenica je u fazi 61 BBCH skale, znaci krenula izbacivati prve polenove kesice. Da li je iko u toj fazi prskao psenicu herbicidom, konkretno Axial 50ec od Syngente? Komisija mi rece da se sa njim moze i kad je klasala, pa me zanima da li bi to ikako moglo, posto ljulj na tom bas djelu preuzima psenicu, radi se otprilike o jednom hektaru
 
Axial 50 EC

Formulacija: EC (Koncentrat za emulziju)
Količina djelatne tvari u %: 5,0 pinoksaden
Datum registracije: 13.11.2006., registracija važi do: 31.12.2023.
Proizvodi:
  • Syngenta Agro

Distribuira:[+] Syngenta Agro (klik za više kontakt informacija)



Doziranje za Axial 50 EC - kg, l / ha:


  • ozima pšenica i ječam: 0,6 - 0,8 l/ha u 150 - 400 l/ha vode, primjene je od 2 lista žitarica, najkasnije do pojave zastavičara (12 do 39 ZCK skale). Osjetljive faze korova su od 3 lista pa do pojave prvog koljenca.
  • Karenca: u ozimoj pšenici i ozimom ječmu osigurana je dopuštenim vremenom primjene.
  • Ograničenja: sredstvo se na istoj površini smije primijeniti samo jednom godišnje.
 
U prevodu Ranko,sedi smirom i čekaj da kombajn to sredi a posle,blagoš majci,kači plug pa ugari ,pa posle ori ,al duboko.Ne čačkaj sad pšenicu sa herbicidima.
 
Tako ce na kraju i biti, juce sam isao fungicidom i insekticidom, a ljulja neka, pa kako bude.
Njiva je bila u zakupu, ali je prodana pa jos ovo sijemo tako da od ugarenja nista, neka se drugi bore sa njom.
Nece me ljulj vise preci ::spreman na sve::
 
Ja sam ubacio Fastaka kad sam vec isao posto ima buba, pa da se nebi prosirile.
Ako ih ima dosta onda je kriticno, one sisu sok iz zita i normalno tako popapase rod
 
Pa da ostanem bez useva:osmeh:Neznam jel moze bajernov Husar.Ako on nemoze nista od sejanja zobi jer ja imam problem sa uskolisnim korovima u zitaricama.
 
Nazad
Vrh