Herbicidi u soji

Primetio sam da je bolje ove god.odradila kombinacija Dynox(35g/kj) +Savazon(1.6l/kj)+Promoni(5g/kj) ambroziju (mestimično je imam) nego kombinacija Pulsar(0,4l/kj)+ Dynox(40g/kj) +Promoni(5g/kj) i soja bolje izgleda kod prve kombinacije. Ima malo oprljenog lišća ali je veselija u odnosu na ovu drugu koja nema ožegotine ali je sva klonula ,zdudana i sad vec polako zaostaje...Kod druge kombinacije je navedena doza išla podeljeno u dva puta pa me čudi da je tako zaustavila soju, dok ambrozija koja je mala 2-3cm isto stoji a gde je išao Savazon sve je od trave izgorelo uključujući i ambroziju i palamidu.
 
E to i ja stalno ponavljam , možda je u pitanju zemlja il stil il šta ja znam , kod mene se isto Pulsar nikad nije nešto pokazao , pogotovo kod ambrozije , a sam basagran ,savazon i sl malo jača doza brije sve . Ja ove godine na svim parcelama soje ništa ne miksam , samo Basagran original i Focus original.
 
Basagran i ako treba fokus . Dok su korovi mali , ako treba i tri puta i ako mora i u cvatu. Doduše , tu nema višegodišnjih širokolisnih (osim palamide i poponca) i idem sencor plus metalohlor na crno, ali smanjenom dozom.
 
Mix herbicida - Pivot 0.4 l + Pulsar 0.2 l + Symphoni 10 gr + Agil 0.3 l/kj Levo je komsijska njiva a desno je moja. Uspeh je 90% samo je stir ostao netaknut, ziv lep i zdrav. Najverovatnije procicemo motikama preko parcele.
Jos jedan dokaz da je moguce pomesati herbicide sa uskolisne sa onim za sirokolisne!

10445945_578826538905504_7986931370594548859_n.jpg


10447831_578826588905499_5017570594586885669_n.jpg
 
Moje lično mišljenje je da bi i štir bio odnešen da si umesto pulsara stavio bentazon u ovu kombinaciju...
 
@Goran G.
Prskanje nije uspelo ne iz razloga sto je Agil koriscen u miksu sa ostalim herbicidima za sirokolisne korove vec zato sto je u pitanju STIR koji po svakoj prilici nije crko zato sto nije koriscen Bentazon. Dali imas na nekim parcelama stir?

@Matic
Sta je cudno sto sam koristio 0.4 l/kj Pivota? To je 0.7 l/ha a ide od 0.8 do 1 l /ha!
 
Drugar ide 0.6-0.7l Pivota po jutru, i sledece godine seje kukuruz na soju. Nisam primetio da taj kukuruz ne valja?:sta:
 
Neko je pisao par postova u nazad da je koristio Agrosavin Flupisor ista a.m. kao Fusilade Forte pa me interesuju kako se pokazao jel razmišljam da prskam sirak s njim?
 
Ja sam ga koristio ali je još uvek rano za iznošenje zaključaka jer je prskano tek pre par dana.Išla je puna doza od 1.3l/ha.
 
Kolko maksimalno doza može da ide neki bentazon ? Kolko iz jednog puta a kolko ukupno ? Nepitam šta piše nego iz iskustva , nema veze ako žuti ili slično trpi , nego jedino da ne rikne baš . Čini mi se da Mindjušar pomenu neku jaču dozu da je išo ?
 
Maksimalna doza je 4l/ha.U lucerki sam išao sa 3l/ha.Doza je ošinula sve samo tako pa i lucerku koja se povratila i sada izgleda najnormalnije.
 
Nazad
Vrh