Herbicidi u soji

To je lepa doza,samo ako se ide u polovljene doze,nesme biti korova preko 5cm :osmeh:
A to ostrvo palamide si mogao sa bentazonom leđnom aplikacijom :ppozdrav:
 
"Normalne" doze bentazona palamidu samo oprlje i ona se regeneriše iz korena. Za ovu koncentraciju otrova nisam siguran ni da će soja preživeti, ali ovako jaku oazu palamide definitivno treba ubiti...
Ja sam ovakve probleme rešavao u kukuruzu, u soji je to malo problematičnije...
Ona ambrozija lako može da preživi pesticide koje je dobila....
 
"Normalne" doze bentazona palamidu samo oprlje i ona se regeneriše iz korena. Za ovu koncentraciju otrova nisam siguran ni da će soja preživeti, ali ovako jaku oazu palamide definitivno treba ubiti...
Ja sam ovakve probleme rešavao u kukuruzu, u soji je to malo problematičnije...
Ona ambrozija lako može da preživi pesticide koje je dobila....

Takvu ambroziju i još veću sa istom dozom ali odjednom sam prošle godine prskao i više nije mrdnula a palamida je ostala kao ova sa slike,soja je obišla sklopila redove i kraj. Sledi paranje tako da motika daje završnu reč.
 
Prskao sam pre prve troliske sa Monam+Promony 30g monama i 4g promoni sve po kj korovi su bili 1 do 2 cm sve je sprzeno posle 15ak dana sam ponovio(ista doza) ma ispalo samo tako mada je soja u prvoj turi malo dobila po repu ali oporavila sad ce spartanje i cekanje sirka da zivne kao i odkovana motika:cool:ako zatreba.Moje je misljenje ne cekati trolisku nego suzbijati korove soja ce doci sebi od hemije ali od korova kad prerastu nikad!
 
Da što ranije treba prskati za suzbijanje korova ,ja sam čekao da se otvori trolistak ali sam pogrešio. Još bolje bi dejstvo bilo da sam ranije pre troliske prskao.
 
prskao sam sirak u soji sa ronin-om, i naravno nesto je unisteno , nesto je napola, a nesto je ostalo. e sad da li mogu da oprskam to isto sa agil-om sa jednom litrom a da ne bude posledica? u pitanju su dva jutra. inace idem folijarno jos jednom pa da stavim i tu litru agil-a?
 
Ja sam ove godine koristio Fargo 1l na kj i nisam zadovoljan, nije odneo sav sirak,obnavlja se, prosle godine Kletox ista aktivna materija je jako dobro odradio posao sta moze biti ne znam, jedino ako nije urea jer sam koristio zajedno sa Fargom
 
Ja sam prošle godine dva puta prskao sa roninom i oba puta sa dozom 1l po kj. Razmak od 3-4 nedelje. Samo ga proredilo. Soji ništa nije falilo.
Ove godine opet prsko sa roninom 1l po kj i sirak fino tera nove izdanke. Sledeći put ću koristiti kletodim - nikad više!

Koristi fusilade forte i budi miran.
 
@mindjusar
Ne razumem zasto ste kivni na Agil. Po meni on radi jednako dobro kao i fuzilejd.

1l/ha agila i sirka nece biti. Mada na hrvatskom sajtu sam nasao da preporucuju i jace doze do 1.5l/ha. Sada u ovom uzrastu problem je sto je soja cvetala, a niko od zastitara ne savetuje primenu Agila kada je soja ovolika. Treba gledati neku drugu akt materiju!
 
Ja sam pre dva dana prskao sirak sa Kletox-om 1l po jutru,soja cvetala, sejana 02.04. bila prskana sa Select super 09.05 i nisam baš zadovoljan.
Sada ću videti šta će da bude i po pitanju sirka i prinosa...:sta:
 
Nazad
Vrh