Herbicidi u soji

Neznam Milane ,sve su zemllje uglavnom crne,ako imas dosta rose preko leta sej je,ustvari da li neko seje soju u tvom kraju ,ako neseju probaj s nekom manjom parcelom.
 
druze ti gresis ni sam neznas koliko ... nisi ti imao prljavih njiva da se boris sa korovima pa verovatno neznas sta se sa cim moze porediti
radio sam sa pivotom zadnjih godina u nazad i on je glavni krivac sto su mi se sirak i ambrozija rasirili po njivama.ne deluje nikako na sirak ,ni semeni a kamoli
rizomski.bentazon je dosta dobar za druge korove ali on ne nosi ambroziju cak ni kad je jako mala.pulsar skine semenski a rizom zaustavi ,a u kombinaciji
pulsar +dynox+promoni (nije dzabe skupo)od sirokolisnih ne ostaje nista.posle ovog ako ima potrebe ide samo flekovanje sa necim za uskolisne , i ostaje cista njiva.
 
Radoslave to ti onda nije bio pivot,neg si kupio ko zna sta a upakovano ko pivot.Nema drugo objasnjenje ,kako nama svima odradjuje ok posao ,samo kod tebe ne.
 
Radoslave to ti onda nije bio pivot,neg si kupio ko zna sta a upakovano ko pivot.Nema drugo objasnjenje ,kako nama svima odradjuje ok posao ,samo kod tebe ne.
stevo ne znam sta je bilo upakovano al znam da je pisalo aktivna materija imazetapir 100 g/l a doza primene je bila 0.3dc po kj.
 
Predhodnih godina radjen tretman sirokolisnih korova kombinacijom 2,2 l Savazona(bentazon),8 gr Promony-a,1l Sledora(pivot-kinez) po ha,rezultat-ciste njive,cena-4300 din po ha(1800 din l Sledora,300 din 8 gr Promony-a,1000 din l Savazona),prosle godine zbog povlacenja Imazetapira-am Pivota(Sledora) sa trzista,radjena kombinacija Pulsar 1,2 l po ha + 8gr Promony-a,rezultat:ni priblizno predhodnoj kombinaciji a cena po ha 7000 din,sve u svemu Pulsar skup a nista narocito delotvoran,los odnos cene i ucinka...
 
Meni se bolje pokazala varijanta sa pola doze Pulsara plus pola doze Bentazona i dodam Harmony (jer je jeftin).
 
Smuckas 0.5-0.6l/ha Pulsara i 1-2tl/ha Bentazona i harmony i to sve u jednom prskanju odradis?
 
Na 2,5kj 1l Pulsara i 1l Savazona i jedna kesica Harmonia, to je trebalo da bude split aplikacija, ali nije bilo potrebe za drugim prskanjem zato što sam prskao totalom pre nicanja.
 
Ima li ista od one kopije Pulsara? Za sad nista po netu ne mogu naci! A najgore je to sto nisam uzeo nudjeni Pulsar po 4400 din/l. Kako stoje stvari od sutra pocinjem polako da se snabdevam herbicidima!
 
Mo s misliti koja ce cena biti da se useres u gace.Ukinuli pa promenuli naziv sa aktvinom materijom koja nije dozvoljena::sramota:: al za neke novce moze da prodje pod drugim nazivom i aktivne materije i doticnog proizvoda.Stvarno smo govno od drzave..........................A proizvodjac BASF:haha:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh