Herbicidi u soji

Ovo su slike 4ti dan od tretmana, soja je negde imala potpuno razvijene 3 troliske a negde je jos bila u kotiledonima, licno zapazanje je da soja sto je manja bilje podnosi prskanje
c4397ef04152c2494c3165e5820a7b0b.jpg
2b34dcc5dc506b321ecd48ab956005a0.jpg
bbb5cf31f7dc4da6915769b615ed0199.jpg
6774bdc2d557decb3a8baac10a6903ab.jpg
75e8768e5ccbaaa8f5eb436ab20c7915.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji je to miks ubica,ambroziju i palamidu odlično odradio,dva najtvrdokornija i najgora korova u soji.
 
Aaa sad vas kopka koji je to herbicid i u kojoj količini ubila ambroziju za koji svi tvrde da je nemoguće uništiti u podmakloj fazi...:osmeh:
 
Zanimljivo da je soja dobro podnela,bentazon u full dozi prži dobro I soju ,ova sa slike ne izgleda tako .
 
Poslednja izmena:
Saljem kombinaciju na pp, a bilo je i bentazona ali misli da doza od 1,7l na ha nije full
Korum samo kada je korov u fazi kotiledona i kada ga primetis tek kada cucnes, i uz njega ljudi kod nas dodaju jos malo bentazona
Ovo su slike od prosle godine, ali je za to zasluzna druga kombinacija i moja ne paznja ali sreca pa soji nije smetalo
5681b21bf039ccb279d318aa76f5a8fe.jpg
062615b31d84d50d11e2bce2be8793c6.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pržio sam ja i veću , al ne odgovaram , recept je na vlastitu odgvornost : imazomaks 1l /ha + bentazon 4l/ha + 0.5l/ha terbutilazina . ( prvo probajte malo , pa sledeće godine , može da se desi i sranje )

- - - - - - - - - -

По сликама и није да јој није сметало није баш весела...Ово ако није тотал ја дајем главу!
Pa da je total nebi joj smetalo , ako je rodjena za to.
 
Što se tiče bentazona što je veća više soji smeta,imam par parcela prskana sa pola doze i manje ali već soja u 3+ troliske dobila po tamburi samo tako.
 
Kako joj nije smetalo,vidi na šta liči kao ošurena brenerom mesec dana će joj trebati da dodje sebi,al dobro i korovi su odavno prerasli.Ta rampa ide nešto i na zeleno ili samo crno?

- - - - - - - - - -

Što se tiče bentazona što je veća više soji smeta,imam par parcela prskana sa pola doze i manje ali već soja u 3+ troliske dobila po tamburi samo tako.

Smeta i kad je mala full bentazon i ostane samo štapić,jednom radio i nikad više.
 
Kako joj nije smetalo,vidi na šta liči kao ošurena brenerom mesec dana će joj trebati da dodje sebi,al dobro i korovi su odavno prerasli.Ta rampa ide nešto i na zeleno ili samo crno?

- - - - - - - - - -



Smeta i kad je mala full bentazon i ostane samo štapić,jednom radio i nikad više.
Šta ti je ful doza?
Na etiketama raznih proizvođača piše od 1-4 l na ha .
Taj koji radi malu soju sa ful dozom bentazonom ili ima ambrozije ili je lud ili lenj pa mu preleteo korov. Ja lično koristim 2 l na 7 kj u prvom prskanju,ko limunada, soja ni ne oseti.Korova nema većih od 1 cm. Ista ta doza išamara soju u 3-4 troliske ko bokser ali ode i novi ponik.
 
Što se tiče bentazona što je veća više soji smeta,imam par parcela prskana sa pola doze i manje ali već soja u 3+ troliske dobila po tamburi samo tako.
Sta si Gorane koristio jos u mixu pored Bentazona i koliko si Bentazona koristio kad je soja dobila po glavi?
Ja sam odradio ove godine prvih posejanih 30 kj na 18-20 dana nakon setve, kad je soja bila u prvoj troliski sa 1.5 l/kj Bentamarka + Pivot + Harmony i soja nije ni osetila hemiju.
Mozes videti parcelu gde nas razdvaja Boza Pera u Peste Drumul mare.
Pre neki dan prskao sam soju koja je sva bila u kotiledonima sa Senkor plusom 0.25 + Glifomark 3.5 l/kj. Peti dan, soja raste i ziva je zdrava. Parcela je mala pa zato sam se usudio da bi pratio i testirao.
 
Šta ti je ful doza?
Na etiketama raznih proizvođača piše od 1-4 l na ha .
Taj koji radi malu soju sa ful dozom bentazonom ili ima ambrozije ili je lud ili lenj pa mu preleteo korov. Ja lično koristim 2 l na 7 kj u prvom prskanju,ko limunada, soja ni ne oseti.Korova nema većih od 1 cm. Ista ta doza išamara soju u 3-4 troliske ko bokser ali ode i novi ponik.

2lit.na 7kj i išamara soju:sta: Stavi 2-2.2lit.na 1kj pa ćeš videti šta je pravo šamaranje.Razlog prskanja sa tom dozom nije ambrozija nego palamida koju nisam očekivao a zakasnio za total.
 
Poslednja izmena:
U ponedjeljak je prskana ona soja sa ambrozijom, ambrozija cca 10cm; prskano Pulsar 0,8 L/ha + Basagran 2 L/ha, soja 2-3 troliska: soja dobila pošteno, ožegotine poprilično, na mjestima gdje se preklapalo sve smeđe
Ambrozija ošurena samo na vrhovima listova (onih velikih i donjih), srce je živo; palamida je lošije prošla- kao da ima tanje, finije listove pa glavnina izgorila,
Posledice Pulsara tek očekujem da vidim
javim kako ide dalje
 
Nazad
Vrh