Herbicidi u soji

Imam isti problem
Omakla mi ambrozija, a i uskolisni korovi (Divlje proso i sirak) pa planiram prvo Fusilade i nakon 24h ići sa corumom i Basagranom 1+1l/ha
Jel bude dovoljno da barem oprži ambroziju, i dali 24h sata nakon Fusilada može Basagran na soju bez posledica??? ili mogu odmah, ?
 
Mozes odma ja sam probo,a nisi cito ranije postove,clanovi iz banata mesaju hemije za sirokolisne i uskolisne odmah u prskalici.Al mislim da sa tim hemijama neces nista postici ambroziji.
 
Mislim da ti to nece tako uspeti jer ce korovi izbiti i ispod soje. To je cist marketinski trik da soja neda korovima da niknu, to jest da ih zasenci.
 
Ako nisi radio ništa za širokolisne idi sa 0,8imazamoksa,60g oxona oksasulfuron,2l bentazona sve po kj...dobiće malo soja s tim da će oxon zadržati sirak da nemoraš odmah da prskaš uskolisne tj da soja dođe sebi.Ja bi tako uradio ali ambroziju će samo malo zadržati ne i uništiti toga si si svestan...
 
Sta god koristio mora u jakoj dozi dejstvovati a soja ce dobiti po licu. Jak je taj mix Grunt ali drugo ne vidim ako zeli nesto unistiti a nesto zaustaviti od ambrozije.
Neka druga jaka kombinacija bi bila Rampa 0.2-0.25 l/kj + Galbenon ( malo je agresivniji od drugih Bentazona) 2 l - 2.5 l/kj. U slucaju povoljnih vremenskih prilika i sa vise padavina za 10 dana regenerisace se soja i bice otpalih listova po zemlji ko u jesen. Ne treba eacunati da ce ambrozija biti unistena sva.
 
Ako ide sa rampom 2 deci dovoljno je i litra bentazona pozutice malo soja,al ce sprziti garant ambroziju i to veliku,a ubice i dosta uskolisni.Ja sam ove godine sve iso sa rampom.Al tri deci po kj bolovala je soja al je sprizila sve sem trske.Tako da bi mu ja preporucio ipak 1,5 deci rampe i litru bentazona ,da bi manje bolovala soja.
 
Jel to ista niva dobila 3l/ha Coruma? Trpi to soja, samo sto podizanjem doze i dalje ambrozija prerasla prezivljava a soja vise boluje. Piano u vecoj soji isto osine je.
 
U uvratinama se pojavio novi ponik štira, i to kao postavljen. Soja je bila prskana sa kombinacijom Bentazon (ne znam koji), Harmony i Dinox. Da li bi bilo dovoljno sa 2 l/ha Bentazona isprskati ponovo samo uvratine da se eliminiše taj novi ponik štira. On je sad oko 1cm visine. I da li bi to nanelo mnogo štete soji (4-5 troliski, nisam je video)?
 
Ja sam prošle godine to rešavao sa 2l po kj doza ali samo uvratine,kada sam video da sam se preracunao ubacio sam vode koliko je i bilo u prskalici.Isto je šibnulo i štir i aoju ko i duplo jača doza.Verujem da bi taj mali ponik štira išao i sa 1l po ha.
 
Nazad
Vrh