Herbicidi u soji

Prskao sam i ja pre prve troliske i mogu ti reci da se to ne svidja soji. Ako ne moras ne prskaj, moj ti je savet.
 
Ja sam nabavio, tj kupio za soju Savazon + Pirat + Promoni. Savazona ću ići 4l, Pirata 0,7l i Promoni-a 16 grama, sve napinosi na 3 katastarska jutra... i naravno okvašivač... Sve to sam platio 6900 dinara, s tim da mi ostaje pola litre okvašivača i 0,3 l Pirata... Samo čekam još da sva soja otvori prvu trolisku, jedno 20% treba još da otvori, a prskaću je tamo utorak, eventualno sredu...
 
Evo kako sam je "oprskao" setvospremacem.
24bm97c.jpg
mma16w.jpg
 
mi ćemo ove godine raditi sa pulasom i okvirom galenikinim, (ako neko ne zna okvir je ista materija kao harmoni) sve to u punoj dozi, a sirak ce se kasnije suzbijati ako ga bude,
Zar nije dovoljan sam pulsar jer mu je cena prilicno visoka.Postoje neke kombinacije koje su duplo jevtinije a odrade posao kao pulsar.Jos me interesuje dali se moze mesati pulsar sa necim sto unistava sirak iz rizoma.
 
Kombinacija Pulsar+Harmoni unistava sve pa cak delimicno i sirak iz rizoma. Posle kad se rizom oporavi prska se sa Fusilejdom i nema vise nista osim soje.
 
znam da ima i jeftinije variante ali znam da kad odradim sa pulsarom da neci sigurno biti kerece grožđe, a u jeftinijoj varjanti jedino ga pivot resava i to u vecoj kolicini a posla sa nemoze sejati pšenica, a sto se tice harmonija i promonija dodajem ga jer sam pulsar propusti neke korove naprimer (lobodu) ne znam kako se kaze na srpskom ali mi tako zovemo
 
Imam jednu parcelu u kojoj se pojavila ambrozija. Ima je samo 3-4 reda uz među sa komšijom ali se ona brzo širi (pre dve godine ju je bilo samo na međi). Da li kombinacija Basagrana, Pivota i Harmonija suzbija ambroziju i da li neka druga kombinacija možda bolje odrađuje ambroziju od ove? Ambrozija je za sad mala a soja je tek počela da formira prvu trolisku.
 
Pulsar+Harmony odradi posao super ako su palamida i ambrozija jako male. Ako nisu ne moze da ih unisti samo ih zaustavi u porastu. Ja sam prskao i sa 0.77l/kj Pulsara (10% jaca doza od maksimuma) i nije unistilo gore navedena dva korova.
Pulsar je odlican za kerece grozdje, sto je najgori korov koji moze da se ima u soji.
 
Jedan poznanik mi je rekao da misli da mu je ostalo nešto Cobre od prošle godine i da je ona najbolja za ambroziju, pa postoji mogućnost da je kupim od njega.
Ja sam ranije koristio Cobru u kombinaciji sa Dinamom, a kad je Dinam nestao sa tržišta prešao sam na kombinacije sa Pulsarom (Pulsar-Harmoni; Pulsar-Basagran-Harmoni). U poljoprivrednoj apoteci sam čuo za neku kombinaciju Cobre i Pivota, koju je navodno rekao Dr. Goran Malidža. Da li je neko možda koristio tu kombinaciju ili ima neku drugu dobru kombinaciju sa Cobrom. Ovo pitam jer sam nešto mislio da ako nabavim tu Cobru, da sa njom oprskam ovu njivu sa ambrozijom, a ostale njive sa kombinacijom Basagran-Pivot-Harmoni jer se tu soja mnogo brže oporavi i nastavi sa razvojem.
 
Nazad
Vrh