Herbicidi u kukuruzu

Требало би до 25 степени. И да нема мраза.
 
Danas odradjeno prskanje kukuruza:
Rinico 25g
Terbis 0.5 l
Mezatron 0.10 l
Inex
Navedene količine po jutru.
Koje korove će ova kombinacija propustiti?
 
Meni nesto nije jasno kod mene. Odmah posle sejanja sam isao prskanje na crno. Sa kombinacijom Mont+Terbis kako je napisano u preporuci. Gde sam poceo sa prskanjem ima oko 3 zahvata prskalice (8m) da izbija polako sitna muhar. Ostatak njive cist. I ostalo mi malo na dnu prskalice i to isprskam po vratinama, da ne prosipam. I bas po tim vratinama se i pojavljuje ta sitna muhar. Ostale travke ne vidim da krecu. Sutradan posle prskanja palo je 10 l. Sta je tu moglo da se desi? Mesac radio non-stop. Njega i ne gasim.
Inace planiram da u 5 listu idem Hirosimom i posle 2 nedelje da uradim spartacem uz bacanje djubreta. Tu parcelu redovno prskam totalom posle zetve psenice. I nemam toliko tih zeznutih korova.
Isti slučaj i kod mene prskao sam terbisom i montom njiva puna trave kao da je i nisam prskao. Još su svi uslovi bili ispunjeni pala je i lepa kiša posle 3 h. Uglavnom sledeće godine sigurno neću koristiti tu kombinaciju.
 
Jel radio neko sa agromarketov Taras ( kopija Laudisa ) ?
Kljucno pitanje se namece samo ,koja je cijena tog Tarasa?

У једној апотеци сам пре неки дан видео, 2950 динара за литар. На интернету су цене 2430, 2670...

Занимљиво да Агромаркет не спомиње Тарас на свом сајту ни у каталогу а рецимо у тој апотеци Агромаркет има као неки рекламни пано, међу препорученим комбинацијама је Тарас са Мезотроном.
 
Imam jedan deo u kukuruzu palamide,sa cime bi najbolje to prskati?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
24d ako nije veći od 3 lista.

Али да ли ићи ако ће бити хладно? Ево ја сам желео ове године да пробам уз Логан у трећем листу и то сад стиже али од среде опет захлађење, идуће седмице касно. Или кад отопли да идем Хирошима + дикамба.

 
Kukuruz je prskan pre nicanja sa kombinacijom medeja 135 g + terbis 1,5 l + total 5 l po hektaru zbog divljeg sirka. Sada je kukuruz u 4.listu i dalje ima previše sirka. Mislio sam da sledeće prskanje protiv sirka bude laudis 2 l/ha ili laudis 1,5 l/ha + equip 1,5 l/ha. Koja je bolja kombinacija protiv sirka i kada je najbolji trenutak za tretman?
 
Али да ли ићи ако ће бити хладно? Ево ја сам желео ове године да пробам уз Логан у трећем листу и то сад стиже али од среде опет захлађење, идуће седмице касно. Или кад отопли да идем Хирошима + дикамба.

Ja bi prskao da sam na tvom mestu...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Posle koliko dana se vidi rezultat prskanja sirka sa nikosulf,rimosulf? Prskao sam i posle 1-2h pocela neka kisica nije dugo trajala.
Ne znam dal da ponovim prskanje ili da cekam jos da vidim?
 
Posle koliko dana se vidi rezultat prskanja sirka sa nikosulf,rimosulf? Prskao sam i posle 1-2h pocela neka kisica nije dugo trajala.
Ne znam dal da ponovim prskanje ili da cekam jos da vidim?
Po mom iskustvu 99% da ce uspeti prskanje, dosta i pola sata da se osusi hemija na listu...
A dok sam cuo price i da su zavrsavali parcelu i krece kisa i sve bude ok....
 
Nazad
Vrh