Herbicidi u kukuruzu

Nije mi puno srce nego znam da kod tebe ne moze da bude nesto mnogo drugacije negoo kod drugih kad 3 meseca nije pala ljudski kisa, jedino ako nemas izvore u njivi
 
Јбм ти прскање кукуруза ала ми лик утера патку, зове ме да му тоталом испрскам кукурузе док нису никли. Ја наспем, воду и одем на њиву он наспе хемији, а ја коњ не гледам њиву оно травуљина катастрофа кренем први прохода и на онај крај увратина одрадим кренем назад кад оно кукуруз, сав на редове. 😭🥵
Па јбм ти будалу реко у шта си гледао мајке ти јеси ћорав, сада 300л тотала у прскалици не знам шта ћу са њиме, а имам још прскања на црно. Чекам га да накупи неке канте да му напуним то и испразним прскалицу.
И поврх свега сад морам да му пресејаван тих 12 реди, а таман конзервирао сејалицу и ушушкао, је за догодине.
 
Da mnogi misle da ima vremena lagano...
Jednu turu sam sejao 5og aprila i taj je 7mi dan bio napolju,drugu turu 25og i taj danas kad je sedmi dan je na mm od vrha zemlje,eto ga sutra napolju...
 
Kukuruz sejan 06.04 na jednoj parceli 2 ha(kukuruz na kukuruz,jbg tako je moralo).
Sirak dobro krenuo i njiva radjena totalom 2.5l po jutru 10.04. Zatim 16.04 radjeno medeya+terbis.
Sirak ni taknut,sve stoji,cak se ne vidi ni da boluje. Da li je moguce da je hladni talas koji je nastupio toliko smanjio delovanje glifosata?
SAd cu prskati sa punom dozom Laudisa kad se stabilizuje vreme. Da li mogu dodati jos nesto uz laudis,tipa rimsulforon ili nesto drugo ?
Hirosima raditi nece jer je rezistentan sirak.
 
Kukuruz sejan 06.04 na jednoj parceli 2 ha(kukuruz na kukuruz,jbg tako je moralo).
Sirak dobro krenuo i njiva radjena totalom 2.5l po jutru 10.04. Zatim 16.04 radjeno medeya+terbis.
Sirak ni taknut,sve stoji,cak se ne vidi ni da boluje. Da li je moguce da je hladni talas koji je nastupio toliko smanjio delovanje glifosata?
SAd cu prskati sa punom dozom Laudisa kad se stabilizuje vreme. Da li mogu dodati jos nesto uz laudis,tipa rimsulforon ili nesto drugo ?
Hirosima raditi nece jer je rezistentan sirak.
Ja sam uzeo kombinaciju laudis 1,2 lit po kj i nikosav 0,8 lit po kj. Imam jedno tri njive sa matorim sirkom...
 
Medeya mi propustila muvar ali mozda zato sto je bilo hladno kad je prskano .Da li to najbolje sa nikosulfuronom da opicim ili ima jos nesta sto ce odneti muvar ?!Kukuruz 4-5 list.
 
Rimosulfuron ti je bolji za muhare.
Mada ja bih sačekao posle ove kiše što je pala par dana, trebalo bi ponovo da se aktivira izoksaflutol.....
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Juče odrađen prvi tretman kukuruza na jednoj parceli.Medeya 80gh/ha+Terbis 1,3l/ha +Župina dikamba 0,65l/ha.Kukuruz u trećem listu.Opet ubačena dikamba zbog poponca.
 
Meni nesto nije jasno kod mene. Odmah posle sejanja sam isao prskanje na crno. Sa kombinacijom Mont+Terbis kako je napisano u preporuci. Gde sam poceo sa prskanjem ima oko 3 zahvata prskalice (8m) da izbija polako sitna muhar. Ostatak njive cist. I ostalo mi malo na dnu prskalice i to isprskam po vratinama, da ne prosipam. I bas po tim vratinama se i pojavljuje ta sitna muhar. Ostale travke ne vidim da krecu. Sutradan posle prskanja palo je 10 l. Sta je tu moglo da se desi? Mesac radio non-stop. Njega i ne gasim.
Inace planiram da u 5 listu idem Hirosimom i posle 2 nedelje da uradim spartacem uz bacanje djubreta. Tu parcelu redovno prskam totalom posle zetve psenice. I nemam toliko tih zeznutih korova.
 
Nazad
Vrh