Herbicidi u kukuruzu

Sunce, sunce i samo sunce koje će ga na kraju i dokusuriti.....
Na žalost hteli to neki da priznaju ili ne, ovim žutim kukuruzima koji stoje i ne rastu vreme vegetacije prolazi. I to ne može biti nadoknađeno ni ovako ni onako....
To je ono: *ebeš, ne*ebeš onoj stvari vreme prolazi.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Drustvo nikada do sad nisam radio split prskanje,a plan mi je da idem sa Skaut i Talisman...da li je bolje da idem jednom pa punu dozu kao i do sada,ili da prepolovim dozu pa iz dva puta? I na koji razmak u danima se prska split prskanje? Kukuruz je sada u 4 listu.
 
Drustvo nikada do sad nisam radio split prskanje,a plan mi je da idem sa Skaut i Talisman...da li je bolje da idem jednom pa punu dozu kao i do sada,ili da prepolovim dozu pa iz dva puta? I na koji razmak u danima se prska split prskanje? Kukuruz je sada u 4 listu.
Zar ti nije bolje da uzmeš tvister koji ima dve aktivne materije i pokriva daleko veći spektar korova i onda čim vreme dozvoli uradiš jednom spola doze i posle 10-ak dana ponoviš .
 
Jedna konstatacija posle obilaska:
Prvi put, kako se kaže, u novijoj istoriji, da posle pšenice, ječma, gde sam totalisao sa 4l/kj (7l/ha), pa ugario, pa tanjirao, pa uzorao u novembru, da imam više sirka, nego gde sam sejao kukuruz na kukuruz.
Mislim da total više ne radi svoj posao, samo sprži listove sirka, ali uopšte ne deluje na rizome.
S druge strane, prošle godine mi je odlično uspela kombinacija nikosulfurona i rimsulfurona.
Ima li neko slična iskustva?
 
Ja bas obrnuto, od nik i rim kao da sam prihranu uradio, total ga sprzi sa 3l/kj....samo uvek gledam da ne baci seme, poslednje 2-3 god prskam i dva puta nekad, posto uvek izlazi u nekim etapama
 
Jedna konstatacija posle obilaska:
Prvi put, kako se kaže, u novijoj istoriji, da posle pšenice, ječma, gde sam totalisao sa 4l/kj (7l/ha), pa ugario, pa tanjirao, pa uzorao u novembru, da imam više sirka, nego gde sam sejao kukuruz na kukuruz.
Mislim da total više ne radi svoj posao, samo sprži listove sirka, ali uopšte ne deluje na rizome.
S druge strane, prošle godine mi je odlično uspela kombinacija nikosulfurona i rimsulfurona.
Ima li neko slična iskustva?
Koliki je bio sirak kad si totalisao?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Koliki je bio sirak kad si totalisao?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
Šta znam, kad je izašao iznad strnjike 30-40 cm. Prskao u večernjim satima.
Ne kažem da nije delovao. Za 10-ak dana sve spržio, ali ubrzo krenuo, jer total nije uništio rizom.
@MOMOSARIC nije iz semena, jer kad sam ugario, sve se belili rizomi.
@Milos88_ ni meni ne uspeva uvek nik+rim, ali prošle godine iznenađujuće dobro uradio posao.
 
Jedna konstatacija posle obilaska:
Prvi put, kako se kaže, u novijoj istoriji, da posle pšenice, ječma, gde sam totalisao sa 4l/kj (7l/ha), pa ugario, pa tanjirao, pa uzorao u novembru, da imam više sirka, nego gde sam sejao kukuruz na kukuruz.
Mislim da total više ne radi svoj posao, samo sprži listove sirka, ali uopšte ne deluje na rizome.
S druge strane, prošle godine mi je odlično uspela kombinacija nikosulfurona i rimsulfurona.
Ima li neko slična iskustva?
Ako si uzugario posle žetve (što plice), pa podrljao nakon dve nedelje zatim između Gospojina preorao na 20 do 25 cm u novembru uzorao duboko rizomskog sirka ne bi trebalo da bude.
 
Nazad
Vrh