Herbicidi u kukuruzu

Prekinuo sam i uhvatio trenutak bez vetra da završim, čekao sam ceo sat. Radi se o najviše 4-5 čokota. I to što je odletelo je više posledica toga što se grana prskalice sklopila jer sam zakačio neko drvce na kraju njive, nego vetra.
Šta biste vi radili da ste pripremili hemiju dok nije bilo vetra i stigli u njivu kad se razduvao?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Otišli kući, i sutra je dan. Ili na sledeću njivu gde vetar nemože napraviti štetu....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Prekinuo sam i uhvatio trenutak bez vetra da završim, čekao sam ceo sat. Radi se o najviše 4-5 čokota. I to što je odletelo je više posledica toga što se grana prskalice sklopila jer sam zakačio neko drvce na kraju njive, nego vetra.
Šta biste vi radili da ste pripremili hemiju dok nije bilo vetra i stigli u njivu kad se razduvao?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Odbijes 3-4 svoje brazde od komsije
 
Prekinuo sam i uhvatio trenutak bez vetra da završim, čekao sam ceo sat. Radi se o najviše 4-5 čokota. I to što je odletelo je više posledica toga što se grana prskalice sklopila jer sam zakačio neko drvce na kraju njive, nego vetra.
Šta biste vi radili da ste pripremili hemiju dok nije bilo vetra i stigli u njivu kad se razduvao?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Ma ja bi prskao, jos bi malo i podigao grane. Ko je kriv komsiji sto je sadio vinograd?? Sta on misli da mu traje sto godina?? ;)
 
Imam parcelu, kukuruz na kukuruz. Ima rizomskog sirka, nisam stigao prskati totalom jer je izasao za 7 dana. Sta sad.? Znam da nema pomoci. Dal prvo monsunom, pa kasnije hirošimom? Ili Laudisom pa kasnije hirošimom? Samo da ga zaustavim, da ga kukuruz obidje. Posle ću i špartati...
 
Imam parcelu, kukuruz na kukuruz. Ima rizomskog sirka, nisam stigao prskati totalom jer je izasao za 7 dana. Sta sad.? Znam da nema pomoci. Dal prvo monsunom, pa kasnije hirošimom? Ili Laudisom pa kasnije hirošimom? Samo da ga zaustavim, da ga kukuruz obidje. Posle ću i špartati...
Moj savet, ako je rezistentan sirak samo laudis iz 2-3 puta pa kako bude, drži ga 10 ak dana i posle nastavi normalno ...
monsun će ga samo prihraniti i ostali preparati namenjeni za sirak ...
 
Principal flex odradi posao sasvim korektno,cak i semenski sirak ali mu treba vremena min 2nedelje

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Da li Logan (izoksaflutol 240g/l) može da parira Adengu?
Sumnjam da će mi nići semenac na par njiva, a kukuruz tek niče. Adengo je preskup, a ovo je mnogo jeftinije
 
Pre bih Logan jer ima više aktivne materije po hektaru i zbog protektanta.
Samo je problem što nema Logana u okolini.
 
Kolege molim za savet.
Uzeo sam neku parcelu u zakup od 2h koja je jako zaražena travama.
Posejo sam kukuruz, pre sedam dana poprskao sam na crno Basarom i Rezonom i ubacio totalnog za niknute trave poput zubače i sirka.
Kukuruz je danas u fazi nicanja ali dejstvo totalnog se ne primećuje na korovima poput sirka, dok je neke trave usporio ili uništio.
Imate li savet čime mogu efikasno poprskati a da ne štetim kukiruzom, plašim se ako sačekam još malo fa će sirak prerasti.
 
Ništa za rizomski sirak,jedino kasnije kad kukuruz još malo naraste da poprskaš Laudisom da malo stopira sirak i da ga kukuruz preraste.Ako je već takva parcela a hteo si da seješ kukuruz zašto nisi posejao neki Ultra hibrid da bi mogao da ga prskaš sa Fokus Ultra preparatom.To je jedini način za borbu sa sirkom u kukuruzu.Jedan od načina borbe je i da ga ošpartaš i rešiš se bar sirka između redova.Ovde stalno pišemo da se obrati pažnja na parcele na koje će se sejati kukuruz a zaražene su sirkom i ljudi i dalje seju obične hibride i idu na preparate kao i pre 10g.
Par postova iznad kolega Rakin je sve napisao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh