Herbicidi u kukuruzu

I ja sam za opciju sa totalom kao kolega Mušovac. Gledam da pripremim ranije, 15-20 dana,dosta trave se isprovocira i nikne, posijem i prođem sa 3 lit po hektaru totala.. Kasnije korekcija po potrebi.
 
Naravno da ne razumem😀! Od 2 lista pa do 7-8 imas vremena i vremena da se pozabavljas korovima u kukuruzu.
Jaka stvar sto moze odraditi Terbutilazin i Metalohlor.
Znam i ja ljude koji obavezno prskaju sa te 2 a.m ali na njihovu zalost nikog od njih ne znam da nakon toga ne rade sa 2,4d ili Mezotrionom, Dikambom, Peekom ili Laudisom ili ko ce ih jos znati cime!
U prevodu bacali su novac na Terbis+Mont!
Ne,ne razumijes . Zasto bi radio nakon toga korekciju ako nista vise ne nice ? U takvoj zemlji ,o kojoj pricamo , nema ni sirka, ni cicka ni palamide niti bilo sta visegodisnje , samo muhar ,ambrozija i jos ponesto. Kako mozes znati ako nema takve zemlje tamo?
 
Mislim da stvarno i nema takvih parcela kod nas.
Ako i ima to je procentualno jako malo.
Kazem ti da ne znam ljude da ne rade nikakvu korekciju.
Secam se da pocetkom '90 koristio sam Dizokap u inkoorporaciji pa su kukuruzi bas cisti bili do nekog 7-8 lista pa sam mislio da ne treba nikakve korekcije ali ipak pored nekih kisa su krenuli sitni korovi koje sam dokrajcio Calistom.
 
Ja već par godina šećerac prskam kao i redovni kukuruz. Prošle godine to bilo maton-nikosav. Pretprošle bila hirošima, pre toga monsun. Nikad nisam imao nikakvih problema.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
kasnije sam se ukljucio na temu ,pa me interesuje sta je hirosima ?
ako moze neko da mi objasni ,vidim da cesto spominjete.
 
Kada je kukuruz u pitanju ne vidim razlog zasto prskati na crno i trositi novac kad postoje silne i svakakve opcije i resiti totalno sve korove. ( podrazumeva se da ne pricam o sirku za kojeg nema leka ukoliko nije posejan ultra hibrid).
pa kad se okisi i nestigne oprskati ili nesto ne uspe,eto ponovnog prskanja(drugog) sa Laudisom jer jedino on moze do 10 lista a on em sto je skup em sto je golo govno i nista ne ubija vec samo zaustavi
 
Oćeš da kažeš da je zdravo to što se prska sa hemijom za merkantilni kukuruz a bere se 4 meseca ranije.
Ne, nego hoću da kažem da je sve jedno što se karence tiče kojim preparatom prskaš.
Laudis je jedini preparat registrovan za kukuruz čini mi se, kod njega je karenca OVP, kao i kod matona, mezotriona....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Izoksaflutol (medeya ili merlin flex) kao i mezotrion (mezatron) se aktiviraju posle svake kise

njih ne treba povecavati sa dozom jer znaju da jebu sojke,ako ima kise naravno
 
kasnije sam se ukljucio na temu ,pa me interesuje sta je hirosima ?
ako moze neko da mi objasni ,vidim da cesto spominjete.
Evo teme pa prelistaj:

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Oprskao juče po vetru, ubacio i total, 3l/ha. Pored sve moje pažnje da ne zakačim komšijske useve, letelo je malo po vinovoj lozi i pšenici. Da nisam juče oprskao, verovatno bi bilo kasno za total kad se bude moglo ući u njive.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nije moja. Ne bi trebalo da je osuši potpuno, desilo mi se još jednom, ne sećam se doze...
@Arkadije 2-3 bara, dizne za maglu, nemam one za vetar.
Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh