Herbicidi u kukuruzu

Recimo da s prska suncokret acetohlorom+ terbis(lili rezon)na zemlju ,a da ima izniklih sitnijih korova,koliko bi trebalo dodati totala po hektaru da doprinese terbisu da ih skine?Ima li koga da je to radio pa da zna iz prakse?
Prijatelju za palamidu prskaj total 1l na 50l vode to je koncetrasija koja je sigurna.Tako da isprskaj sve na crno pa onda naknadno total i samo gde je ima.Ako moras na celoj povrsini slobodno pomesaj ali pazi da ne bude manje nego 1 prema 50l.
 
Sta mi je ciniti kukuruz pred izlazak na povrsinu a korovi u fazi dva do cetiri lista prvenstveno tatula.Za total je valjda kasno?Dal bi bilo pametno da se oprska mozda matonom il se ne sme (imam ga od lane),da se sad unisti taj sirokolisni korov,ili se to ne sme?
Callisto !
Moze i Lumax, isto odlicno resenje.
 
Ajd baš da vidimo.
Smatram da kad se recimo ide već sa terbisom koji deluje i preko lista ne treba puna doza totala.Pa kad uz to još znamo da su korovi verovatno rastom mali logično mi je da se efekat može postići i sa dve litre totala uz tu kombinaciju.
 
Kolika ti je prskalica, koliko vode staje u nju? Voleo bih da znam na koliko litara vode ces staviti ta dva litra totala?
 
Ajd baš da vidimo.
Smatram da kad se recimo ide već sa terbisom koji deluje i preko lista ne treba puna doza totala.Pa kad uz to još znamo da su korovi verovatno rastom mali logično mi je da se efekat može postići i sa dve litre totala uz tu kombinaciju.
To je kao i da nisi nista stavio.A to sto terbis unistava preko lista ja cu ti slikati pa da vidis.
28athqh.jpg
 
Ta doza nebi no gorusicu odnela.Ovde je radjen terbis i dual gold u razmeri 1 prema 2 na 200l vode.Dodato je 4 litra totala i ova boca i kupinjar to jedva osetili a neverujem da ce crknuti.
 
Pa palamidu nie ni atrazin moga jos gore nece moci neki terbutilazin koji je bio u senci atrazina 40 god.Na flasama ili upustvu od totalnog stoji za palamidu 6-8 lit na hektar, a pirevinu ili zubacu 10-12l.
 
Diklofen, nemoj se igrati sa palamidom, ona zna da napravi veliku stetu u kukuruzu! Ako uzmemo da je litar totala oko 3oo din nije ti neko veliko ulaganje.
 
To su korovi koji se trenutno nalaze u vrlo ranoj fazi rasta.Verujem da se lako skidaju.
Može li se odjednom mešati recimo terbis+acetohlor+ neki glifosat?Ili bi morao prskati iz dva puta?
 
Ma nije meni do para već do rešenja.Koliko po Vama da dodam totala u kombinaciju od 1,5l/ha terbisa+2l/ha valsagarda?Isto pitanje i za suncokretište gde takođe nije nikao suncokret-može li i tamo?
 
@paor
Dali lumax ubija cicak i tatulu,listao sam bayerovu literaturu i dosao do zakljucka da bi najbolji bio merlin duo.?Sta je isplativije i koji preparat deluje duze vremenski?
 
Diklofen - evo konkretnog resenja za tebe - posejao sam kukuruz 09.04., gde je bilo palamide i nekih sirokolisnih korova od jesenas (iznosio sam stajnjak u septmbru i odmah duboko poorao) prskao sam 16.04. tih 1.8ha sa 4L TERBISA i 1L DIMARKA i kada sam u subotu 23. obisao palamida je vec poprilicno svenula, dakle deluje ! Naglasio bih ti da je palamida tu nicala vec nekoilko godina unazad,tako da i sada nije nikla iz semena vec iz podzemnih izdanaka a takva se teze unistava i ostala je ziva iako sam je 2 puta presao drljacom i 1 setvospremacem (naravno pre setve).
 
To su korovi koji se trenutno nalaze u vrlo ranoj fazi rasta.Verujem da se lako skidaju.
Može li se odjednom mešati recimo terbis+acetohlor+ neki glifosat?Ili bi morao prskati iz dva puta?

Ovi preparati se mogu mesati ali imaju razlicit sistem delovanja jer za acetohlor i terbis treba sto vise vode (oko 400l po hektaru ) i da se prska sa diznama broj 4 a da bi glifosat dobro odradio posao treba sto manje vode ( do 200 l po hektaru ). Kad radimo prskanje na zaleno i sa totalom idemo sa diznama od 1.8 i tada ide do 200 litara po hektaru. Na taj nacin je veca koncentracija a da bi se efekat jos pojacao dobra je urea koja se rastopi i sipa u prskalicu.
 
Ja stvarno ne kapiram Diklofen, sta si toliko navro da pomesas nesto sto moze da se mesa ali ti nas nekoliko odgovara da to ne radis jer na kraju moze da te izadje skuplje nego sto ces potrositi koji litar nafte vise?!
 
Ja godinama prskam sa 220litara vode po hektaru u svim varijantama.Ako bude kiše zemljišni odrade samo tako ,a sa totalima nikad nije bilo omaške.
 
Nazad
Vrh