Herbicidi u kukuruzu

Kod mene su zemljak travni samo tak...imam laudis a imam i sirana samo neznano jel neko miješo ta dva herbicida...nije bilo travke kad sam sio i nisam odma prsko.poslije kiša....bar sam u nečemu najbolji u selu...najčupaviji kukuruzi
 
Ima i kod mene par njih koji imaju zeleni tepih po njivama
Ja imam strah od toga da zatravni njiva, i zato redovno radim zemljisnim, vise volim preventivno dijelovati nego se kasnije cupati

Ove godine sam pre odradio korekciju od pojedinaca koji nisu uopste spricali cekajuci ljepse vrijeme
 
Koliko dugo adengo radi posle prskanja? Cini mi se da popusta, probija mi sirak na svim parcelama. Prskao sam posle setve, pred nicanje. Od 5-7 maja. Do sad je sve sprzio ali sad se bas zelene njive.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Rezistentan sirak 5ti dan posle monsuna.
df1715b62ba2518597578cdcb2037b08.jpg

f89db6853d41ee3e429b933236a7be50.jpg


8738329efa2ce57632bc770f5115cc4e.jpg
Na današnji dan....
9a6974429a59400df5accddab7713185.jpg

dd25f0f48a0d52826335fed2b7abad16.jpg

Šećerna vodica i to razblažena izgleda ipak radi posao....
 
Caco mislim da ce se povratiti.Tako je i kod mene bilo jedne godine, tako poceo da crveni posle se podvampirio.
 
Ječam. Posle 2 puta tanjirano do jeseni i uzorano. Bila suša pa nije bilo potrebe za totalom....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
@MOMOSARIC
Da jedna od 2 aktivne materije- foramsulfuron. Koji sam kada se koristi poput ekvipa isto nema najbolje delovanje na sirak. Ali kada se tome pridoda tienkarbazon metil (druga aktivna materija u monsunu), to je već nova priča. Ta kombinacija već lepo radi posao čak i sa pola doze. Ranije uvek sam išao pola doze u drugom listu, pa druga polovina često nije ni trebala da se radi....
To je za sirak, samonikli expres suncokret je problem...
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ječam. Posle 2 puta tanjirano do jeseni i uzorano. Bila suša pa nije bilo potrebe za totalom....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Mi smo prskali totalom i bačen stajnjak-bilo žito. i talisman i plamen su odradili posao.
Gde je bila sudanska i bačen stajnjak,nije ništa urađeno.Korekcija sa principalom.
Monsunom išli prošle godine u korekciju posle adenga i bacili pare.Ja sam pisao iz našeg iskustva,što ne mora da znači da će i kod tebe biti isto.Adengo i monsun kao jedina opcija nikad više.
 
Prošle godine mnogo njih su imali loše iskustvo sa monsunom. Dali su nešto zaje.ali u bajeru, mada čisto sumnjam da bi takva kompanija to sebi dozvolila. Ili je na tržištu bilo nekih monsuna iz "male privrede" da tako kažem. A biće da je ovo drugo.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Деловање на сирак око месец дана (како где) након третирања изоксафлутолом (+ с-металохлор) на црно, после 200+ литара честих киша. Без третмана након тога.

TCYZMI6l.jpg


wJ6C559l.jpg


Z09mblKl.jpg


WOLoBc4l.jpg


Овде је ишао само чист изоксафлутол:

172vMf9l.jpg


3UcEcxKl.jpg
 
Nazad
Vrh