Herbicidi u kukuruzu

pa ako litar calista košta kod mene 9100 din a ide od 1.5dl do 2 dl po /h onda to i nije skupo 1820din /h a deluje i preko lista a i preko zemljišta :osmeh::osmeh::osmeh:
 
CALLISTO (SC; mezotrion 480 g/l; Syngenta)
- Korovi koje suzbija:
Jednogodišnji širokolisni
- Doza i vreme primene:
Jednom kukuruz, od 2-8 listova (11-18 BBCH)
Dva puta, prvo posle setve, a per nicanja useva, a drugo kukuruz 2-8 listova (11-18 BBCH)
0.15-0.25 l/ha + 0.5% okvašivaca Atplus (1.5-2.5 ml na 100 m2)
 
Neznam koliko kosta ali sam ja prosle godine koristio Bonacu za kupinjar.A mislim da ti to zoves divlji jagodnjak.Ako nije kukuruz nikao pici sa totalom.
 
Mislim da je Esteron ubedljivo najeftinija ,a vrlo dobra varijanta za širokolisne korove.Ide od 0,8-1l/ha a cena je oko 580 dinara po litru.Jeste da se mora paziti da kukuruz ne pređe 4 list ali to nije problem za one prve setve koje ujednačeno niču.Godinama sa tim se radi i nikad nisam primetio ikakve fitotoksičnosti ili ometanje na kukuruzu.Čak mi je kukuruz bežao i do 6 lista (kod ne ujednačenog nicanja) i apsolutno ništa mu nije bilo ali sam išao 0,8l/ha.
 
diklofen kada oprskas sa esteronom do dva lista i posle opet krenu korovi recimo sirak i drugi sirokolisni da li semoze prskati ponovo sa drugim herbicidima kao sto je siran plus dinmark i drugi herbicidi
 
Pa do sada nisam imao taj slučaj.Ja prskam sa esteronom i posle idem sa rimexom.Rimex skine gorušicu ,samonikli suncokret i još po nešto širokolisnih korova ukoliko ih bude.U to vreme kada se radi sa rimexom(recimo),širokolisni korovi su veoma mali, jer smo ih pre toga odradili sa esteronom(one ozbiljnije i velike).A da ne govorim da sad ima rimex ekstra koji skida da kažemo sve korove,kako uskolisne tako i širokolisne.
 
Ja sa tim hormon-cima ne experimentisem vise jer necu da ako preraste ili prestari kukutuz smanjujem prinos zbog njih.Sad hvala bogu ima sasvim dovoljno druge hemije koja ne utice na prinos da ne reskiram.
 
Ima jedna stvar na koju malo ko obraca paznju ,a to je da u uslovima susnijeg proleca kao sto je ove godina nicanje zna da bude prilicno neravnomerno tada treba koristiti herbicide koji imaju veci prostor za manevar (primer. recimo od 3-7 listova da bude vreme primene ) Jer ako je uzak taj period primene onda se moze desiti da neki kukuruz bude manji neki veci i onda dolazi do nezeljenih efekata primene tog preparata. Sto se tice 2,4-D nije on los samo se treba pridrzavati uputstava ( pazite se da ne udisete i da ne dodirujete ovaj preparat jer zna biti veoma opasan, to najbolje znaju vijetnamci http://en.wikipedia.org/wiki/Agent_Orange ).
 
ja sam juce uzeo maton pa cu verovatno sledece nedelja da prskam a onda posle kad bude veci prskam sa laudisom ili sa maisterom zavisi koji sirak imam
 
Nemoj da trosis pare na MAISTER ako nemas jako zakorovljenu njivu...idi sa Nikosulforonom ili nekim sl. preparatom na bazi sulfonil uree izaci ce te jeftinije a konkretno nikosulfuron skida i neke sirokolisne korove
 
moze , al cini mi se da je Grid jeftiniji zato sam njega i postavio :)

Ako je problem sirak iz rizoma i semena Grid ce ga resiti.
 
Nazad
Vrh