Herbicidi u kukuruzu

Kao sto se vidi dole aktivna materija originala i kopije je ista. Pakuje/proizvodi ih http://www.komercservis-su.com/herbicidi.htm


<< KORZO® >>

Kombinovani selektivni herbicid kontaktnog i translokacionog delovanja
za suzbijanje širokolisnih korova u kukuruzu, ozimoj i jaroj pšenici i ječmu

AKTIVNA MATERIJA: 349 g/l bentazon Na (320 g/l bentazon) + 108 g/l dikamba DMA (90 g/l dikambe)
FORMULACIJA: koncentrovani rastvor (SL)

Cambio

AKTIVNA MATERIJA: 90 g/l dikambe + 320 g/l bentazona


<< NIKAR® >>

Visoko selektivan translokacioni herbicid koji podjednako dobro suzbija
jednogodišnje i višegodišnje travne i neke širokolisne korove u svim hibridima
kukuruza

AKTIVNA MATERIJA: nikosulfuron 40 g/l




MOTIVELL (nikosulfuron ...40 g/l)
 
Ja sam koristio siran 1l/ha prošle godine i doradio je sve uskolisne zbog kojih sam i prskao.Samo mi se čini da recimo posle njega treba malo više vremena sačkati da rizom dobije onu braon-crnu boju.Kod motivela sam uvek posle 14 dana išao da špartam,a sa siranom sam čekao nekih dvadesetak dana da bih bio siguran da je rizom dobio svoje.
 
Jesam prošle godine,isto kao original nema razlike malo se teže rastvara od originala(moje zapažanje) ali uradi posao.
Ja sam loše izračunao pa mi prifalilo originala(motivela) pa sam uzeo siran.Ista njiva pola original pola siran-korov svuda isto otišao.
Koliko ja znam BASF je imao licencno pravo na aktivnu materiju koja je istekla 2009 godine tako da sad i ostali mogu proizvoditi tu aktivnu materiju pa odatle i pad cene.
Isti je slučaj i sa ostalim "kopijama".
 
Ja sam ove godine uzeo talisman i peak prošle godine sam sa njima odradio i bio prezadovoljan.A talisman ove godine nikad jeftiniji pakovanje od 5 litara, izađe litra 970 dinara
 
Ja sam koristio siran 1l/ha prošle godine i doradio je sve uskolisne zbog kojih sam i prskao.Samo mi se čini da recimo posle njega treba malo više vremena sačkati da rizom dobije onu braon-crnu boju.Kod motivela sam uvek posle 14 dana išao da špartam,a sa siranom sam čekao nekih dvadesetak dana da bih bio siguran da je rizom dobio svoje.

Prosla godina je bila prilicno hladna i kisovita pa je moguce da je to uzrok sto si trebao duze cekati. Idi u temu "predstevena priprema" ostavio sam odgovor za tebe.


HVALA svima koji su mi odgovarali i pokusali da pomognu, uzecu kopije za 185 KJ kukuruza pa cu vas obavestiti kako sam prosao.
 
Imali ko iskustva sa fokusom ultra i arrat-om sejao bih ZP684 ultra da probam na zubaču koju je 80% uništio total prskano strniste. Ako je neko radio molim za savet.
 
Na pakovanju svakog herbicida piše sa čime sme da se meša, a sa čime ne sme.
Jel' total hoćeš da ubaciš zbog palamide?

@Prki

Član Pidikanac je prošle godine imao ZP584 ULTRA, on ti sigurno može dati pravi odgvor.
 
Na pakovanju svakog herbicida piše sa čime sme da se meša, a sa čime ne sme.
Jel' total hoćeš da ubaciš zbog palamide?

@Prki

Član Pidikanac je prošle godine imao ZP584 ULTRA, on ti sigurno može dati pravi odgvor.
Pa trenutno imam dosta trave na jednoj njivi gde sam posejao kukuruz,nema palamide.
Mislio sam da potucem tu travu sto se sada vidi,a herbicid na crno da doceka ostale travke za kasnije!
 
Koliko je pametno pomesati total i neki herbicid na crno ?
ja sam to radio nekoliko puta 1.5 l totala po hektaru je odradila dobar posao,planiram i ove imam na dve parcele iznikle trave
prošle godine čovek iz sela je presevao kukuruz jer je ubacio 6 ili 8l a bilo kišovito pa je se ne kukuruz pri nicanju "spirao" total koji je ostao na zemljištu
 
Nazad
Vrh