Herbicidi u kukuruzu

obisao njive prsane kombinacijom Talisman(1l/ha)+dimark(0.6l/ha) sa dodatkom fertila i ureje(3kg/ha),prskano prosle nedelje,rezultati odlicni :D.Dve parcele sa manje trave su ko beton ciste a jedna sa malo vise muvari i sirka je dobra(mala trava je umrla a malo veca je pocrvenela a kukuruz je presisao,nadam se da se nece oporaviti)Mada sam bio zadovoljniji Protivelom,prskao prosle godine al nisam stigao da ga kupim jer u selu ga nije bilo a zbog kisa sam morao da zurim.Zakljucak je:dogodine sve isto samo umesto Talismana Protivel :cao:
 
ovako prskao sam calistom i siranom nikada nisam video nesto tako efikasno to je cudo od sretstva i od ove godine ne menjam vise tu kombinaciju i jos nesto kazu slavol je dobar,dobar je koliko i Bogojavska vodica prskao sam jedne godine i nisam nista video razliku i jos sam isao na bunar da vadim vodu kazu nevalja iz vodovoda jer ima hlor i ubice mikroorganizme strasno koliko sam budala bio!!! :ppozdrav:
 
Slavol je bolje uneti u zemlju pri samoj setvi (tretiranjem semena),a za callisto sam vam govorio da je to cudo.
 
Posle callista ne sme da se seje repa ....... inaće je čudo ja sam je koristio 3 godine išao sam sa malom dozom od 0,1-0,15 l po hektaru i odradio je posao.
 
Danas sam bio da pogledam njivu koju sam prskao pre 13 dana sa kombinacijom Kalisto 0,25lit/ha + Kruz 1,2 lit/ha.
Sve, potpuno sve širokolisne trave su se osušile a i sirak je na dobrom putu da potpuno nestane.
A njiva je bila toliko zarasla da sam redove prilikom prskanja "gađao".
Sada ostao samo kukuruz.
 
paorpaor je napisao(la):
Slavol je bolje uneti u zemlju pri samoj setvi (tretiranjem semena),a za callisto sam vam govorio da je to cudo.
upravo tako i ja sam mesurolu dok sam zaprasivao dodao slavol
kombinacija 2l equip + 0.25 callisto smlatila sve u njivi, a bila je tuga koliko je imalo korova
kukuruz prosto izleteo iz trave
zato ga je pre dva dana grad lepo :udri:

jel ima neko rezultat za majster?
 
Danas prskao njivu Tarot plusom , njiva je inace zarazena pirevinom, prosle jeseni negde pocetkom septembra tretirana totalom na 2 Ha 21 litar glifosata, ali i dalje je livada u P....M...rinu
25740tu.jpg

drcnrl.jpg

aaycl4.jpg

, zavrsio sam prskanje u 2 a u 4 kisa neka sitna :udri: :udri:, kakva su vasa iskustva kada posle nekoliko sati padne kisa na iztretiran kukuruz?,
da li da ponovim?,
smem li?,
da li da promenim herbicid npr, sad sam prskao Tarot plus-om a sad da stavim Grid?,
Napominjem da osim pirevine nema trenutno drugog korova jer je prskano na crno.

A evo druge njive prskano na crno posle setve, pa tarot plusom u 5-6 peru(listu)
x1xa1h.jpg

2d0eumb.jpg


Cisto kao suza, cak je i najcistija njiva u okolini , e sad ostaje spartanje....
 
Valjda je dovoljno da prodje 1-2 sata i korov ga nepovratno usvoji i posao gotov.
Bilo je slucajeva da ljudi zavrse prskanje i padne kisa u tom trenutku i ocisti se njiva jer je kvalitetan pesticid :sreca:

:ppozdrav:
 
Hvala Kengur na utesni odgovor, i :ppozdrav:...., cekam jos komentara, pa ako uspe, JAOOOOOO, guda-jaga-lav-itd :cao:
Post je spojen: [time]1277057961[/time]
_________________________________________________
Kako se okredu slike, :udri: :udri:, ove koje postavljamo na forumu
 
Nazad
Vrh