Herbicidi u kukuruzu

sto se tice monosana on je ok, i maton je ok, samo sto palamida lukavo nice posle vremana primene tih preparata ::namigivanje:: a ove godine je bas bio slucaj...
 
Hvala rasa02 pre par godina sam imao slucaj da nekakav crv izvrti struk kukuruza ikad pocne da sazreva struk se prelomi na pola pa sam mislio da to nema veze sa ovim slucajem.
 
Danas ospartao njivu koja je pre neki dan oprskana sa CALISTOM.Kukuruz,kao da mi se malo uvrnuo i to ne po celoj njivi.Stavio sam te dve bocice,da li je jedna od 2 ili 2.5 dl,na 3 jutra.Zadovoljan sam,trava je vec pobelela a cak je i neki veci sirak dobio znake "nokdauna". :D
 
Danas sam bio na njivi, kukuruz odlican,kisa koja je malo padala juce je ga osvezila samo tako :D zutilo koje me je uplasio nije od hemije nego od previse azota i prihrane...

A sto se tice korova vec je sve klonulo i poleglo smao kukuruz stoji uspravno, Callisto+Equip su pocistili sve sa njive, jeste da kosta ali ce njiva da bude cista :D
 
Kengur je napisao(la):
Dragojlo je napisao(la):
zutilo koje me je uplasio nije od hemije nego od previse azota i prihrane...

Da u pravu si, ima i toga i desava se to

Dragojlo je napisao(la):
A sto se tice korova vec je sve klonulo i poleglo smao kukuruz stoji uspravno, Callisto+Equip su pocistili sve sa njive, jeste da kosta ali ce njiva da bude cista :D
Koliko listova je imao kukuruz kad si prskao?

:bravo: :ppozdrav:
 
Kengur je napisao(la):
Evo moja iskustva

Radim 1l/jutru Cambio + 1,25l/ha Siran to je doza pa neka svako preracuna koliko ima povrsine.
Ima i ova kombinacija 0.5l/jutro Cambio + 0.5 l/jutro Maton + 1.25 l /ha Siran i racunica je cista Kombinacija je carobno efikasna.

Zasto kombinacija.Kada imam puzavice koknu je oba, jako su agresivni.Do ada mi nisu omanuli.
Probao sam i Talisman, ali :nono: ::lose::

Sa Matonom treba biti oprezan ide samo do 4 lista qqruza.Posle ce da deluje fitotoksicno,malo ce da boluje.
Siran je kao Motivel samo jako jeftin a isto efikasan.

Ja sam ove godine imao ovu racunicu:
Siran 1l =1250 RSD
Cambio 1l =850 RSD
Maton 1l =600 RSD

Ove godine zbog ovih obilnih kisa nije bas bila efikasna ova kombinacija.
Bilo je (ima ih jos) i prezivelih primeraka tatule i dr. sto je trebalo da odnese ali nije 100% uspelo prskanje.Oparao sam i to je to. Sto ne onese pesticid, odnece motika (paraca).
To je lek za sve probleme.

:ppozdrav:
 
danas sam zavrsio polivanje kukuruza i oprao i spakovao pumpu
poliveno majsterom 1.5l / ha

nikla sitna muvar, a najvise bela rada ona visoka ima oko 60cm i pomalo ostruge, u prolecnom oranju samo sitna muvar

kombinacija 2l equip i 0.25 callisto spalila sve zivo za dva-tri dana ce od korova da ostane samo prasina, a kukuruz pocrneo iskocio iz trave milina jedna ::svaka cast::
 
jesam uree oko 3 kg u kombinaciji equip i callisto, a danas sto sam polio na jedno bure 330 stavio sam oko 1kg - toliko sam imao, a u drugo nista taman da vidimo ima li razlike
ja bacam djubre samo u prasac - sad razmisljam da li an ili urea kasno je cini mi se za ureu, opsa odoh u :off_topic:
 
Uvek je bilo ako ne znaš šta je dobro pitaj šta je skupo. MEDJUTIM, ja prskao kukuruz u 5.listu, a trave ja bila i jaka u gusta (torio jesenas i prošle godine sa preko 4 vagona /ha) sa 1.25litara SIRANa (1100din/litru) i 0.8 litara MATONa (540din/litru), dakle 1800din /ha. Rezultati više nego fantastični... (na žalost nisam fotografisao)...
 
Pre deset dana sam prskao jedan hektar kukuruza gde se nisu videli redovi, nego sam onako "gađao" redove.
Kombinacija je bila 0,25 lit/ha Kalista + 1,2 lit/ha Kruza.
Danas sam otišao da pogledam, kad ono sve širokolisne trave osušene a sirak napola suv.
Samo kukuruz lepo stoji u redovima.

Od iduće godine koristim samo Kalisto. Vredi...

Zaboravio sam foto aparat da ponesem. Za par dana ću kultivirati, pa ću slikati.
Inače se radi o kokičaru i on sporije raste.
 
Ako bude ono sto najavljuju prognozeri vremena,izgleda da nece trebati zastita kukuruza od korova,nego protivgradna.

Ako uzmes pakovanje od 1 l prodjes nesto jeftinije.
 
Krajem aprila u Hemoslaviji u N.Sadu Calisto preko 11ooodin.Pokusali su da ne ispostuju cenu sa brosure iz aprila meseca u kojoj je cena oko 8600 pa ::lose:: za Hemoslaviju
 
Nazad
Vrh