Herbicidi u kukuruzu

Ja sam mislio da idem u 5-6. listu 0.25 mezatrona+1L terbisa. Da li je to jaka doza za 5,6 listova?

Ako neces imati psenice dogodine na kukuruziste onda i nije, ali nema potrebe bas za tom dozom, osim ako ne bude u momentu prskanja stadion.


Prosle godine smo isli na nekoj drz. parceli sa tom dozom, brazde se nisu videle od trave, i bila je potpuno cista do zetve, a sada je drugi zakupac posejao psenicu, i vidim da je zuta od novembra....
 
Poslednja izmena:
Ja sam na to isao i uskolisno nikosulfuron i obavezno okvasivac uz mezotrion.... Kazem nije se video red gde je kukuruz od trave, a njiva do zetve cista.
 
Meni je domaći mezotrion (Skaut) prošle godine pokazao odlične rezultate kod širokolisnih korova, a na drugoj njivi gde je primenjena dikamba, širokolisni korov je polovično uništen, a druga polovina je privremeno zaustavljena, a kasnije je došlo do oporavka korovskih biljaka kao što je gorušica, kereće grožđe, poponac, palamida. Mezoteion deluje skuplje, ali kad se preračuna količina preparata po jedinici površine, dođe mu isto, a efekat je bio bolji. Čak nisam ni imao okvašivač pa sam uz mezotrion sipao deterdžent za sudove.
 
Kod nas rešava Maister sam, ako nisu jako prljave njive. Eventualno bi mozda mogao dodati terbutilazina malo za jači efekat i da zemljišno malo drži.
 
Dvoumim se izmedju adenga i laudisa...
Tretirao sam jesenas parcele gde cu sejati kukuruz tolalom tako da cu ići samo sa jednim od ova dva preparata pošto sam zadnjih 5 godina koristio Laudis i Ekvip kombinaciju, Laudis odradi sve u fulu (prezadovoljan sam sa njim) dok equip sirak rizomski koji je kod mene postao rezistentan samo malo uspori i to je to. Veća šteta nego korist.
Hteo bih da probam Adengo negde do 3.lista pa ne znam da li cu imati isti efekat kao sa laudisom ili da nemenjam...

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam prošle godine radio Adengom u trćem listu. Jako dobro odradio posao. Čak šta više odlično. Ne treba mu kasnije ništa. Ako je vreme toplo i kukuruz izgura i sklopi redove onda je to kraj sa prskanjem.
 
Nazad
Vrh