Herbicidi u kukuruzu

Mogu i efekat bude solidan. Ja sam odustao od nikosulfurona 1.3-1.5l/ha. Usokira se kukuruz vise a sirak i ovako i onako nemozes unistiti. Sa 1l/ha ga malo zabunim, ospartam. To sto uspe da baci seme nije neka kolicina. Svakako posle kukuruza sejem soju, repu, psenicu a u sva tri ta useva sirak je lagano resiv.
 
Hvala, ne moras puno da trazis, ja to samo u flekama po ogumcima gde je ima mnogo (palamide) kad natrci nov zakup , brze ocistim njivu.. Nisam ga ljubitelj
 
Da,i ja sam poceo da flekujem sa 2.4d...ni ja ga ne volem..al mi se pokazalo to flekovanje odlicno i posle raspalim sa laudisom i bilo dobro..

- - - - - - - - - -

Al su mi njive proletos bile prljave u majcinu,i to su bile gore moje od arende,predpostavljam zbog stajnjaka...sirka nema puno,al mu ne mogu nista...bar sa sulfuronima nisam uspeo...
 
Moja jeftina kombinacija je 0,5 l dikambe + 10 g pika + 1,2 talisma. Moguce su razne varijacije, dali sve od jednom, da li prvo dikambu i pola talismani, pa potom pik i drugu polovinu talismana, ali kako god da sam radio imao sam sasvm zadovoljavajuce njive. Krene po neki korov posle nekih letnjih kisa, ali on uglavnom tesko dogura do semena. Sve u svemu ova kombinacija kosta ispod 2000 din/kj i moze da posluzi tamo gde nije neka obromna populacija korova. Uglavnom takve parcele kod nas u ataru su vrlo retke i svi imaju po prilicno solidno ciste njive. Kod nas jenajveci problem ambrozija dok sve ostalo zajedno nije kao ona.
 
Hteo sam ove godine da prskam sirak sa herbicidom Cordus 75 WG(nikosulfuron 500 g/kg + rimsulfuron 250 g/kg)ali kada su mi rekli cenu automatski sam odustao.Njive mi nisu kritične po pitanju rizomskog sirka a semenski se reši Nikosulfuronom koga sam uzeo sada a širokolisni će dobiti Mezotrion i Terbutilazin do 6-og lista.
 
Dragane
Mont 13e×0.8=10.4e
Terbis 6e×0.8=4.8e
Mezatron 5000din÷7=715din
Motivel 1500din÷2.5=600din
3 prohoda po 1L nafte,(i manje je)=3l=450din
Sve ukupno:15e+1765 dinara
Mi ovde imamo veliki potencijal korova,e sad sto se tice stresa od herbicida i smanjenja prinosa od istih,tu bi ti bio zahvalan da mi konkretno skrenes paznju,koji je taj od navedenih herbicida rizican po usev.:ppozdrav:
 
Terbutilazin + mezotrion spojis i to zviznes u 3-4lista (gledas da ambrozija be bude velika maks jedan par listova). Kada ides zajedno dosta je 0.2 mezatron + 0.8 terbis /ha. Mont ako imas neku navalu sirka iz simena, ako nemas dosta je Motivel (jos kada je original).
 
Imam jednu parcelu u zakupu koju je obuzeo sirak,tu je svake godine kukuruz,zbog sezonskog puta,ove godine radio i dubinsko i posle u 4-5 listu i opet me sirak ubio...Moze neka kombinacija za mene sta da probam jos?
 
Da li ti sirak pocrveni posle prskanja nikosulfuronom? Ako ne onda imas rezistentan i primenis recept od @Dragan18 (sada vec Dragan28 :D)
 
Pa da pocrveni,hvala na odg.
A sezonski put ovde zovemo kad nekoga gazim da bi dosao do moje njive,obicno zato moram prvi da sejem....
 
Dragane
Mont 13e×0.8=10.4e
Terbis 6e×0.8=4.8e
Mezatron 5000din÷7=715din
Motivel 1500din÷2.5=600din
3 prohoda po 1L nafte,(i manje je)=3l=450din
Sve ukupno:15e+1765 dinara
Mi ovde imamo veliki potencijal korova,e sad sto se tice stresa od herbicida i smanjenja prinosa od istih,tu bi ti bio zahvalan da mi konkretno skrenes paznju,koji je taj od navedenih herbicida rizican po usev.:ppozdrav:
To je 6170 din po ha?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh