Herbicidi u kukuruzu

Sa cim da ponovim prskanje,posto verovatno je kisa ovo sprala. Ne bi smeo sam istim sredstvima?
 
Ja porucio hemiju. Dvoumio sam se izmedju principal plus ili monsun... Isao sam na to da je monsun selektivniji pa dok se kukuruz malo povrati od one hladnoce da idemo sa njim... Medjutim, razlika od 1000 din/kj je prevagnula na principal pa cemo vatati momenat posle ovih kisa pa kako mu bude...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ja intermeco agrosavin a cena neznam tačno koja je ali ako se dobro sećam od prošle godine mislim da je oko 8000din litra.

- - - - - - - - - -

Sa cim da ponovim prskanje,posto verovatno je kisa ovo sprala. Ne bi smeo sam istim sredstvima?

Nebih ja to ponavljao istom hemijom, usvojile su tu biljke dosta stim da mezotron i peek deluju i zemljišno (zavisi i kolika je trava) a sačekaj jedno 7-8 dana videće se po korovima šta se dešava.
 
Ja intermeco agrosavin a cena neznam tačno koja je ali ako se dobro sećam od prošle godine mislim da je oko 8000din litra.

- - - - - - - - - -



Nebih ja to ponavljao istom hemijom, usvojile su tu biljke dosta stim da mezotron i peek deluju i zemljišno (zavisi i kolika je trava) a sačekaj jedno 7-8 dana videće se po korovima šta se dešava.

Sale u kojoj kombinaciji i dozi ideš sa intermecom? Kakav je on po pitanju zahlađenja u odnosu na dikambu da li uradi posao?
 
Prošle godine išao sa 0,1l intermeca +0,2ldikambe +0,4-0,5l nikosava po kj u 5-om listu stim da korova nije bilo puno i što je najvažnije nije bio velik a možeš ići sa maksimalnom dozom 0,14+0,4+0,7l po kj ako je zakorovljenost veća tojest ako su korovi veći.
 
Planirao sam tretman Adengom, ali ce kukururz uci u 5. list dok se stabilizuje vreme. Cime bih mogao da zamenim Adengo? Imam problem sa travnim korovima, pre svega muhari i proso.
 
Nazad
Vrh